Menu

Aktualności

Zakończono rewitalizację kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Baszkowie

W dniu 14 października 2025 r. odbył się odbiór końcowy prac w ramach zadania pn. „Rewitalizacja budynku kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Baszkowie”.

W odbiorze uczestniczyli: Burmistrz Zdun Miłosz Zwierzyk, proboszcz baszkowskiej parafii ks. Rafał Kryś, Pan Dariusz Stanisławski – przedstawiciel Firmy MADAR ze Zdun oraz Pani Dorota Rutkowska – przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu Delegatura w Kaliszu.

Zakres inwestycji obejmował m.in. opracowanie dokumentacji projektowej, wymianę i renowację zabytkowej stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonanie nowych elementów stolarki zgodnie z wytycznymi konserwatorskimi.

Wartość całego zadania wyniosła 355.998,90 zł, z czego 300.000,00 zł stanowiło dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład.

Prace zostały wykonane terminowo i z najwyższą starannością, zgodnie z umową i zatwierdzonym harmonogramem. Firma MADAR ze Zdun wykazała się dużym profesjonalizmem, doświadczeniem i zaangażowaniem, co przełożyło się na wysoką jakość zrealizowanych robót konserwatorskich.

Rewitalizacja przyczyniła się do zachowania cennego zabytku sakralnego w Baszkowie, poprawy jego stanu technicznego oraz podkreślenia walorów architektonicznych świątyni.

Serdeczne podziękowania kierujemy do Firmy MADAR za rzetelne i fachowe wykonanie prac.