plik foto id: 1400517934

Relacje z wydarzeń

2024-01-26

Na zdjęciu burmistrz Tomasz Chudy składa kondolencje małżonce i rodzinie Edgara Medera

Pochowaliśmy Edgara Medera

Delegacja z Burmistrzem wzięła udział w uroczystościach

W piątek 19 stycznia burmistrz Zdun Tomasz Chudy wziął udział w ceremonii pogrzebowej Edgara Medera. Ostatnie pożegnanie Przyjaciela z niemieckiego Emleben odbyło się w kościele ewangelickim w rodzinnej miejscowości, po czym ciało złożono do grobu na miejscowym cmentarzu.

W uroczystościach wzięła również udział delegacja z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kilińskiego w Zdunach, oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Baszkowie Daria Augustyniak-Hafermann.

Pan Edgar był inicjatorem praktyk zawodowych uczniów z Kilińskiego. To on odwiedzał co roku zdunowskie przedszkole przywożąc prezenty pod choinkę. Wizyty naszych strażaków w Emleben też odbywały się pod jego czujnym okiem. Edgar był wielkim miłośnikiem ptactwa kolorowego i starych traktorów marki Buldogg. Hodował kury rasy Orloff, zdobywając wysokie noty na wystawach. Ostatnim wielkim sukcesem było Mistrzowstwo Niemiec w Lipsku w grudniu 2013r. Kury to była jego największa pasja, hobby, które zabierało większą część jego życia. Jest  w naszej gminie kilka osób, które otrzymały od Edgara orloffy bądź ich jaja do wylęgu. Wszystko w ramach wymiany partnerskiej. W końcu przekazał  gospodarstwo rolne  swojemu synowi Sebastianowi i do końca życia był szczęśliwym emerytem.  Kiedyś Edgar przyznał, że na emeryturze ma o wiele mniej czasu niż dotychczas. Niestety w ostatnim czasie nasz Przyjaciel podupadł na zdrowiu. Podczas badań okazało się, że zapadł na ciężką chorobę. Niestety nie udało się Mu pokonać tego zagrożenia. Po wielu miesiącach walki, 25 grudnia zmarł.

Na zdjęciu burmistrz Tomasz Chudy przed kościołem ewangelickim w Emleben
Na zdjęciu grób Edgara Medera na cmentarzu w Emleben