2017.03.25 - imieniny: Marioli, Wieńczysława, Dyzmy, Marii, IreneuszUWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO GMINY ZDUNY!
Informujemy, że od 2 stycznia 2017 r. nastąpiła zmiana numeru rachunku Gminy Zduny. Pozostałe dane pozostają bez zmian.
Nowy nr: 05 8410 1026 2003 0202 0169 0001

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 53


Pytanie:

Witam Zwracam się z pytaniem kiedy na ulicy Polnej zostaną założone obiecane przed wyborami przez Pana burmistrza nowe chodniki. Z tego co pamiętam to Pan burmistrz tuż przed wyborami odwiedzał mieszkańców (również mój dom) i powiedział że jeśli zostanie burmistrzem na ulicy Polnej zostaną założone nowe chodniki. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam!

pytanie zadał(a): Piotr
2016-02-17 20:00:05

Odpowiedź:

Witam, przeprowadzimy wizję lokalną i powiadomimy o ustaleniach. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam.kiedy będzie Budowa ścieżki do Krotoszyna rowerowej i kiedy będzie Dino na krotoszyndkiej.pozdrawiam

pytanie zadał(a): mati
2016-02-17 18:54:07

Odpowiedź:

Witam, Ścieżka rowerowa Zduny-Krotoszyn ma być wybudowana w 2016 r. Takie zapewnienia otrzymaliśmy od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Nie wiemy, kiedy i czy zostanie wybudowany market Dino w Zdunach przy ul. Krotoszyńskiej. Ta kwestia jest uzależniona od planów ew. inwestora.


Pytanie:

Czy istnieje możliwość przywrócenia jakichkolwiek ulg za przejazdy środkami publicznej komunikacji zbiorowej MZK Krotoszyn dla zasłużonych honorowych dawców krwi (ZHDK) ? W chwili obecnej ulgi obowiązują tylko na terenie gminy Krotoszyn, czyli tak naprawdę mieszkańcy Zdun będący ZHDK płacą za cały bilet jadąc linią 1.

pytanie zadał(a): Zdunowianin
2016-02-14 14:29:59

Odpowiedź:

Witam, Przeprowadzimy w tej sprawie rozmowy z Miejskim Zakładem Komunikacji w Krotoszynie. Być może, tak jak w przypadku emerytów i rencistów, takie ulgi MZK przywróci. Niestety jest to kwestia nie zależna od Gminy Zduny.


Pytanie:

Przywrócenie komunikacji autobusowej - dwie pętle po gminie i przez Krotoszyn! To konieczność. Nie tylko hasło wyborcze. Kiedy realizacja obietnicy wyborczej ? https://www.facebook.com/burmistrzzdun/

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-02-13 09:37:43

Odpowiedź:

Informuję, że Gmina Zduny nie posiada własnego transportu publicznego. Niemniej dzięki dobrej współpracy z MZK Krotoszyn została uruchomiona, pierwsza od wielu lat, linia MZK nr 8 kursująca pomiędzy Krotoszynem i Rudą (przez Konarzew, Bestwin i Baszków). Frekwencja niestety jest niewystarczająca, ale ponieważ grupie mieszkańców Gminy na tej trasie bardzo zależało na uruchomieniu linii rentowność uzyskano poprzez odpowiednie podniesienie ceny biletów. Takie inicjatywy, ani zapotrzebowania nie zgłoszono w Chachalni. Jednocześnie informuję, że opracowujemy plan połączenia dowozów szkolnych z dowozami publicznymi.


Pytanie:

Czy każdy może założyć sobie konto w domenie @zduny.pl ? Kto o tym decyduje komu konto zostaje przyznane i na jakich zasadach ?

pytanie zadał(a): Daniel
2016-02-12 10:57:59

Odpowiedź:

Konto w domenie @zduny.pl zarezerwowane jest dla osób związanych z samorządem Gminy Zduny. Może być również przyznane organizacjom pozarządowym z terenu Gminy. Każdorazowo przypadki rozpatrujemy indywidualnie, na podstawie wniosku.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE