plik foto id: 1400520890

UWAGA

IMGW-PIB OSTRZEGA!!

Burze/1 

 od godz. 16:00 dnia 18.04.2025 do godz. 01:00 dnia 19.04.2025

   Prognozowane  są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu

do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80 %

 

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 17), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Aktualności

2022-07-19

Na zdjęciu burmistrz Zdun odbiera promesę na 1,8 miliona złotych

Będą nowe szatnie na stadionie w Zdunach. Z trybunami!

1,8 miliona z Polskiego Ładu dla Zdun

Gmina Zduny wybuduje nowe szatnie na stadionie w Zdunach. Z obiektu korzystają sportowcy trenujący w Cukrowniczym Klubie Sportowym Zdun.

Projekt będzie realizowany w trybie "Zaprojektuj i wybuduj". Koncepcja mówi o wybudowaniu dwóch zespołów szatni (dla dwóch drużyn, z zapleczem sanitarnym. Ponadto obiekt będzie wykorzystany do osadzenia trybun na obie strony, z widokiem na istniejący stadion CKS, i na stare boisko, które wkrótce będzie gruntownie modernizowane i okolone bieżnią.

Stosowną promesę z rąk przedstawicieli Rządu RP odebrał burmistrz Zdun Tomasz Chudy. W sumie za burmistrza T.Chudego Gmina Zduny pozyskała do tej pory prawie 20 milionów ze środków krajowych i prawie 30 milionów ze środków Unii Europejskiej.

W ciągu 8 lat Gmina Zduny stala się jedną z najbardziej efektywnych jednostek samorządu gminnego w Wielkopolsce. Widać to po inwestycjach dla mieszkańców w praktycznie każdym zakątku Gminy. A to nie nasze ostatnie słowo - zastrzega burmistrz T.Chudy.

Na rozpatrzenie czekają kolejne wnioski do Unii Europejskiej z zakresu prac modernizacyjnych w szkole ponadpodstawowej i gospodarki wodno-ściekowej na terenach wiejskich. W kolejce jest jeszcze pięć wniosków do Polskiego Ładu dotyczących podniesienia wydajności ujęć wodnych oraz przebudów bardzo ważnych a znajdujących się w opłakanym stanie dróg gminnych.