Aktualności

witacze dożynkowe na Rynku w Zdunach

Zapraszamy na dożynki Gminno-Parafialne w Zdunach!

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminno- Parafialne, które odbędą się 3 września 2023 r. w Zdunach. Święto Plonów to wyraz wdzięczności rolników za zbiory oraz podziękowanie rolnikom za ich ciężką pracę.

Uroczystość rozpocznie  się mszą św. dziękczynną w kościele parafialnym p.w. św. Jana Chrzciciela w Zdunach.

Po mszy św. uczestnicy dożynek przejdą w korowodzie na teren Starej Kaflarni w Zdunach, gdzie odbędzie się część obrzędowa. Ceremonii towarzyszyć będą przyśpiewki, w trakcie których wręczone zostaną gościom i rolnikom chleby i wieńce dożynkowe. O oprawę artystyczną uroczystości zadba Zespół i Kapela „Senior” ze Zdun, Zespół Ludowy „Tereski” z Perzyc oraz Zespół Folklor Błonie z Krotoszyna.

Po zakończeniu części obrzędowej zapraszamy na występ śląskiego zespołu Hanys Banda, który zagra muzykę biesiadno-szlagierową w nowoczesnych aranżacjach. Będzie szlagierowo, będzie biesiadnie, po prostu- swojsko! O godz. 18.00 na scenie zaprezentuje się KABARET Z KONOPI, który swoją siłą przebicia i świetnym kontaktem z publicznością sprawi, iż będzie to niepowtarzalne wydarzenie.

Od godz.19.00 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem XDance.

Na przybyłych gości będzie czekało wiele atrakcji m.in. zabawa dla dzieci z animatorami, dmuchane zamki, stoisko z grami i zabawami dla dzieci, stoisko z eksperymentami przygotowane przez pracowników PGKiM Krotoszyn. Na stoiskach Kół  Gospodyń Wiejskich  będzie można skosztować pysznych, lokalnych potraw.

Serdecznie zapraszamy!

witacze dożynkowe
witacze dożynkowe
witacze dożynkowe
witacze dożynkowe
plakat informacyjny