UWAGA ! PRZYMROZKI /1
IMGW-PIB OSTRZEGA:
 

od godz. 21:00 dnia 20.04.2024 r. do godz. 08:00 dnia 23.04.2024 r.

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2oC, przy gruncie do -4oC.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 17), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Aktualności

2023-12-19

Na zdjęciu główny obiekt kompleksu - sala sportowa przy ul. Strzeleckiej.

Największa inwestycja w historii Gminy

Budują kompleks sportowy

Hala sportowa, wielofunkcyjne boisko, plac zabaw z przystosowaniem dla osób z niepełnosprawnościami, kort tenisowy i obiekty do uprawiania lekkiej atletyki: bieżnia, skocznia w dal i obiekt do pchnięcia kulą. To elementy kompleksu sportowego, który powstaje przy ul. Strzeleckiej w Zdunach. Kompleks będzie ogólnodostępny, wyposażony w parking i drogi dojazdowe. Oświetlony i ogrodzony.

Całość prac jest już w znacznym stopniu zaawansowana. Roboty trwają gdy tylko warunki atmosferyczne na to pozwalają. Przetarg na to zadanie wygrała firma z RAF-MAL z Gostynia.

W ramach zadania zostanie również wybudowany zbiornik na deszczówkę, z którego pozyskana woda będzie wykorzystywana do nawadniania terenów zielonych. Sala sportowa będzie również wyposazona w instalację fotowoltaiczną, żeby ograniczyć koszty jej funkcjonowania. W sali zainstalowane zostaną również rozkładane trybuny, oraz profesjonalny system nagłośnienia, wentylacji z rekuperacją, oraz wszystkie media. 

Całość inwestycji opiewa na blisko 10 mln. zł. z czego 90% pochodzi z programu rządowego "Polski Ład"

 

Fot: P. Jarecki

Na zdjęciu zaprojektowany kort tenisowy w miejsce starego, zniszczonego, o nawierzchni asfaltowej