Aktualności

2022-11-02

Na zdjęciu ołtarz w kościele w Emleben z kwiatami i zdjęciem Norberta Stotzera

Pożegnanie byłego burmistrza Emleben

Norbert Stotzer zmarł po długiej i ciężkiej chorobie

Inicjator współpracy ze Zdunami, były burmistrz Emleben Norbert Stotzer zmarł 30 września w rodzinnej miejscowości. W ostatnim czasie zmagał się z chorobą nowotworową, która ostatecznie Go pokonała.

Blisko miesiąc później odbyły się uroczystości pogrzebowe, na których Gminę Zduny reprezentował burmistrz Zdun Tomasz Chudy i dyrektor Szkoły Podstawowej w Baszkowie Daria Augustyniak-Hafermann.

Norbert Stotzer został pochowany w nieoznakowanym miejscu na cmentarzu w Emleben. Jego nazwisko znajdzie się na wspólnej tablicy upamiętniającej zmarłych spoczywających na urokliwej łączce cmentarnej. 

Uroczystości pogrzebowe miały charakter świecki. Odbywały się w kościele w Emleben. Wspomnieniom o burmistrzu Norbercie towarzyszyły ulubione przez niego utwory muzyczne. 

Po spotkaniu w kościele każdy mógł w miejscu pochowania prochów Norberta Stotzera, wysypać odrobinę ziemi i płatki kwiatów. W tym ceremoniale  uczestniczyła również delegacja ze Zdun.

 

Na zdjęciu burmistrz Zdun Tomasz Chudy biorący udział w ceremonii pogrzebowej
Na zdjęciu burmistrz Emleben Norbert Stotzer i burmistrz Zdun Władysław Ulatowski przy tablicy upamiętniającej podpisanie umowy o współpracy międzynarodowej