Aktualności

Otwarcie Sali Terapeutycznej im. Franciszka Sztefka

3 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Zdunach miało miejsce uroczyste otwarcie Sali Terapeutycznej im. Franciszka Sztefka. Sala została wyposażona w ramach projektu Aktywna Tablica, który ma na celu wspieranie nowoczesnych metod nauczania i terapii. Wartość projektu opiewa na kwotę 43 750,00 zł. 
 
W uroczystości otwarcia uczestniczyli znamienici goście, w tym Burmistrz Zdun Miłosz Zwierzyk oraz Wiceburmistrz Anna Pietrzak-Figlak. To wydarzenie było szczególnie ważne, ponieważ sala nosi imię Franciszka Sztefka, byłego nauczyciela i dyrektora szkoły, który z oddaniem pracował na rzecz społeczności szkolnej. Był on nie tylko nauczycielem, ale również wielkim patriotą. Jesteśmy przekonani, że duch Franciszka Sztefka będzie obecny w tej sali, przypominając o znaczeniu empatii, współczucia i indywidualnego podejścia do każdego ucznia.
 
Podczas otwarcia pani Marcelina Żuchowska przeprowadziła pokazowe zajęcia terapeutyczne, demonstrując możliwości nowo zakupionych programów i sprzętu. Goście mieli okazję zobaczyć, jak innowacyjne narzędzia mogą wspierać rozwój i edukację naszych uczniów.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej sali i mamy nadzieję, że będzie ona służyła naszej społeczności przez wiele lat, a dziedzictwo Franciszka Sztefka będzie kontynuowane przez wszystkich, którzy będą korzystać z tego miejsca- terapeutów, nauczycieli i przede wszystkim uczniów.
 
Źródło: SP Zduny