2019.05.27 - imieniny: Jana, Juliusza, Radowida, Magdaleny

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 110


Pytanie:

Panie burmistrzu co ze sciezka rowerowa ze zdin do krotoszyna.nic sie niedzieje chyba latem niezdazymy pojezdzic.pozdrawiam

pytanie zadał(a): Rowerzysta
2018-05-11 15:01:47

Odpowiedź:

Witam, Ścieżka pieszo-rowerowa Zduny Krotoszyn jest budowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na nasz wniosek. Jako wnioskodawcy nie mamy wpływu na przebieg i terminy realizacji inwestycji. Wiemy natomiast o trudnościach jakie ma inwestor. Na przykład o opóźnieniach wynikających z decyzji Ministerstwa Infrastruktury narzucających 3 m. szerokość ścieżki (wcześniej miała mieć 2,5 m). To spowodowało opóźnienia w realizacji. Jednak w ciągu najbliższych miesięcy budowa powinna zostać ukończona. Mamy takie informacje z Poznania, że odbiór jest zaplanowany na koniec czerwca. Pozdrawiam.


Pytanie:

Chciałabym zapytać dlaczego plac Kościuszki jest zaniedbany.Wokół ławek jest MNÓSTWO petów (zwłaszcza na wprost piekarni),z koszy wysypują się śmieci bo nikt ich nie opróżnia,wszędzie pełno butelek. Ja tamtędy chodzę dopiero od dwóch tygodni i taki stan jest początku,z dnia na dzień śmieci przybywa. Jak często są opróżniane miejskie kosze. Zapraszam burmistrza by usiadł na ławce na wprost piekarni i po prostu pooddychał...zapewniam,że poczuje jakby siedział w popielniczce.

pytanie zadał(a): Małgorzata
2018-05-09 09:40:59

Odpowiedź:

Witam, Szanowna Pani, Mamy dwóch pracowników, którzy zajmują się pracami porządkowymi. Nie są oni w stanie spacerować po mieście i wyglądać za nieprawidłowościami. Natomiast my staramy się jak najszybciej reagować na sygnały mieszkańców i usuwać nieprawidłowości po ich zgłoszeniu. Co i tak bywa niewystarczające, bo dwójka ludzi nie da rady wszystkiego natychmiast naprawić. Stąd takie sytuacje, za które przepraszam. Ale niestety nie jesteśmy bogatym miastem, które stać na liczniejszą ekipę sprzątającą. Oczywiście bardzo pomógłby fakt nie wyrzucania petów na trawnik. Ale na to nie liczymy. Pozdrawiam.


Pytanie:

W lesie na drodze od stadionu w kierunku Zwierzyńca (właściwie chyba to jeszcze ul. Strzelecka) wysypane są duże ilości bardzo grubego gruzu czy wręcz betonowego materiału budowlanego. Czy ktoś uzyskał na to pozwolenie czy jest to samowola? Poza wątpliwymi walorami estetycznymi niemożliwy jest tam bezpieczny przejazd rowerem jak również bieg (jest to chyba również trasa Biegu o Zdunowskiego Kafla). Proszę o interwencję w tej sprawie.

pytanie zadał(a): MAREK
2018-05-08 10:28:45

Odpowiedź:

Witam. Droga należy do Lasów Państwowych i leży już na terenie Gminy Cieszków. Otrzymaliśmy już od mieszkańców Zdun kilkukrotnie informację o tej sytuacji. Niezwłocznie przekazaliśmy właścicielom terenu. My oczywiście żadnych pozwoleń na wywózkę gruzu nie wydawaliśmy. Mamy natomiast dwa funkcjonujące w Gminie wysypiska gruzu, na które można taki materiał przywozić. Po zebraniu większej ilości kruszarką przerabiamy gruz na drogowy tłuczeń. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy gmina planuje wprowadzić dofinansowanie wymiany pieców CO. Jeśli tak, to kiedy?

pytanie zadał(a): Darek
2018-03-28 14:15:41

Odpowiedź:

Witam. Planujemy wprowadzić taką pozycję do budżetu gminy w połowie tego roku. Na razie rozważamy możliwości jakimi dysponuje Gmina w tym zakresie. Jaka mogłaby być wysokość takiej dopłaty i regulamin programu. Jeśli uruchomimy dofinansowanie, postaramy się o tym skutecznie poinformować wszystkich mieszkańców. Pozdrawiam. T.Chudy


Pytanie:

Czy na ulicy Słowackiego będzie robiona kanaliza i czy droga zostanie w końcu zrobiona bo to co jest robione do tej pory to tragedia dziury gorsze po tym wysypanym grysie na samej ziemi było lepiej

pytanie zadał(a): Sebastian
2018-01-23 21:36:29

Odpowiedź:

Witam. Ul Słowackiego uzyska nową nawierzchnię po wykonaniu na niej kanalizacji sanitarnej. Kanalizacja na tzw. Osiedlu Pisarzy zostanie zrealizowana w 2019/20 r. Równolegle ulice uzyskają nową nawierzchnię. Gdybyśmy nie wysypali tych ulic tłuczniem topiłby się Pan w każdy bardziej mokry dzień. Widocznie pamięć ludzka jest zawodna. Ja jednak pamiętam dzień, w którym na prośbę mieszkańców interwencyjnie nawieźliśmy tłucznia i utwardziliśmy Słowackiego i Reymonta. To jest rozwiązanie doraźne. Tłuczeń jest, zwłaszcza w miesiącach mokrych (a mamy najbardziej mokry rok w historii Wielkopolski) rozjeżdżany i tworzą się dziury. Jednak wiosną, jak będą odpowiednie warunki pogodowe zostaną one zasypane. Na pewno nie będziemy kładli nawierzchni na drogach, które za chwilę będą rozkopywane pod kanalizację. Dotyczy to również znajdującej się w fatalnym stanie ul. Reymonta, czy Masłowskiego. Jeśli podaje Pan adres mailowy to lepiej istniejący. Nie ma serwera "gmeil.pl". Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE