Aktualności

Team Shodana

Sukcesy karateków na rozpoczęcie nowego sezonu

Sezon startowy UKS Shodan Zduny otwarty 3 złotymi i 4 brązowymi medalami, wywalczonymi w Międzynarodowym Turnieju Konjice Horse Cup 2024. W dniu 13.01.2024 r. w Slovenskich Konjicach spotkali się zawodnicy z 60 klubów, 7 państw, a kolejny rok wśród nich Shodaniacy. Był to pierwszy tegoroczny bardzo udany start. Zdunowscy karatecy wiedzieli, że będzie trudno, bo organizator Klub Seki to najlepszy klub zawodników kata w Słowenii. Poza tym był to turniej o najwyższej klasie zawodów  Słoweńskiego Związku Karate i jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Bałkanów. W takich zawodach każdy wywalczony medal jest bardzo cenny.

Po części kata UKS Shodan był na 3 miejscu a ostatecznie ukończył turniej na 8 miejscu w punktacji klubów. Indywidualnie wywalczyli 3 złote medale w kata. W U 12 Nikola Jasińska pokonywała kolejno 4 zawodniczki z Bośni i Słowenii. Kata drużynowe U 12 wygrały, po zwycięskim finale z gospodyniami, Nikola Jasińska, Aleksandra Adamska, Anna Choma i Sara Bednarek, a kata + 50 Trener Jarosław Adamski. Brązowe medale wywalczyły w kata indywidualnum w U 12 Anna Choma, a w U 14 Natasza Adamska i Sara Glinka. Team kata U 14 to brąz Marty Streubel, Nataszy Adamskiej i Sary Glinki. Indywidualnie w Kata U 12 startowały też Ola Adamska i Sara Bednarek, a w U 14 Marta Streubel - jednak musiały uznać zwycięstwa przeciwniczek. Fakt, że swoje kata wykonały bardzo dobrze, ale decyzje sędziów często kończyły się wynikiem 2:3 na rzecz przeciwniczek. Był to dobry start w mocnym międzynarodowym towarzystwie i za to należą się startującym duże brawa i szacunek.

Źródło: UKS Shodan