Aktualności

pies przy walizce

Zgłoś obiekty przyjazne zwierzętom!

Statystycznie co druga polska rodzina posiada psa, a podróżowanie z tymi zwierzętami staje się coraz bardziej powszechne, niemniej jednak często jest pomijane przez organizatorów turystyki oraz obiekty turystyczne. W związku z tym Wielkopolska Organizacja Turystyczna planuje wdrożyć pilotażowy program rozwoju turystyki dostępnej dla osób podróżujących z psami.

Zwracamy się do Mieszkańców z uprzejmą prośbą o wskazanie obiektów noclegowych na terenie gminy Zduny, które przyjmują turystów wraz z czworonogami. Dodatkowo organizacja poszukuje informacji o obiektach kulturalnych (muzea, skanseny itp.), które umożliwiają zwiedzanie z psami - podkreślamy, że chodzi o wszystkie psy, nie tylko o psy asystujące osobom z niepełnosprawnościami.

Osoby prowadzące takie obiekty proszone są o zgłoszenie do Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej poprzez wiadomość mailową na adres: anna.brykalska@wot.org.pl.

Planowana  kampania to pierwsze w Polsce, tak konkretne działania w obszarze ułatwiania podróżowania z psami realizowane przez regionalne organizacje turystyczne.

Źródło: Wielkopolska Organizacja Turystyczna