Aktualności

2023-06-27

na zdjęciu zawodniczki UKS Shodan

UKS Shodan na 13. Rotterdam Cup

Startem w bardzo mocnym turnieju Rotterdam Cup, karatecy Shodana kończą tę część sezonu startowego. Reprezentacje 63 klubów z 12 państw rywalizowały 18 czerwca br. w Holandii. Wśród nich nie zabrakło drużyny Shodana, która jechała ze świadomością odbycia trudnych walk i zdobycia cennych medali. Shodaniacy po raz kolejny dali radę i wrócili do kraju z tarczą. Zajęli w klasyfikacji klubów 10 miejsce z dorobkiem 1 złotego, 4 srebrnych i 3 brązowych medali. Były też 5 miejsca najmniej lubiane przez sportowców - walki o medale niestety z korzyścią dla przeciwnika.

Starty rozpoczęły drużyny do 14 lat, gdzie starsze zawodniczki okazały się bezapelacyjnie najlepsze a młodsze, mające 10/11 lat, wywalczyły brąz.  Również medalowo spisał się team w wieku +14 lat. W Kata Masters +35 lat walczyli Sensei Piotr i trener Jarosław, który po wygranych w grupie z przeciwnikami z Turcji, Niemiec, Holandii i Belgii awansował do finału, mierząc się z Anglikiem i wywalczając ostatecznie 2 miejsce. Kumite reprezentowały 4 Shodaniaczki i każda z nich walczyła o medal – Ania, Nikola, Zosia i Klaudia. Wielkie brawa dla dziewczyn.

"Jak nazwał rodzic nasz team #aniołkiAdamskiego dały świetnie radę. Bardzo dziękujemy p. Tomaszowi Duczmalowi firma MAZZONI ze Sulmierzyc za wsparcie, okazaną pomoc oraz ufundowany posiłek dla zawodników z dostawą na halę podczas turnieju. Tomasz to Człowiek o Wielkim Sercu i Zrozumieniu. Dziękuję za super walki każdego zawodnika. Zostawiony kawał serca i emocji na tatami oraz wzajemne wsparcie. To wszystko, co charakteryzuje Shodaniaków na każdych zawodach. Wielkie brawa za wspaniały Team jaki tworzycie i jak się rozwijacie. - mówi trener Jarosław Adamski.

Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco:

Kata drużynowe:

do 14 lat:

1 m Shodan – Marta Streubel, Natasza Adamska, Sara Glinka

3 m Shodan – Nikola Jasińska, Ania Choma, Aleksandra Adamska

powyżej 14 lat:    

2 m Shodan – Zosia Duczmal, Klaudia Swat i Jarosław Adamski

Kata indywidualne

U12 – 2 m Ania Choma

U14 – 5 m Marta Streubel

Kata Masters +35 lat: 2 m Jarosław Adamski, 5 m Piotr Lisewski

Kumite indywidualne:

U12 – 35 kg: 2 m Nikola Jasińska,  3 m Ania Choma

U16  + 60 kg: 5 m Zosia Duczmal

U18 – 60 kg: 3 m Klaudia Swat

Źródło: UKS Shodan