Aktualności

Zawodniczki UKS Shodan na podium turnieju

Medalowy XVII International Polish Open w Bielsku-Białej

1850 zawodników z 225 klubów, reprezentacje z 31 państw, a pośród nich UKS Shodan, który wrócił do Zdun z dorobkiem 17 medali (1 złoty , 4 srebrne i 2 brązowe) oraz 23 miejscem w klasyfikacji klubów – 3 miejsce klubów z Polski. W dniach 7-9 października 2023 r. w Bielsku-Białej odbył się XVII International Polish Open.

Był to największy turniej w Europie rozgrywany na 10 Tatami, w których rywalizowały reprezentacje narodowe oraz klubowe. Turniej dostarczył wielu wrażen, a poziom sportowy stał na wysokim, europejskim poziomie. O randze turnieju świadczy umiejscowienie w kalendarzu European Karate Federation. Został objęty Patronatem Ministerstwa Sportu i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nasze Shodaniaki dały radę w tym doborowym towarzystwie.

W sobotę rywalizowali starsi, Mastersi, Juniorzy i Seniorzy. Worek z medalami rozwiązał Piotr Lisewski, wywalczając srebro + 60 lat za Słowakiem a przed Czechem. Srebrny medal wywalczył również trener Shodana Jarosław Adamski w kata indywidualnym Masters +50 lat – za Ukraińcem a przed Grekiem. Kolejne srebro zdobyła Anna Paulińska - Zielonka w kata Masters Kobiet +35 lat – na podium stanęła pomiędzy Polkami. W kata Team U 18 dziewczęta w składzie Klaudia Swat, Zosia Duczmal i Natasza Adamska wywalczyły brąz. W walce o finał musiały uznać wyższość Reprezentacji Narodowej Czech.  W kumite, pomimo dobrej postawy i zaciętości, nasi zawodnicy musieli uznać wyższość przeciwników. Wrócili do hotelu zadowoleni, ale z niedosytem.

Niedziela to dzień startów dziewcząt młodszych, które bardzo dobrze zaprezentowały swoje umiejętności. Pierwsze indywidualnie w kata 10-latek walczyły Nikola Jasińska (3 m) i Aleksandra Adamska, która zajęła  3 miejsce na podium w Pucharze Europy.  U 14 kata indywidualne Marta Streubel, Natasza Adamska i Sara Glinka indywidualnie musiały uznać wygrane przeciwniczek ulegając im 3:2 . Tak niewiele brakowało do szczęścia. Następnie team w składzie Ola Adamska, Nikola Jasińska i Anna Choma dołożyły srebro do kolekcji. W kata U 14 Marta Streubel, Sara Glinka i Natasza Adamska pokonały drużynę z Gdańska i w finale nie dały żadnych szans drużynie ze Szkocji. Zdobyły złoto drugi raz z rzędu!

To kolejny sukces medalowy w dużych, międzynarodowych zawodach.  Zawodnicy Shodana nieustannie się rozwijają, marząc o medalach w największych i najważniejszych zawodach. Słowa podziękowania kierują do rodziców i indywidualnych sponsorów za pomoc i możliwość rywalizacji na takim poziomie sportowym. UKS Shodan wspiera Gmina Zduny.

Źródło: UKS Shodan