Menu

Aktualności

Szkoła Podstawowa w Baszkowie postawiła na zdrowie!

W sobotę, 24 maja 2025 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Baszkowie odbył się festyn rodzinny promujący zdrowy styl życia. Wydarzenie zorganizowane pod hasłem „Aktywnie, zdrowo i kolorowo” zgromadziło wielu uczniów, rodziców oraz mieszkańców.

W programie nie zabrakło występów artystycznych dzieci, dmuchańców, pokazu udzielania pierwszej pomocy, stanowiska DKMS „Zostań potencjalnym dawcą szpiku", pomiaru ciśnienia oraz stoisk z kolorowymi, zdrowymi przekąskami. Była to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu w atmosferze radości i integracji.

W wydarzeniu wzięli udział Burmistrz Zdun Miłosz Zwierzyk oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Zdunach Karolina Jankowska-Grzybek wraz z radnymi, którzy odwiedzili stoiska przygotowane przez społeczność szkolną, rozmawiali z uczestnikami i z zainteresowaniem próbowali przygotowanych zdrowych przekąsek.

Dziękujemy organizatorom, nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie oraz stworzenie wydarzenia, które łączy, inspiruje i promuje wartości prozdrowotne w naszej gminie.