UWAGA UPAŁ/2
IMGW-PIB OSTRZEGA:
 

od godz. 12:00 dnia 21.07.2024 r. do godz. 20:00 dnia 22.07.2024 r.

Prognozuje się upały.

 Temperatura maksymalna  około 33ºC.

Temperatura minimalna w nocy od 18ºC do 19ºC.

 

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

 

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 17), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Aktualności

witacze dożynkowe na Rynku w Zdunach

Zapraszamy na dożynki Gminno-Parafialne w Zdunach!

Serdecznie zapraszamy na Dożynki Gminno- Parafialne, które odbędą się 3 września 2023 r. w Zdunach. Święto Plonów to wyraz wdzięczności rolników za zbiory oraz podziękowanie rolnikom za ich ciężką pracę.

Uroczystość rozpocznie  się mszą św. dziękczynną w kościele parafialnym p.w. św. Jana Chrzciciela w Zdunach.

Po mszy św. uczestnicy dożynek przejdą w korowodzie na teren Starej Kaflarni w Zdunach, gdzie odbędzie się część obrzędowa. Ceremonii towarzyszyć będą przyśpiewki, w trakcie których wręczone zostaną gościom i rolnikom chleby i wieńce dożynkowe. O oprawę artystyczną uroczystości zadba Zespół i Kapela „Senior” ze Zdun, Zespół Ludowy „Tereski” z Perzyc oraz Zespół Folklor Błonie z Krotoszyna.

Po zakończeniu części obrzędowej zapraszamy na występ śląskiego zespołu Hanys Banda, który zagra muzykę biesiadno-szlagierową w nowoczesnych aranżacjach. Będzie szlagierowo, będzie biesiadnie, po prostu- swojsko! O godz. 18.00 na scenie zaprezentuje się KABARET Z KONOPI, który swoją siłą przebicia i świetnym kontaktem z publicznością sprawi, iż będzie to niepowtarzalne wydarzenie.

Od godz.19.00 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem XDance.

Na przybyłych gości będzie czekało wiele atrakcji m.in. zabawa dla dzieci z animatorami, dmuchane zamki, stoisko z grami i zabawami dla dzieci, stoisko z eksperymentami przygotowane przez pracowników PGKiM Krotoszyn. Na stoiskach Kół  Gospodyń Wiejskich  będzie można skosztować pysznych, lokalnych potraw.

Serdecznie zapraszamy!

witacze dożynkowe
witacze dożynkowe
witacze dożynkowe
witacze dożynkowe
plakat informacyjny