2023.03.24 - imieniny: Marka, Gabora, Gabriela, Dzierżysławy

Zapraszamy na V Kiermasz Wielkanocny w Zdunach

2023-03-16

Na zdjęciu plakat informujący o wydarzeniu

Stowarzyszenie Klub Twórczego Rękodzieła w Zdunach oraz partnerzy wydarzenia: Gmina Zduny i Zdunowski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na V Kiermasz Wielkanocny 26. marca 2023 r. od godz. 14:00. Odbędzie się on w Starej Kaflarni w Zdunach przy ul. Łacnowej 37.

Tegoroczne stoiska z ozdobami świątecznymi przygotują: Stowarzyszenie Klub Twórczego Rękodzieła, Zdunowskie Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy, Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie, Przedszkole Publiczne w Zdunach, Samorząd Uczniowski  - SP w Zdunach i pani Iwona Jankowska.

Na Kiermaszu zaprezentowane zostaną również stoły z regionalnymi, tradycyjnymi potrawami wielkanocnymi. Dania zostaną przygotowane przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich ze Zdun, Bestwina, Perzyc i Baszkowa (potrawy zostaną rozdane do degustacji.) Oprócz  tego będzie możliwość skorzystania ze stoiska z przyprawami, kącika fotograficznego (Malwina Faja), warsztatów dla dzieci (Koncepcyjka Magdaleny Roszak) i animacji prowadzonych przez Martę Artemczuk (Szalona Lama). Na kolejnych stoiskach eksponowane będą kosmetyki firmy AVON. Ponadto odbędzie się przygotowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy i Miasta Zduny kiermasz książki. Przy stoisku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kilińskiego będzie można zrobić sobie ciekawą fryzurę lub skorzystać z malowania twarzy. Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Zdunach poprowadzą pokaz pierwszej pomocy i udzielą jego instruktażu zainteresowanym osobom. Kiermasz uświetnią występy dzieci z Przedszkola Publicznego i Parafialnego w Zdunach oraz tancerze z Kółka Teatralno Tanecznego „Gwiazdy” pani Karoliny Jankowskiej Grzybek i podopieczni Jagody Szkudłapskiej. Na scenie zaprezentują się też Zespół i Kapela Senior, wokaliści ze Szkoły Muzycznej Talent Studio oraz Stanisław Szelągowski i Kacper Bożykowski. Gwiazdą popołudnia będzie Pan Andrzej Musiałek półfinalista The Voice Senior 2.

Podczas  kiermaszu będzie można spróbować słodkości przygotowanych przez Klub Twórczego Rękodzieła i  pysznej grochówki serwowanej przez OSP Zduny.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE