UWAGA ! 

MARZNĄCE OPADY !
IMGW-PIB OSTRZEGA/: MARZNĄCE OPADY/1  

od godz. 00:00  do godz. 10:00 dnia 09.12.2023 r.

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Drogi śliskie!!

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

 


Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 17, ), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Aktualności

2018-11-27

Zastępca Burmistrza Zdun z odznaczonymi krwiodawcami ze Zdun

Krwiodawcy świętują!

Klub HDK w Zdunach podsumował swoją działalność w 2018 r.

Dnia 23 listopada 2018 r. w Krotoszynie nastąpiło uroczyste nadanie sztandaru Honorowym Dawcom Krwi z Krotoszyna i jego okolic. Na sztandarze znalazły się herby wszystkich gmin powiatu krotoszyńskiego. Impreza była okazją do wręczenia medali, odznaczeń i wyróżnień za pracę na rzecz krwiodawstwa i krwiolecznictwa, które trafiły do honorowych krwiodawców z terenu całego powiatu krotoszyńskiego. W uroczystości udział wzięli Zastępca Burmistrza Zdun, Miłosz Zwierzyk oraz Prezes Klubu Dawców Krwi ze Zdun, Roman Fórmański, na którego ręce został wręczony medal pamiątkowy z tejże okazji.

Rok 2018 jest szczególnym dla Krwiodawców, gdyż obchodzą oni 60-lecie Krwiodawstwa w Polsce. Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miejskim w Zdunach spotkali się w dniu następnym, w sobotę 24.11.2018 r. by uczcić swoje święto - dni Honorowego Krwiodawstwa w Polsce, i odebrać swoje odznaczenia. I tak odznaczeni i uhonorowani zostali:

- w dowód Uznania za Największy Dar Humanitarny Bezinteresowne Oddanie Krwi PCK odznakę III stopnia wydano

 1) Jankowski Kacper

 2) Jankowska Daria

- ,,Honorowy Dawca Krwi Zasłużony Dla Zdrowia Narodu''

 1) Kończewicz Marek

 2) Krzywda Łukasz

 3) Pachurka Ryszard

 4) Swora Łukasz

 5) Wachowiak Sławomir

- medale pamiątkowe 60-lecia HDK odebrali

 1) Władysław Ulatowski

 2) Włosiński Wojciech

 3) Piaszczyński Mirosław 

 Dla Klubu medal pamiątkowy odebrał Roman Fórmański.

Całemu spotkaniu towarzyszył występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zdunach zorganizowany przez panią Karolinę Jankowską-Grzybek. Występ zachwycił Krwiodawców i zaproszonych gości.

Warto przypomnieć, że Klub Honorowych Dawców Krwi działając na terenie Gminy Zduny przeprowadził akcje poboru krwi latem podczas zdunowskiego ,,Pogranicza Kultur''. W trakcie tejże imprezy przeprowadzono zbiórkę w mobilnym autobusie do poboru krwi, gdzie zarejestrowało się 19 osób, a swój cenny dar oddało 13 osób w tym jedną niepełną. Dało to w sumie 5400 ml oddanej krwi.

Klub Honorowych Dawców Krwi w Zdunach wszystkim członkom i dawcom serdecznie gratuluje i dziękuje za bezinteresowne dzielenie się tym, co najcenniejsze w Nas samych: za Dar jakim dzielą się z innym, za serce jakie mają w sobie, za ciepło jakie dają innym.

Życzymy wiele zdrowia Naszym Krwiodawcom i wierzymy, że w kolejnych latach równie wielu dostąpi zaszczytu odbioru zasłużonych odznaczeń!

 

Opracowanie: HDK Zduny, Urząd Miejski w Zdunach

Fot.: HDK Zduny

uroczystość nadania sztandaru HDK Krotoszyn
zespół taneczny w Zdunach
odznaczeni krwiodawcy ze Zdun
spotkanie przy stole członków HDK Zduny
akt nadania medalu 60-lecia
medal pamiątkowy 60-lecia Krwiodawstwa w Polsce