Aktualności

uczestnicy projektu

Poznali tricki bilardowe i Mistrza Świata

Niesamowity entuzjazm towarzyszył młodym uczestnikom projektu "Krotoszyńskie gra w bilard". W ramach tego projektu w dniach 3 - 4 października 2023 r. dzieci ze Szkół Podstawowych w Kobiernie, Biadkach i Zdunach wzięły  udział w lekcjach bilardowych. Nie zabrakło fizyki, matematyki z elementami geometrii oraz języków obcych. Spotkania te oprócz trenerów UKS Bila Ilony Galeja i Pawła Galeja prowadził Mistrz Świata w trickach bilardowych Bogdan Wołkowski.

W ramach tych spotkań uczniowie wzięli udział w  zabawach i turniejach bilardowych. Obejrzeli pokazy trików bilardowych z udziałem mistrza świata w trikach bilardowych. Mieli okazję uczestniczyć w krótkiej lekcji zajęć szkoleniowych z prezentacją zasad gry przy stole bilardowym. Reakcja młodych uczestników zajęć była bardzo żywiołowa i chętnie brali udział we wszystkich ćwiczeniach bilardowych. Mamy nadzieję, że wielu z nich zacznie trenować bilard i być może zostaną kolejnymi mistrzami.

Zajęcia bilardowe odbywają się w Szkole Podstawowej w Zdunach w poniedziałki i czwartki 17.00 - 18.30 oraz w Wielkopolskim Centrum Bilardowym w Krotoszynie we wtorki 17.00 – 18.30, na które już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Projekt dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki oraz  Powiatu Krotoszyńskiego, Gminy i Miasta Krotoszyn oraz Gminy Zduny. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Zdun.

Źródło: UKS Bila

 

pokaz tricków bilardowych
uczestnicy projektu
uczestnicy projektu z Mistrzem
dzieci podczas hry w bilarda
uczestnicy projektu
pokaz tricków bilardowych