UWAGA ! 

MARZNĄCE OPADY !
IMGW-PIB OSTRZEGA/: MARZNĄCE OPADY/1  

od godz. 00:00  do godz. 10:00 dnia 09.12.2023 r.

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Drogi śliskie!!

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

 


Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 17, ), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Relacje z wydarzeń

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny doceniona!

Podczas uroczystej XXIV gali konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” nagrodzone zostało prawie 100 projektów. Wśród laureatów znalazła się inicjatywa realizowana przez Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Zduny.

Uroczysta gala podsumowująca konkurs odbyła się we wtorek, 7 listopada, w Poznaniu. Konkurs organizowany jest nieprzerwanie od 2000 roku, a jego celem jest popularyzowanie lokalnych, proekologicznych i prokulturalnych inicjatyw. Istotą konkursu jest również aktywizacja lokalnych społeczności i promocja działań o znaczeniu kulturowym i historycznym.

Podczas gali wręczono 94 nagrody pieniężne oraz dyplomy, których fundatorem jest samorząd województwa wielkopolskiego oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Po raz kolejny doceniono działalność Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Zduny, która nagrodę w wysokości 5 000 złotych otrzymała za realizację projektu „W  wakacyjnej bibliotece swoje pasje odkrywam”. To cykl wakacyjnych spotkań dla dzieci od 7 do 10 lat. Projekt miał na celu zaktywizowanie młodych mieszkańców Gminy Zduny, pobudzenie ich rozwoju, kreatywności, odkrywanie pasji i zainteresowań w obecności książek. Ponadto uczestnicy spotkań codziennie obcowali z literaturą, a także odkrywali bibliotekę jako miejsce ciekawych spotkań. Uczestnicy poznali świat sztuki, kultury, sportu i tańca. Nagrodę z rąk Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Jacka Bogusławskiego odebrała dyrektor, Joanna Lepczyńska wraz z Burmistrzem Zdun, Tomaszem Chudym.

Źródło: Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

Burmistrz Zdun Tomasz Chudy wraz  z dyrektor biblioteki Joanną Lepczyńską z odebraną nagrodą w kwocie 5 tys. zł
Nagrodzeni laureaci
List gratulacyjny