od godz. 14:00 dnia 15.07.2024 r. do godz. 18:00 dnia 16.07.2024 r.

Temperatura maksymalna w poniedziałek 15.07 około 30ºC, we wtorek 16.07 od 30ºC do 32ºC.

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 17), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Relacje z wydarzeń

Mistrzynie Polski z medalami

Tytuł Mistrzyń Polski obroniony!

Mistrzostwa Polski Karate WKF Juniorów i Młodzieżowców rozegrano w Zielonkach Parcela k. Warszawy 07-09.06.2024 r.  Na najważniejszych zawodach w Polsce stawili się najlepsi zawodnicy – blisko 500 osób z 84 klubów. Shodan Zduny wrócił z 1 złotym i 2 brązowymi medalami. Mistrzyniami Polski w kata drużynowym U 16 – / Shodan bronił tytułu z roku poprzedniego / zostały Marta Streubel, Natasza Adamska, Sara Glinka i Jagoda Mazurek. Dziewczyny wygrały bezdyskusyjnie walki z Obornikami, Prudnikiem i Środa Wlkp. Na podium 3 m Mistrzostw Polski stanęły w Kata Drużynowym U 18 Klaudia Swat , Zosia Duczmal i Matylda Ozga. Panowie również wywalczyli 3 m w kata drużynowym U 21 w składze Jakub Formanowski, Joshua Zavala Kruk i Oskar Jasiński. Warto tez podkreślić, iż o medal walczyła Marta Streubel w kata U 16, ale zachwianie po skoku zabrało medal a całe wykonanie było rewelacyjne - tak bywa w sporcie. Dobre starty indywidualne w kata zaliczyły Natasza i Sara - wygrane pojedynki oraz w kumite Zosia i Klaudia, ale bez medalowych szans. Brawo dla Wszystkich Shodaniaków, ponieważ medalowo konczą tą cześć sezonu. Całość można było oglądać w bezpośredniej transmisji live z zawodów – co jak wiemy, w domach wnosiło ogrom emocji. Działalność UKS Shodan wspiera Gmina Zduny.

Źródło: UKS Shodan