plik foto id: 1400517556

UWAGA ! BURZE/2
IMGW-PIB OSTRZEGA:
 

od godz. 12:00 do godz. 22:00 dnia 28.05.2024 r.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie około 50 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, punktowo do 90 km/h. Lokalnie grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 17), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Relacje z wydarzeń

Uroczyste obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w Zdunach

Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej w Intencji Ojczyzny i Strażaków Ziemi Zdunowskiej w Kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach z towarzystwem Chóru "Harmonia". Ta uroczysta msza była centralnym punktem wydarzenia, gromadząc lokalną społeczność, strażaków i przedstawicieli władz samorządowych. Atmosfera była podniosła, a udział chóru dodał duchowego i artystycznego wymiaru całej uroczystości.

Po mszy delegacje i przedstawiciele władz samorządowych złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem ofiar II wojny św. i totalitaryzmów, znajdującym się na cmentarzu przy kościele. Następnie w asyście sulmierzyckiej Orkiestry Dętej, zebrani przeszli pod pomnik poświęcony poległym Synom Miasta Zduny na Placu 700-lecia. Uroczystości zakończyły się pod figurą św. Floriana przy Centrum Animacji Społecznej. 

Tam proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach ks. Krzysztof Śliczny poświęcił wozy strażackie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Zduny. Był to szczególny moment dla strażaków i dla społeczności, symbolizujący ich zaangażowanie i poświęcenie. Z kolei nowo wybrany burmistrz Miłosz Zwierzyk podziękował zebranym za przybycie i udział w uroczystościach.