Aktualności

na zdjęciu uczniowie z laptopami

Laptopy już w rękach uczniów

W dniach 5-6 października 2023 roku, z rąk Pana Miłosza Zwierzyka – Członka Zarządu Powiatu Krotoszyńskiego oraz Pana Tomasza Chudego – Burmistrza Zdun, uczniowie klas IV szkół podstawowych z terenu gminy Zduny otrzymali komputery w ramach Programu „Laptop dla ucznia” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Komputery trafiły do Urzędu Miejskiego w Zdunach we wrześniu br. Wówczas rozpoczęto przygotowania do sporządzenia odpowiednich dokumentów oraz procedury przekazania sprzętu. Decyzja o przyjęciu komputera na własność, bądź o jego użyczeniu należała do rodziców. Tym samym do czwartoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Zdunach oraz Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Baszkowie trafiło 77 laptopów, po uprzednim podpisaniu przez rodziców stosownych umów.

Program „Laptop dla ucznia” to rządowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci i młodzieży w rozwoju kompetencji cyfrowych. Założono, że każdy uczeń IV klasy szkoły podstawowej w Polsce otrzyma na własność bezpłatny laptop. Sprzęt może być wykorzystany do nauki, rozwoju kompetencji cyfrowych oraz talentów i zainteresowań.

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej laptopdlaucznia.gov.pl, na której znajdą Państwo niezbędne informacje dotyczące programu, konfiguracji oraz serwisu laptopa, a także materiały dla uczniów, poradniki dla rodziców oraz informacje dotyczące darmowego oprogramowania.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Baszkowie z laptopami
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zdunach z laptopami
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zdunach z laptopami
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zdunach z laptopami
Przekazane laptopy
logo programu