2018.011.19 - imieniny: Elżbiety, Seweryny, Seweryna, Faustyna

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 87


Pytanie:

Witam. Jako mieszkaniec osiedla Madalińskiego w Zdunach chcę zwrócić uwagę na problem zakłócania ciszy nocnej przez lokomotywy urządzające postoje w godzinach nocnych tuż przed samymi blokami mieszkalnymi. Zbliża się sezon letni i wkrótce nie da się spać przy zamkniętym oknie, a hałas generowany przez lokomotywy najczęściej w godzinach od 21.00 do 1.00 w nocy jest nie do zniesienia. Powtarza się to nagminnie kilka razy w tygodniu. Jakie są możliwości załatwienia tej sprawy? Policja nie reaguje, kontakt z PKP to błędne koło. Proszę o interwencję w tej sprawie

pytanie zadał(a): d4r
2017-04-26 23:10:13

Odpowiedź:

Szanowny Panie, w pobliżu osiedla Madalińskiego znajdują się tory kolejowe, oraz stacja kolejowa. O ile się nie mylę jest tak od ponad 100 lat. W tym czasie jeździły i zatrzymywały się tu lokomotywy. Nie sądzę więc, że może to być zaskoczeniem dla mieszkających w wybudowanych w latach 70-tych blokach ludzi. Być może obecnie ruch jest bardziej intensywny ze względu na objazd wyznaczony przez Zduny. Ale to się wkrótce skończy. Mam nadzieję, że wtedy uciążliwości dla Pana na tyle się zmniejszą, że będą do wytrzymania. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy w związku z termoizolacją sali gimnastycznej przy Zespole Szkół jest przewidziana modernizacja wentylacji. Obecna, grawitacyjna nie jest wydolna. Jak zostanie ocieplona sala - będzie jak w termosie.

pytanie zadał(a): Ewqa
2017-04-04 19:03:16

Odpowiedź:

Modernizacja wentylacji sali gimnastycznej jest przewidziana podczas wykonywania prac termomodernizacyjnych. Pozdrawiam


Pytanie:

Dzień dobry, ktoś słusznie zauważył o fatalnym stanie ulicy Konarzewskiej. Ale Burmistrz Krotoszyna szybko zaaragował ponieważ część drogi należąca jeszcze do gminy Krotoszyn zostala wyrownana maszyną. Zostala czesc nalezaca do gminy Zduny I tym bardziej by trzeba bylo z nia cos zrobic poniewaz jak sie dowiedzialem odcinek ul Baszkowskiej w Konarzewie tj. od torow do krajowki bedzie remontowany przez pzd, dlatego spewnoscia wiecej osob bedzie chcialo sie dostac do Krotoszyna ta wlasnie dziurawą drogą.

pytanie zadał(a): Konarzewianin
2017-03-30 18:44:22

Odpowiedź:

Witam. Szkoda, że Państwo nie przychodzą na zebrania wiejskiej. Są organizowane przynajmniej dwa razy do roku. Mam nadzieję, że otrzymujecie Państwo o nich informacje. Pani Sołtys zapewnia, że stara się dotrzeć do każdego domostwa. Ale zrobimy wizję na miejscu i w przypadku znalezienia środków na pewno zajmiemy się problemem. Jest jeszcze jedno rozwiązanie. To procedura inicjatywy lokalne. Przy 30% udziale w inwestycji wnioskodawcy działanie wypada z kolejki i jest realizowane w możliwie najkrótszym terminie. Porcedura jest opisana i opublikowana z załącznikami na głównej stronie Zdun. Pozdrawiam


Pytanie:

Witam, tylko po części mogę sie z Panem zgodzic ponieważ tak jak Pan słusznie stwierdził na ul Jaśminowej było wysypane kruszywo granitowe tylko niestety od jej połowy drogi kończac przy ul. Baszkowskiej a zostala jeszcze druga część ulicy na której od 20 lat nigdy nic nie było posypane, raz ktoś przejechał równiarką co starczyło na krótki czas, więc jedna strona drogi była zrobiona ale druga część jak zwykle "tapla sie w błocie". I trochę mnie to dziwi skoro to droga znajdująca sie przy "centrum" Konarzewa. Druga kwestia związana z tym, że nikt nic nie zgłaszał też jest niesłuszna, ponieważ mieszkańcy zgłaszali ten fakt może nie pani Sołtys ale członkom Rady sołeckiej, jak by nie patrząc przedstawicielom mieszkańców wsi, a że nie informowali o tym dalej to nie wina mieszkańców. Też chciałem zauważyć fakt, że zawsze powinno się jakąś część pieniędzy zostawić na takie rzeczy bo czy ktoś potrafi przewidzieć że np. za 4-5 miesiący droga będzie w fatalnym stanie a tym bardziej, że zawsze się znajdzie w Konarzewie droga gdzie coś takiego by można było wysypać. Jedno jest pewne że jak Pan z góry zakłada, że nie wiadomo czy starczy pieniędzy na ul Jaśminową to już widać ze nie macie zamiaru nic z tym zrobić.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2017-03-30 18:26:46

Odpowiedź:

Witam. Tylko po części mogę się z Panem zgodzić. Kształtując budżet gminy musimy planować. Zaplanowaliśmy zwiększone środki na utwardzanie dróg zdając sobie sprawę z potrzeb. Nie zgłoszenie problemu przez Radę Sołecką, Sołtysa, lub Pana/Pani do Urzędu Miejskiego spowodował, że wymieniane przez Was ulice nie zostały ujęte w planie. Tak więc nie mogę zagwarantować, że będziemy utwardzali Konarzewską. Zapewniam jednocześnie, że bardzo chcielibyśmy natychmiast usuwać wszelkie niedogodności jakie spotykają mieszkańców naszej Gminy. Niestety nie mamy na to środków. Myślę, że Państwo przyjmą do wiadomości moje zapewnienie, że wolę spotykać się z zadowolonymi mieszkańcami, którzy dobrze oceniają działania Samorządu. Mamy jednak więcej zadań niż możliwości. Trzeba podejmować trudne wybory. Robimy to każdego dnia. Tak jak każdy, kto ma gospodarstwo domowe i decyduje o wydatkach. Rezygnacje z niektórych są konieczne, żeby zrealizować inne. W tym roku w Gminie Zduny zainwestujemy ponad 7 milionów złotych. To rekord nienotowany od lat. Jednocześnie pożyczamy TYLKO niewiele ponad 200 tys. Ale drogi gruntowe poprawę odczują tylko w niewielkim stopniu. Jednak skala utwardzeń w 2017 r. będzie stanowiła przynajmniej 150% tego, co wykonaliśmy w poprzednim roku. Między innymi z powodu skruszenia zebranego w punkcie zbornym koło Baszkowa gruzu i kamieni. W przypadku chęci dalszego kontynuowania dyskusji zapraszam do wysyłania listów na adres burmistrz@zduny.pl lub zduny@zduny.pl


Pytanie:

Dzień dobry, chciałbym poruszyć problem fatalnego stanu ulic Konarzewskiej oraz Szczerkowskiej w Konarzewie. Ulica Szczerkowska od skrzyżowania z Konarzewską do Zdunowskiej jest nieprzejezdna. Coraz więcej rodzin buduje się w Konarzewie które codziennie dojeżdżają do Krotoszyna ( Praca, szkoła itp.) Są to dwie strategiczne ulice znacznie ułatwiające komunikację. Proszę o informację czy są jakieś plany utwardzenia tych ulic? Na chwilę obecną wystarczy raz na pół roku wyrównać je spychaczem tak aby dało się tam przejechać.

pytanie zadał(a): MIeszkaniec
2017-03-13 08:35:49

Odpowiedź:

Witam, Przyjrzymy się tej sprawie. Jednak przypominam przy tej okazji, że każde sołectwo dysponuje funduszem sołeckim. Konarzew ma jeden z najwyższych funduszy sołeckich w naszej Gminie. O sposobie zagospodarowania funduszu sołeckiego decyduje zebranie wiejskie. Obecni na zebraniu wiejskim mieszkańcy Konarzewa nie zgłaszali konieczności utwardzania dróg gruntowych, co nas trochę zdziwiło, bo w innych wsiach ten temat był poruszany. I z reguły część funduszu była przeznaczana na kruszywo do utwardzania dróg. Nadmienię, że w ubiegłych latach Gmina utwardziła szereg dróg gruntowych również w Konarzewie. W tym roku również podejmiemy takie działania. Jednak nie zaplanowaliśmy utwardzania w Konarzewie z przyczyn podanych wyżej. Nie jestem w stanie dzisiaj określić, czy wystarczy kruszywa na ul. Szczerkowską. Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE