2022.1.30 - imieniny: Macieja, Martyny, Dobiegniewa, Hiacynty

Zdunowska jadłodzielnia już otwarta!

2022-12-01

Na zdjęciu Zdunowska Dobroczynna Lodówka Społeczna na terenie Urzędu Miejskiego w Zdunach

Przy Urzędzie Miejskim w Zdunach od dnia 1 grudnia 2022 r. działa ,,Zdunowska Dobroczynna Lodówka Społeczna”. Przedsięwzięcie pod nazwą „WIELKOPOLSKIE JADŁODZIELNIE” realizowane jest w ramach „Programu ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021-2025” i współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W ramach działania postawiono kontener oraz zakupiono witrynę chłodniczą i metalowy regał.

Kwota wykorzystanej dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego wynosi 20 655,20 zł (tj. 80% wartości przedsięwzięcia). Pozostała część w wysokości 5 163,80 zł (tj. 20% wartości przedsięwzięcia) pochodzi z budżetu Gminy Zduny.

Inicjatywą projektu ,,Wielkopolskie Jadłodzielnie" jest ograniczenie marnotrawienia i strat żywności oraz racjonalne jej wykorzystywanie. Inicjatywa ma również na celu uświadomić mieszkańcom, jak mądrze dokonywać zakupów. Marnowanie jedzenia to wciąż w Polsce ogromny problem. Wiele osób robi zakupy, nie zastanawiając się, czy rzeczywiście taka ilość żywności jest im potrzebna. Na szczęście z roku na rok świadomość jest coraz większa. Wielu mieszkańców naszej gminy zaczyna zdawać sobie sprawę z powagi zjawiska, jakim jest marnotrawienie żywności, jego skutków ekonomicznych i środowiskowych.

Mamy nadzieję, że otwarcie ,,Zdunowskiej Dobroczynnej Lodówki Społecznej” przyczyni się do ograniczenia tego problemu, zarówno w sensie rzeczywistym, jak i mentalnym. Będzie to miejsce budowania świadomości o tym, jak nie marnować żywności.

NIE MARNUJ, DZIEL SIĘ JEDZENIEM.

Regulamin Jadłodzielni

format: pdf, wielkość: 511.59 [ KB ]

pobierz plik

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE