plik foto id: 1400517556

UWAGA ! BURZE/2
IMGW-PIB OSTRZEGA:
 

od godz. 12:00 do godz. 22:00 dnia 28.05.2024 r.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie około 50 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, punktowo do 90 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 17), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Relacje z wydarzeń

Rodzinna Majówka w Starej Kaflarni

3 maja 2024 r., po zakończeniu oficjalnych obchodów z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w Starej Kaflarni w Zdunach odbyła się Rodzinna Majówka. Był to czas pełen relaksu, koncertów i wielu innych atrakcji, który zgromadził licznych mieszkańców, rodziny i turystów.

Na scenie pojawiły się utalentowane uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie, które swoim występem wzbudziły entuzjazm publiczności. Nie zabrakło także energicznego zespołu TACY nie INNI, prowadzonego przez muzyka Mariusza Kaźmierczaka, oraz występu Cupblake Music Dominika Włodarczyka. Dzięki różnorodności muzycznej program był atrakcyjny dla wszystkich uczestników, niezależnie od wieku. Uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Krotoszynie, jak i zespół TACY nie INNI, zaprezentowali utwory utrzymane w tonie patriotycznym, podkreślając znaczenie tego ważnego dnia w historii Polski. Występy tych młodych artystów stanowiły nie tylko doskonałą rozrywkę, ale również przypominały o wartościach, które towarzyszą obchodom 3 maja, rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Rodzinna Majówka oferowała także wiele innych atrakcji, które przyciągnęły rodziny z dziećmi. Wśród nich znalazły się zabawy i animacje z Szaloną Lamą, mała gastronomia, dmuchane zamki, oraz specjalnie wydzielone strefy zabaw i gier dla najmłodszych. Dzięki temu Stara Kaflarnia stała się doskonałym miejscem do wypoczynku i rekreacji podczas długiego weekendu majowego.