2018.06.22 - imieniny: Paulina, Flawiusza, Agenora, Pauliny, Achacjusza

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 81


Pytanie:

Witam Serdecznie Mam pytanie odnośnie wizytówki naszego Miasta czyli Parkingu w Zdunach... Odwiedzający goście Nasze Miasto nie mają gdzie zaparkować na rynku dla przykładu od strony apteki miejsca zajmują auta pracowników Banku Spółdzielczego oraz PKO... Czy nie można wytyczyć parkingu za UM dla pracowników ów Banków? Dodam że potrafią nawet zająć powierzchnie wyłączone z ruchu czy miejsca wokół przejścia dla pieszych co stwarza zagrożenie Pozdrawiam Serdecznie!

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2017-02-23 09:05:07

Odpowiedź:

Witam, Od grudnia 2014 r. wszyscy pracownicy UM w Zdunach parkują na zapleczu UM w Zdunach. Niestety niewiele to pomogło. Natomiast przypominam o istnieniu parkingu przy Domu Strażaka (ul. Masłowskiego) oddalonego o 50 m. od Rynku. Obecnie pracujemy nad bardziej widocznym oznakowaniem dojazdu do tego miejsca. Dodam tylko, że parking raczej nie jest wizytówką Zdun. Można tak powiedzieć o rynku lub ratuszu. Ale trudności z parkowaniem z pewnością nie pozostawiają w pamięci odwiedzających nasze miasto dobrego wrażenia. Pozdrawiam.


Pytanie:

Jakie są szanse na zakup oraz użytkowanie stacji pomiaru zanieczyszczenia powietrza. Wiem, że to wydatek około 250 tyś. zł ( tyle kosztowała w 2016 stacja w Krakowie, może istnieją tańsze opcje) Ludzie powinni mieć świadomość czym oddychają i skąd biorą się ich choroby oraz kiedy ograniczyć przebywanie poza domem. I inna aczkolwiek powiązana z tym tematem kwestia. Moim zdaniem jedynym sensownym i kompleksowym sposobem rozwiązania problemu złego stanu powietrza w mieście to budowa ciepłowni (takie wnioski można wyciągnąć patrząc na Słowację) Czy nie czas by zacząć nad tym choćby myśleć?? Zdaję sobie sprawę, że nie ma na to w tej chwili pieniędzy ale jeśli nie rozpocznie się rozmów i poszukiwania rozwiązania to nigdy nie będzie szans na taki projekt.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2017-02-18 22:23:59

Odpowiedź:

Witam, Problem jest rzeczywiście olbrzymi. Bez wsparcia rządu samorządy się z nim nie uporają. My zamierzamy interwencyjnie zakupić mierniki zanieczyszczeń powietrza bez certyfikatów, ale wykonujących wiarygodne pomiary. Powiesimy je przy szkołach i przedszkolach, żeby nauczyciele nie wypuszczali dzieci na boiska podczas przekroczeń. Proszę również mieszkańców Gminy o przekazywanie informacji o podejrzeniach co do palenia śmieci w piecach. To bezsensowne i szkodliwe działanie musimy wyeliminować.


Pytanie:

Czy w tym roku plac Kościuszki doczeka się nowych ławek w parku dużo ludzi tu siedzi a ławki okropne

pytanie zadał(a): zdunowianin
2017-02-12 02:12:04

Odpowiedź:

Witam, Wiosną tego roku nastąpi naprawa lub wymiana uszkodzonych ławek. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy jadąc do pracy nie widzi pan jak bardzo oblodzona jest droga z Baszkowa do Zdun? O którą nikt nie dba i na której próżno wypatrywać piaskarki. Nikt nie dba o bezpieczeństwo na tej trasie tym bardziej że jeżdżą tamtędy dzieci do szkoły.

pytanie zadał(a): zbulwersowany
2017-01-05 08:36:20

Odpowiedź:

Uprzejmie proszę o sygnalizowanie takich problemów w Gminie. Przekażemy sygnał do właściciela drogi, którym jest Powiat Krotoszyński, a zarządcą Powiatowy Zarząd Dróg. Niestety, gdybyśmy nawet chcieli wyręczyć powiat w tej czynności to z przyczyn formalnych nie możemy. Pod poniższym linkiem znajduje się wykaz dróg z podziałem na właścicieli. Pozdrawiam


Pytanie:

Panie Burmistrzu po raz kolejny na ulicy Wrocławskiej odbył się protest dotyczący obwodnicy. Niewielka ilość osób wzięło w niej udział, choć chętnych było by o wiele więcej, gdyby mieszkańcy zostali o tym planowanym proteście poinformowani. Sami ośmieszamy się tak małą ilością osób biorących udział w proteście a jest to bardzo ważna sprawa dla całego naszego miasteczka. Mamy pytanie czy Pan Burmistrz może wpłynąć na organizatora przyszłych protestów , aby poinformował chociażby mieszkańców ulicy Krotoszyńskiej, Rynek, Pocztowa i Wrocławska , ponieważ oni najbardziej są poszkodowani a ich domy ulęgają dewastacji poprzez nasilający się ruch pojazdów. Z góry dziękuję.

pytanie zadał(a): Mieszkanka ul. Wrocławskiej
2016-12-20 11:54:22

Odpowiedź:

Witam. Nie uczestniczę w organizacji protestów. Strona internetowa UM Zduny również z naszego punktu widzenia nie może informować o zamiarach organizatorów protestów. Ale uwagę przyjmuję i spróbuję przekazać organizatorom. Pozdrawiam,


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE