plik foto id: 1400517556

UWAGA ! BURZE/2
IMGW-PIB OSTRZEGA:
 

od godz. 12:00 do godz. 22:00 dnia 28.05.2024 r.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie około 50 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, punktowo do 90 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 17), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Aktualności

na zdjęciu baner promujący szkolenia

Darmowe szkolenia dla małych i średnich przedsiębiorstw

Reprezentujesz sektor MŚP? Działasz w branży budowlanej, spożywczej, medycznej, kosmetycznej, tekstylnej, meblowej, nowych technologii, chemicznej, transportowej czy poligraficznej? Ten webinar jest dla Ciebie. Możesz zostać dostawcą organizacji międzynarodowych. Już dziś odbędzie się szkolenie dla małych i średnich przedsiębiorstw:

„Porozmawiajmy o zamówieniach organizacji międzynarodowych”
ONLINE: 28.02.2024 r., godz. 10:30-12:00

To szansa na bezpieczną ekspansję. Organizacje międzynarodowe są solidnym partnerem, a współpraca z prestiżowymi instytucjami może umocnić pozycję Twojej firmy w kraju i na arenie międzynarodowej.

WEŹ UDZIAŁ W WEBINARZE I DOWIEDZ SIĘ M.IN.:

  • Co należy zrobić by zostać dostawcą organizacji międzynarodowych?
  • Jak wyszukać partnerów?
  • W jaki sposób organizacje międzynarodowe wspierają Ukrainę i co to oznacza dla polskich przedsiębiorców?
  • Czy realizując zamówienia na rzecz organizacji międzynarodowych, przedsiębiorca płaci podatki.

70 mln USD wyniosła wartość międzynarodowych zamówień publicznych w Polsce w 2022 r. To nadal nie jest imponujący wynik mimo, że we wcześniejszych latach suma ta nie przekraczała nawet 5 mln USD. Globalne międzynarodowe zamówienia publiczne liczą łącznie blisko 30 mld USD! Niestety w rankingach Polska jest dopiero na 70. miejscu, niżej niż Haiti, Hiszpania czy Włochy.

W sondażach badających, dlaczego polskie firmy tak rzadko biorą udział w przetargach międzynarodowych dominują głosy, że przedsiębiorcy wolą skupić się na rynku krajowym, brakuje im zasobów organizacyjnych, a także wiedzy gdzie można szukać informacji na ten temat. Czas to zmienić!

Organizatorem wydarzenia jest Wielkopolski Fundusz Rozwoju sp. z o.o., a partnerem Wielkopolska Grupa Prawnicza i Samorząd Województwa Wielkopolskiego. 

Dołącz do szkolenia (kliknij) 

Chcesz otrzymać prezentację z wydarzenia – zarejestruj się na stronie (kliknij).