UWAGA UPAŁ/2
IMGW-PIB OSTRZEGA:
 

od godz. 12:00 dnia 21.07.2024 r. do godz. 20:00 dnia 22.07.2024 r.

Prognozuje się upały.

 Temperatura maksymalna  około 33ºC.

Temperatura minimalna w nocy od 18ºC do 19ºC.

 

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

 

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 17), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Aktualności

Burmistrz Zdun wraz z Młodzikami CKS-u

Młodzi piłkarze ponownie u burmistrza!

7 listopada br. burmistrza Tomasza Chudego odwiedzili piłkarze z młodzieżowego CKS Zduny. Chcieli podziękować za nowe torby sportowe przekazane po raz kolejny przez Gminę Zduny zawodnikom, którzy zasilili drużynę Młodzików.

Przy tej okazji burmistrz zaprezentował członkom klubu wizualizację nowego budynku z zapleczem socjalno-sanitarnym i trybuny na stadionie piłkarskim w Zdunach. W obiekcie zaprojektowano szatnie, miejsca dla sędziów, salkę narad i odpowiednie wyposażenie sanitarne. Na dachu budynku zainstalowana zostanie fotowoltaika, która obniży koszty funkcjonowania szatni. 

Przy ulicy Strzeleckiej w Zdunach realizowane są w sumie trzy duże projekty. Wspomniany budynek z zapleczem socjalno-sanitarnym i trybuny dla CKS, kompleks sportowy, w którego skład wchodzi drugie boisko do gry w piłkę nożną, bieżnia lekkoatletyczna, skocznia do skoku w dal, rzutnia do pchnięcia kulą, kort tenisowy, plac zabaw i pełnowymiarowa sala gimnastyczna. Zakończono także termomodernizację Zespołu Szkół Ponadpodstawowych.

Na wszystkie te działania Gmina pozyskała środki z Unii Europejskiej (termomodernizacja szkoły) lub z funduszy krajowych Polski Ład (szatnia i kompleks sportowy). W sumie to około 15 milionów złotych.

Nowoczesny budynek spodobał się nowym piłkarzom. W ramach podziękowania przekazali burmistrzowi koszulkę klubową i zaprosili na swój kolejny mecz.

Burmistrz Zdun z otrzymaną od Mlodzików CKS koszulką klubową
Koncepcja budynku z zapleczem socjalno-sanitarnym i trybuna w Zdunach
Koncepcja budynku z zapleczem socjalno-sanitarnym i trybuna w Zdunach