2023.03.24 - imieniny: Marka, Gabora, Gabriela, Dzierżysławy

Kolejne pieniądze dla Biblioteki!

2023-03-16

Na zdjęciu dzieci podczas zajęć plastycznych

Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny również i w tym roku składała wnioski do programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pn. „Partnerstwo dla książki 2023”. Warto dodać, iż zdunowska książnica jako jedyna z powiatu otrzymała dofinansowanie.

Łączna suma dotacji, jaką instytucja otrzymała na realizację zadań to aż 31 700 złotych. Dzięki pozyskanym środkom w ramach projektu „BiblioMALUCH” dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat wraz z rodzicami mogą uczestniczyć w zajęciach rozwojowych z elementami sensoplastyki, a zarazem korzystać z fachowej wiedzy i porad zaproszonych do realizacji zadania gości – specjalistów z dziedzin psychologii, logopedii czy neurologopedii. Z kolei realizacja projektu „W wakacyjnej bibliotece swoje pasje odkrywam” pozwoli dzieciom w wieku od 7 do 10 lat aktywnie i kreatywnie spędzić czas wolny w wakacje. Uczestnicy zajęć będą odkrywać w sobie pasje do szycia, ekologii czy podróży. Trzeci projekt pn. „W bibliotece się rozwijam i czas umilam” przewiduje zorganizowanie warsztatów i spotkań dla dorosłych mieszkańców Gminy Zduny. Przewidziano m.in. warsztaty florystyczne, dietetyczne, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin m.in.: leśnikiem, psychologiem czy podróżnikiem, a także spotkania autorskie.

Spotkania w ramach wszystkich projektów zostały zaplanowane nie tylko dla Zdun, ale również dla obu filii bibliotecznych – w Baszkowie i Konarzewie.

Zajęcia w ramach projektu „BiblioMALUCH” odbywają się dwa razy w miesiącu – w Zdunach i raz w miesiącu w filiach. Podczas spotkań dzieci rozwijają swoją kreatywność, pobudzają zmysły oraz uczą się współpracy. Działania w ramach projektu skupiają się na popularyzowaniu książki i czytelnictwa w nowoczesny sposób.

Projekty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Źródło: Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

 

Na zdjęciu zajęcia z chustą animacyjną

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE