UWAGA UPAŁ/2
IMGW-PIB OSTRZEGA:
 

 

od godz. 12:00 dnia 25.06.2026 do godz. 10:00 dnia 27.06.2026

Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C.

Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 20°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

 

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 17), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

UWAGA UPAŁ/3
IMGW-PIB OSTRZEGA:
 

od godz. 11:00 dnia 27.06.2026 do godz. 20:00 dnia 29.06.2026

Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień 27.06 (sobota) od 34°C do 38°C,

28.06(niedziela) od 36°C do 42°C, nieco chłodniej 29.06 (poniedziałek) od 28°C do 34°C.

Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 24°C

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

 

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 17), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Relacje z wydarzeń

Dzień Bibliotekarza - podziękowania za pasję i codzienną pracę

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, Burmistrz Zdun Miłosz Zwierzyk wraz z Zastępcą Burmistrza Anną Pietrzak-Figlak odwiedzili Bibliotekę Gminy i Miasta Zduny, by osobiście złożyć życzenia wszystkim pracownikom tej ważnej instytucji.

 

Włodarze gminy wyrazili wdzięczność za codzienną pracę na rzecz promocji czytelnictwa, rozwoju życia kulturalnego oraz za organizację licznych spotkań i wydarzeń, które integrują lokalną społeczność i wzbogacają ofertę kulturalną gminy. Szczególne podziękowania skierowano do Pani Dyrektor, Joanny Lepczyńskiej, która z zaangażowaniem kieruje placówką i dba o to, by była ona miejscem otwartym, inspirującym i aktywnym społecznie.

 

W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć kwiatów, życzeń i listów gratulacyjnych, które otrzymały wszystkie panie pracujące w bibliotece oraz jej filiach - jako wyraz wdzięczności, szacunku i uznania za ich codzienny trud.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim bibliotekarkom za ich pasję, zaangażowanie i profesjonalizm. Życzymy nieustającej satysfakcji, inspiracji i wielu zadowolonych czytelników.