Aktualności

baner

Zapraszamy na Dni Zdun 2024

Zdunowski Ośrodek Kultury i Gmina Zduny zapraszają na Dni Zdun 2024, które odbędą się w dniach 22 i 23 czerwca 2024 r. na terenie Starej Kaflarni w Zdunach przy ulicy Łacnowej 37.

Tegoroczne Dni Zdun rozpoczną Amatorskie Mistrzostwa Polski Strongman 2024, które zgromadzą 19-u siłaczy amatorów z całego kraju i wyłonią dwóch najlepszych. Zwycięzcy wezmą udział w Mistrzostwach Polski Strongmen 2024. Od godz. 12:00 można będzie obserwować zawodników w konkurencjach eliminacyjnych takich jak: martwy ciąg, waga płaczu czy spacer farmera. Sędziować będą Tyberiusz Kowalczyk i Ireneusz Kuraś a prowadzić będzie Tomasz Perek vel Agresiv. Od godz. 14:00 do godz. 16:00 swoich sił będą mogli spróbować mieszkańcy Zdun, których bardzo serdecznie zapraszamy. Ekscytujący finał odbędzie się ok. godz. 18:00, po czym nastąpi wręczenie medali i nagród. Sobotnią część sportową zakończy taneczna impreza pod gwiazdami, którą poprowadzi DJ Maco.

Drugi dzień Dni Zdun 2024 rozpocznie się od koncertu Sulmierzyckiej Orkiestry Dętej, którą będzie można usłyszeć w repertuarze rozrywkowym. Od godz.15:45 na scenie pojawią się kolejno: dzieci z Publicznego Przedszkola w Zdunach, Zespół Taneczny Gwiazdy pod kierunkiem Pani Karoliny Jankowskiej – Grzybek, wokaliści Szkoły Muzycznej Talent Studio oraz uczniowie ze Szkoły Tańca Towarzyskiego Art of Dance Jagody Szkudłapskiej w pokazach tanecznych. O godz. 18:00 wystąpi MEZO, który na scenie muzycznej obecny jest od ponad 20 lat wraz  z wokalistką Julią Mróz oraz Dj Skillem. Ten znakomity artysta zasłynął hitami takimi jak: SACRUM, WAŻNE, ANIELE, KRYZYS i PO ROBOCIE. Jego twórczość to wyjątkowe połączenie hip-hopu z popem, pełne mądrego, uniwersalnego i pozytywnego przesłania. Kolejną muzyczną gwiazdą będzie DZIANI I GWIAZDY CYGAŃSKIEJ PIEŚNI. Artysta jest jednym z najpopularniejszych wykonawców muzyki romskiej w Polsce. Następnie koncert zagra zespół discopolowy ŁOBUZY. Grupa znana jest m.in. z hitów : „Ona czuje we mnie piniądz”, Łobuz kocha najbardziej, Zbuntowany anioł, Dawaj mi pyska czy Yakuza.

W piątek, tj. 21 czerwca br. o godz.19.30 zapraszamy na wernisaż wystawy ceramicznej Zbigniewa Mrugały - I piętro Starej Kaflarni. 

W sobotę, tj. 22 czerwca br. w godz. 13:30- 17:30 Klub Honorowych Dawców Krwi zachęca do akcji oddawania krwi w specjalnym Krwiobusie, zaparkowanym na parkingu przy Szkole Podstawowej w Zdunach. Pamiętajmy, że oddanie krwi to prosty gest, który może uratować czyjeś życie !

W czasie Dni Zdun 2024 dzieci będą miały możliwość pomalować twarz, doczepić warkoczyki, pobawić się bańkami mydlanymi,  czy też spotkać i pospacerować z alpakami. Na boisku SP Zduny rozstawione będą darmowe dmuchańce. 

Serdecznie zapraszamy !

 

 

plakat Dni Zdun 2024