Menu

Aktualności

Burmistrz Zdun wraz z Młodzikami CKS-u

Młodzi piłkarze ponownie u burmistrza!

7 listopada br. burmistrza Tomasza Chudego odwiedzili piłkarze z młodzieżowego CKS Zduny. Chcieli podziękować za nowe torby sportowe przekazane po raz kolejny przez Gminę Zduny zawodnikom, którzy zasilili drużynę Młodzików.

Przy tej okazji burmistrz zaprezentował członkom klubu wizualizację nowego budynku z zapleczem socjalno-sanitarnym i trybuny na stadionie piłkarskim w Zdunach. W obiekcie zaprojektowano szatnie, miejsca dla sędziów, salkę narad i odpowiednie wyposażenie sanitarne. Na dachu budynku zainstalowana zostanie fotowoltaika, która obniży koszty funkcjonowania szatni. 

Przy ulicy Strzeleckiej w Zdunach realizowane są w sumie trzy duże projekty. Wspomniany budynek z zapleczem socjalno-sanitarnym i trybuny dla CKS, kompleks sportowy, w którego skład wchodzi drugie boisko do gry w piłkę nożną, bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą, kort tenisowy, plac zabaw i pełnowymiarowa sala gimnastyczna. Zakończono także termomodernizację Zespołu Szkół Ponadpodstawowych.

Na wszystkie te działania Gmina pozyskała środki z Unii Europejskiej (termomodernizacja szkoły) lub z funduszy krajowych Polski Ład (szatnia i kompleks sportowy). W sumie to około 15 milionów złotych.

Nowoczesny budynek spodobał się nowym piłkarzom. W ramach podziękowania przekazali burmistrzowi koszulkę klubową i zaprosili na swój kolejny mecz.

Burmistrz Zdun z otrzymaną od Mlodzików CKS koszulką klubową
Koncepcja budynku z zapleczem socjalno-sanitarnym i trybuna w Zdunach
Koncepcja budynku z zapleczem socjalno-sanitarnym i trybuna w Zdunach