Relacje z wydarzeń

Publiczność przed występem MEZA

Tegoroczne Dni Zdun za nami!

Setki mieszkańców skorzystały w miniony weekend z dwudniowych Dni Zdun, które odbyły się w Starej Kaflarni. W sobotę zorganizowano tam Amatorskie Mistrzostwa Polski Strongman. Medale zwycięzcom wręczyli Burmistrz Zdun Miłosz Zwierzyk, p.o. dyrektora Zdunowskiego Ośrodka Kultury Elżbieta Kurkiewicz oraz Tyberiusz Tyberian Kowalczyk. Wyłoniono 2 najlepszych zawodników, którzy powalczą w Pucharze Polski Strongman w Jasieniu. Wieczorna dyskoteka pod gwiazdami przyciągnęła grupę młodzieży i dorosłych, którzy bawili się w rytmach serwowanych przez DJ Maco.

Drugi dzień Dni Zdun rozpoczął występ Sulmierzyckiej Orkiestry Dętej. Następnie scenę opanowały dzieci z Publicznego Przedszkola w Zdunach, Zespół Taneczny Gwiazdy pod kierunkiem Pani Karoliny Jankowskiej-Grzybek, wokaliści Szkoły Muzycznej Talent Studio oraz uczniowie ze Szkoły Tańca Towarzyskiego Art of Dance Jagody Szkudłapskiej. Publiczność do zabawy porwał MEZO z wokalistką Julią Mróz i Dj Skillem oraz Dziani i Cygańscy Książęta. Wieczorem sceną zawładnął zespół Łobuzy, który zagrał discopolowe hity.

Nie zabrakło darmowych dmuchańców, animacji i atrakcji dla dzieci oraz pysznego poczęstunku przygotowanego przez KGW i lokalne stowarzyszenia. Niezwykłą atrakcją dla dzieci było Piana Party. 28. Honorowych Dawców Krwi oddało najcenniejszy dar życia, a Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Zduny zorganizowała pokaz pierwszej pomocy. Pogoda dopisała i prawdziwe tłumy przybyły do Zdun, aby wspólnie się bawić i uczestniczyć w wydarzeniu, które zostało zorganizowane przez Gminę Zduny, Zdunowski Ośrodek Kultury i Tyberian Team.