Aktualności

plakat informacyjny

UKS Impuls zaprasza na treningi tenisa stołowego

UKS Impuls zaprasza na treningi tenisa stołowego w:

  • poniedziałek
  • wtorek
  • czwartek

godz. 18:00, sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Zdunach, ul. Łacnowa 26. 

Kontakt: +48 694 133 726

 

Tenis stołowy to według różnych źródeł jeden z trzech najpopularniejszych sportów w świecie (uprawia go ponad 350 milionów osób). Tenis stołowy jest też jednym z najbardziej popularnych i lubianych sportów w Polsce (GUS).

Jest wiele powodów dla których warto rozwijać tenis stołowy w naszym kraju: najlepszy sport dla rozwoju mózgu (D.G. Amen), najlepszy sport dla koordynacji ciała i umysłu (P.Tsang), najlepszy sport dla utrzymania zdrowia i dobrej kondycji na całe życie (W.Winger), sport na każdą pogodę, względnie tani i dostępny, sport olimpijski. Tenis stołowy to sport dla każdego - łatwy do wprowadzenia w każdym przedszkolu, szkole, uczelni, świetlicy, sport globalny, powszechny, sport lubiany wkażdym wieku. 

Od kilkudziesięciu lat dominującym krajem w tenisie stołowym są Chiny. W Chinach tenis stołowy jest sportem narodowym. Tym bardziej duże znaczenie ma fakt, że Chiny od paru lat stały się największym mocarstwem gospodarczym świata. W Chinach najbardziej rozwinięta jest nauka o tenisie stołowym, około 80% wszystkich badań naukowych w zakresie tenisa stołowego jest robionych w Chinach.

Tenis stołowy jest po prostu SUPER!

Zapraszamy serdecznie wszystkich: dzieci i dorosłych na treningi!

Źródło: UKS Impuls

plakat informacyjny