Aktualności

dzieci podczas zajęć z Bajanką

Jubileuszowe spotkania w ramach Nocy Bibliotek

W ubiegłą sobotę odbyła się 9. Noc Bibliotek 2023, a hasło tegorocznej edycji brzmiało: "Absurd nie czytać". Celem Nocy Bibliotek jest zachęcenie do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji. 

W Zdunach Noc Bibliotek rozpoczełą się o godz. 14.00 spotkaniem animacyjnym dla dzieci od roku do 5 lat z Bajanką, czyli Moniką Skikiewicz. Autorka książek logopedycznych o Olo i Awie już na początku warsztatów wprowadziła uczestników spotkania – dzieci i dorosłych – w dobry nastrój. Bajanka przygotowała ćwiczenia słuchowe, zabawy z piłką czy farbami. Jednak serce dzieci skradł występ, w którym autorka pożyczała kolory od dzieci do swojej magicznej książki. Bajanka odwiedziła również nasze filie: o 12.00 w Konarzewie, a o 16.00 w Baszkowie. Dzieci zauroczone autorką książek o Olo i Awie chętnie ustawiły się w kolejne po wspólne zdjęcie i autograf. Po tym spotkaniu odbyły się rozgrywki gier planszowych. Bogata oferta Biblioteki zachęcała mieszkańców w każdym wieku do emocjonujących potyczek.

W ramach Nocy Bibliotek odbyło się również spotkanie autorskie z Barbarą Wysoczańską, autorką książek takich jak: „Narzeczona nazisty” czy „Aktoreczka”. Podczas  rozmowy Pani Barbara opowiedziała  jak powstała jej pierwsza książka i jak prawdziwe historie, postacie i miejsca stają się inspiracją dla twórczości. Zdradziła, w jaki sposób godzi pisanie z życiem rodzinnym. Mówiła o bohaterkach swoich powieści, uwikłanych w trudne relacje rodzinne, zawodowe i społeczne. Pani Barbara bardzo szybko nawiązała kontakt z uczestnikami spotkania odpowiadając na wiele pytań.

Noc Bibliotek to również doskonała okazja by podziękować Czytelnikom, Użytkownikom i Przyjaciołom za zaangażowanie i wsparcie w 75. urodziny Naszej Biblioteki, którą obchodzimy właśnie w tym roku. Pomimo, że czasy się zmieniają jednak jedno pozostaje niezmienne - pragnienie spotkania z książką. Dziękujemy za liczne wypożyczenia zbiorów, udział w spotkaniach i warsztatach oraz wsparcie jakie Państwo Nam - pracownikom Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta w Zdunach - okazują.

Źródło: Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny 

uczestnicy warsztatów
spotkanie autorskie z Barbarą Wysoczańską