2020.7.28 - imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli, Samsona, Wiktora

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 187


Pytanie:

Witam.czy jest szansa ba ścieżkę rowerową zduny baszkow?i kiedy będzie remont tej drogi tam jest co raz niebezpiecznie a pozatym Pan burmistrz jeździ ta droga do pracy to pewnie widzi stan drogi i zagrożenia z niej wynikające.pozdrawiam

pytanie zadał(a): Mieszkam
2021-07-21 19:54:16

Odpowiedź:

Witam. To jest droga powiatowa i od władz powiatu krotoszyńskiego zależy, kiedy będzie remontowana, lub wybudowana od podstaw nowa droga. Gmina Zduny deklaruje wsparcie finansowe dla takiej inwestycji i Zarząd Powiatu Krotoszyńskiego został o tym poinformowany. Jednocześnie przypominam, że na omawianym odcinku drogi obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. Pozdrawiam.


Pytanie:

W jakim stanie jest obecna sieć hydrantowa na terenie miasta i gminy? Czy są i jeżeli tak to na kiedy i w jakim zakresie planowane są prace modernizacyjne na sieci hydrantowej?

pytanie zadał(a): Łukasz
2021-07-08 20:13:23

Odpowiedź:

Sieć hydrantowa jest każdego roku kontrolowana przez strażaków. O usterkach i koniecznych wymianach jesteśmy powiadamiani i najpilniejsze potrzeby są wykonywane. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam, proszę do Zarządzenia nr 422/2021 dołączyć mapkę sytuacyjną. Na portalu geoportal.gov.pl nie istnieje działka 1426/2, której to zarządzenie dotyczy. Brak mapki z wyodrębnioną działką podlegającą sprzedaży nie daje pełnego obrazu sytuacji...

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2021-07-06 10:59:29

Odpowiedź:

Witam, Z reguły do zarządzeń nie dołączamy mapek sytuacyjnych, są one publikowane na stronie głównej. Ale nie ma problemu. Teraz jest też w BIP przy zarządzeniu. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam, Dlaczego zwalniacie z opłat za korzystanie z basenu tylko uczniów szkół podstawowych? A co ze szkołą ponadpodstawową? Po raz kolejny faworyzuje się tylko jedną szkołę?

pytanie zadał(a): rodzic
2021-07-01 13:54:29

Odpowiedź:

Witam. Zwalniamy z opłat tę grupę wiekową, ponieważ wg badań to właśnie u dzieci najbardziej ucierpiała kondycja w związku z pandemią. Młodzeż ze szkół ponadpodstawowych może korzystać z innych ulg.

Pozdrawiam


Pytanie:

Dzień dobry, Doszły nas słuchy, że dzieci w szkole podstawowej mają mieć mniej godzin lekcyjnych z języka obcego. Czy to prawda? Czym jest podyktowana taka decyzja? Nie wiem czy burmistrz wie, ale w obecnych czasach język obcy to podstawa i wielu szkołach (prywatnych) godzin z języka jest coraz więcej. Obawiam się, że wielu rodziców swoich uczniów po prostu z tego powodu jest wstanie przenieść dzieci do innej szkoły. Zwłaszcza iż opinia o szkole podstawowej niestety, ale nie jest pozytywna ze względu na nauczycieli pracujących w tej placówce. Sam mam porównanie z własnymi dziećmi. Ps. Dlaczego „faworyzowana” jest tylko szkoła podstawowa? Nie inwestuje się w szkołę ponadpodstawową? Wiem, że krąży zła opinia o szkole od wielu lat, ale każdy kto ma dziecko w tej szkole wie że to nie prawda. W ponadpodstawowej szkole dba się o ucznia. To on jest najważniejszy i nauczyciel do każdego ucznia podchodzi indywidualnie. Nigdy nie ma problemu z kontaktem z nauczycielem, jest się informowanym o wszystkim na bieżąco. Atmosfera, która panuje pomiędzy uczniem-nauczycielem-rodzic jest naprawdę wyjątkowa i godna naśladowania. Nauczyciele przygotowują do matury/egzaminu zawodowego naprawdę na bardzo wysokim poziomie – nie trzeba wykupywać korepetycji dla dziecka co ma miejsce w krotoszyńskich szkołach. Mimo, iż egzaminy z tego co wiem są pisane na tym samym poziomie. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie szkoła ponadpodstawowa zostanie doceniona przez organ prowadzący. Moim zdaniem szkolnictwo to najlepsza inwestycja. Powinno się dbać, aby zatrzymać uczniów w naszym małym miasteczku. Jest to bardzo ważne dla dalszego rozwoju miasta. Dobre szkoły są najlepszą reklamą miasta a szkoła ponadpodstawowa ma naprawdę bardzo duży potencjał i nie zmarnujmy go! Pozdrawiam

pytanie zadał(a): Rodzic
2021-06-22 23:41:23

Odpowiedź:

Witam. Zmniejszamy liczbę godzin nauczania języka niemieckiego ze względu na oszczędności. Obecnie Gmina Zduny dokłada do realizacji zadań oświatowych (głównym kosztem są wynagrodzenia) prawie 5 milionów złotych. Nie wliczając wydatków na doposażenie czy inne inwestycje. Nie możemy więc utrzymywać zajęć dodatkowych na stałym poziomie. Jednocześnie pisze Pan, że faworyzujemy szkołę podstawową. Nie zgadzam się z tym. Obecnie przygotowujemy dokumentację generalnego remontu budynków szkoły ponadpodstawowej. Nie da się wyremontować wszystkiego od razu. Trzeba wykonywać inwestycje etapami.

Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE