UWAGA ! PRZYMROZKI /1
IMGW-PIB OSTRZEGA:
 

od godz. 21:00 dnia 20.04.2024 r. do godz. 08:00 dnia 23.04.2024 r.

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2oC, przy gruncie do -4oC.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 17), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Aktualności

Podopieczni DPS i UKS Impuls

Poszerza się grono trenujących tenis stołowy

Za nami początek ferii zimowych. Podopieczni DPS Zduny odwiedzili UKS Impuls na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Zdunach. Okazało się, że plastikowa piłeczka, rakietki i stół do tenisa mają wielu fanów wśród nich. Bardzo to cieszy, ponieważ sport, ruch, zdrowa rywalizacja to podstawa dobrego samopoczucia i nie tylko. Tenis stołowy pomaga rozwijać koncentrację i szybkość reakcji, można w niego grać praktycznie w każdym wieku, wymaga opanowania szeregu taktycznych umiejętności i dobrego balansowania ciałem.

Wychowankowie DPS w Zdunach bardzo chętnie słuchali wskazówek i spędzili całe 2 godziny na grze z zawodnikami UKS Impuls Zduny. Ostatnie 20 minut treningu grali w tzw. "Bieganego". Sprawiło to wszystkim dużo radości. Z tak optymistycznym akcentem trening się zakończył.

UKS Impuls planuje przygotować turniej o dużym zasięgu terytorialnym dla instytucji tego typu, a wychowankowie DPS Zduny mają duży potencjał i mogliby znaleźć się na podium. Wygląda na to, że niebawem nowi zawodnicy dłączą do drużyny. Klub jest w trakcie organizowania integracyjnego obozu sportowego dla nowych i starych członków UKS.

Źródło: UKS Impuls