UWAGA ! PRZYMROZKI /1
IMGW-PIB OSTRZEGA:
 

od godz. 21:00 dnia 20.04.2024 r. do godz. 08:00 dnia 23.04.2024 r.

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2oC, przy gruncie do -4oC.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 17), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Aktualności

plakat informacyjny

XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Rozpoczęła XXI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. Tradycyjnie jego celem jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych.

Uczestnikami konkursu mogą być gospodarstwa prowadzące działalność rolniczą, których przynajmniej jeden z właścicieli jest ubezpieczony w KRUS. W jej Placówce Terenowej znajdującej się na ul. Fabrycznej 25 oraz na stronie internetowej dostępny jest formularz zgłoszeniowy, który po wypełnieniu, osobiście, pocztą zwykłą lub internetową, należy zwrócić do 25 kwietnia.

Wszystkich rolników z naszego powiatu serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Komisja oceniająca podczas wizytacji podpowie i doradzi co ewentualnie można by jeszcze zrobić, uzupełnić lub poprawić, aby wykonywana praca była w pełni bezpieczna, a oto przecież przede wszystkim chodzi. Można więc tylko skorzystać. A warto dodać, że już na etapie wojewódzkim do zdobycia są atrakcyjne nagrody, a w finale główną nagrodą jest ciągnik.

Źródło: KRUS

plakat informacyjny