Relacje z wydarzeń

Przedstawiciele LGD z naszego obszaru

Wielki sukces LGD! Ponad 4,5 mln euro dla naszego obszaru

2 stycznia 2024 r. w sali reprezentacyjnej Ratusza w Krotoszynie podpisano umowy o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność na lata 2023-2027 na kwotę 7.090.487,60 €.

Umowy podpisali przedstawicile Lokalnej Grupy Działania "Okno Południowej Wielkopolski" oraz Lokalnej Grupy Działania "Wielkopolska z Wyobraźnią" z Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego Krzysztofem Grabowskim. Lokalna Grupa Działania "Okno Południowej Wielkopolski" otrzymała 4.532.987,60 €, natomiast Lokalna Grupa Działania "Wielkopolska z Wyobraźnią" - 2.557.500 €. Kwoty były uzależnione od ilości mieszkańców. Pieniądze będą wykorzystane na inwestycje na terenach wiejskich. Jest to wielki sukces, a zarazem szansa na rozwój lokalnej społeczności.

Obie LGD powstały w 2008 r. W skład LGD "Wielkopolska z Wyobraźnią" wchodzą cztery gminy, natomiast w skład LGD "Okno Południowej Wielkopolski" - 7 gmin, w tym właśnie gmina Zduny. Gminę Zduny reprezentowali Burmistrz Zdun Tomasz Chudy oraz Kierownik Wydziału Gospodarki, Rolnictwa i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Zdunach Miłosz Zwierzyk, którzy są jednocześnie członkami zarządu LGD "Okno Południowej Wielkopolski". 

info Ł. Cichy, fot. LGD "Okno Południowej Wielkopolski" 

Przedstawiciele LGD
Prezes Franciszek Marszałek z symbolicznym czekiem