Aktualności

plakat informacyjny

Plebiscyt „Łączy nas WIELkopolskiE”

Społeczna misja, innowacyjny biznes, dobry klimat oraz przyjazna architektura i kultura. Cztery kategorie, 20 projektów. Startuje druga edycja plebiscytu czytelników magazynu i e-magazynu „Nasz Region” – „Łączy nas WIELkopolskiE” na najlepsze projekty zrealizowane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014-2020). O tym, który projekt zdobędzie laur najlepszego zdecydują Wielkopolanie w głosowaniu internetowym.

Wielkopolska od lat jest jednym z liderów wdrażania Funduszy Europejskich – dystrybuowanych za pośrednictwem WRPO 2014-2020, które jest w dyspozycji zarządu woj. wielkopolskiego. W regionie zrealizowano już tysiące projektów z oznaczeniem „dofinansowane ze środków unijnych…”. Wystarczy rozejrzeć się po swojej okolicy, by zobaczyć panele fotowoltaiczne, niskoemisyjne autobusy, odnowione centra miast czy kilometry nowych ścieżek rowerowych. Unijne dotacje to również wsparcie kierowane do przedsiębiorców, bezrobotnych, a także nowa jakość usług społecznych, opiekuńczych i zdrowotnych. Spośród tysięcy zrealizowanych projektów wybrano 20, z grona których to Wielkopolanie wybiorą najlepsze w czterech kategoriach.

– Chcemy pokazać pozytywne przemiany, a także docenić lokalnych liderów, społeczników, zaangażowanych samorządowców, przedsiębiorców, menedżerów, tych wszystkich, którzy podejmują ogromny wysiłek, by podnieść jakość naszego życia – mówi Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. – Promujemy nie tylko inwestycje infrastrukturalne, ale też inicjatywy zaangażowane społecznie, propagujące europejskie wartości i zrównoważony rozwój. Zachęcam do głosowania, bo w ten sposób możemy docenić ludzi, którzy tak wiele dobrego wnoszą do naszej wspólnoty – podkreśla.

Nagrody dla laureatów plebiscytu będą miały charakter honorowy. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas specjalnego wydarzenia transmitowanego online. 

W gronie nominowanych znalazła się zrewitalizowana Stara Kaflarnia w Zdunach. Głosowanie rozpocznie się 23 października i potrwa do 13 listopada 2023 roku.

https://laczynaswielkopolskie.pl/gmina-zduny/

Źródło: Kapituła Plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE”

plakat informacyjny