2018.08.17 - imieniny: Żanny, Mirona, Anity, Jacka, Liberta

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 83


Pytanie:

Dzień dobry, chciałbym poruszyć problem fatalnego stanu ulic Konarzewskiej oraz Szczerkowskiej w Konarzewie. Ulica Szczerkowska od skrzyżowania z Konarzewską do Zdunowskiej jest nieprzejezdna. Coraz więcej rodzin buduje się w Konarzewie które codziennie dojeżdżają do Krotoszyna ( Praca, szkoła itp.) Są to dwie strategiczne ulice znacznie ułatwiające komunikację. Proszę o informację czy są jakieś plany utwardzenia tych ulic? Na chwilę obecną wystarczy raz na pół roku wyrównać je spychaczem tak aby dało się tam przejechać.

pytanie zadał(a): MIeszkaniec
2017-03-13 08:35:49

Odpowiedź:

Witam, Przyjrzymy się tej sprawie. Jednak przypominam przy tej okazji, że każde sołectwo dysponuje funduszem sołeckim. Konarzew ma jeden z najwyższych funduszy sołeckich w naszej Gminie. O sposobie zagospodarowania funduszu sołeckiego decyduje zebranie wiejskie. Obecni na zebraniu wiejskim mieszkańcy Konarzewa nie zgłaszali konieczności utwardzania dróg gruntowych, co nas trochę zdziwiło, bo w innych wsiach ten temat był poruszany. I z reguły część funduszu była przeznaczana na kruszywo do utwardzania dróg. Nadmienię, że w ubiegłych latach Gmina utwardziła szereg dróg gruntowych również w Konarzewie. W tym roku również podejmiemy takie działania. Jednak nie zaplanowaliśmy utwardzania w Konarzewie z przyczyn podanych wyżej. Nie jestem w stanie dzisiaj określić, czy wystarczy kruszywa na ul. Szczerkowską. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy w niedalekiej przyszłości w planach jest utwardzenie ul Jaśminowej w Konarzewie? Wygląda ona tragicznie, nie wiem czy ktoś ją widział bo mam wrażenie, że chyba nie skoro nikt sie nią nie zajmie. Jest tam dziura przy dziurze. A w czasie opadow deszczu pełno błota I tak od kilku lat I nikt nic z tym nie zrobi. Co jakiś czas mieszkańcy tej ulicy próbuja ją choć troszke wyrównać maszynami rolniczymi ale na długo to nie wystarcza I przecież z tego co mi się wydaję to chyba nie należy to do ich obowiązku tylko powinna się tym zająć gmina. Nie wynagamy tam asfaltu ale chociażby wysypanie tam czegoś co choć trochę ją utwardzi.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Konarzewa
2017-03-12 19:39:01

Odpowiedź:

Witam, Ul. Jaśminowa była niedawno utwardzana kruszywem granitowym. Tak więc zarzut, że Gmina nic tu nie robi jest niesłuszny. Niestety utwardzanie dróg gruntowych kruszywem jest działaniem doraźnym. Jeżeli po tak utwardzonej drodze poruszają się samochody o znacznym tonażu może szybko ulec zniszczeniu. W takim przypadku oczywiście w miarę możliwości staramy się drogę naprawić. Przeprowadzimy wizję lokalną, jednak przypominam przy tej okazji, że każde sołectwo dysponuje funduszem sołeckim. Konarzew ma jeden z najwyższych funduszy sołeckich w naszej Gminie. O sposobie zagospodarowania funduszu sołeckiego decyduje zebranie wiejskie. Obecni na zebraniu wiejskim mieszkańcy Konarzewa nie zgłaszali konieczności utwardzania dróg gruntowych, co nas trochę zdziwiło, bo w innych wsiach ten temat był poruszany. I z reguły część funduszu była przeznaczana na kruszywo do utwardzania dróg. Nadmienię, że w ubiegłych latach Gmina utwardziła szereg dróg gruntowych również w Konarzewie. W tym roku również podejmiemy takie działania. Jednak nie zaplanowaliśmy utwardzania w Konarzewie z przyczyn podanych wyżej. Nie jestem w stanie dzisiaj określić, czy wystarczy kruszywa na ul. Jaśminową. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam Serdecznie Mam pytanie odnośnie wizytówki naszego Miasta czyli Parkingu w Zdunach... Odwiedzający goście Nasze Miasto nie mają gdzie zaparkować na rynku dla przykładu od strony apteki miejsca zajmują auta pracowników Banku Spółdzielczego oraz PKO... Czy nie można wytyczyć parkingu za UM dla pracowników ów Banków? Dodam że potrafią nawet zająć powierzchnie wyłączone z ruchu czy miejsca wokół przejścia dla pieszych co stwarza zagrożenie Pozdrawiam Serdecznie!

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2017-02-23 09:05:07

Odpowiedź:

Witam, Od grudnia 2014 r. wszyscy pracownicy UM w Zdunach parkują na zapleczu UM w Zdunach. Niestety niewiele to pomogło. Natomiast przypominam o istnieniu parkingu przy Domu Strażaka (ul. Masłowskiego) oddalonego o 50 m. od Rynku. Obecnie pracujemy nad bardziej widocznym oznakowaniem dojazdu do tego miejsca. Dodam tylko, że parking raczej nie jest wizytówką Zdun. Można tak powiedzieć o rynku lub ratuszu. Ale trudności z parkowaniem z pewnością nie pozostawiają w pamięci odwiedzających nasze miasto dobrego wrażenia. Pozdrawiam.


Pytanie:

Jakie są szanse na zakup oraz użytkowanie stacji pomiaru zanieczyszczenia powietrza. Wiem, że to wydatek około 250 tyś. zł ( tyle kosztowała w 2016 stacja w Krakowie, może istnieją tańsze opcje) Ludzie powinni mieć świadomość czym oddychają i skąd biorą się ich choroby oraz kiedy ograniczyć przebywanie poza domem. I inna aczkolwiek powiązana z tym tematem kwestia. Moim zdaniem jedynym sensownym i kompleksowym sposobem rozwiązania problemu złego stanu powietrza w mieście to budowa ciepłowni (takie wnioski można wyciągnąć patrząc na Słowację) Czy nie czas by zacząć nad tym choćby myśleć?? Zdaję sobie sprawę, że nie ma na to w tej chwili pieniędzy ale jeśli nie rozpocznie się rozmów i poszukiwania rozwiązania to nigdy nie będzie szans na taki projekt.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2017-02-18 22:23:59

Odpowiedź:

Witam, Problem jest rzeczywiście olbrzymi. Bez wsparcia rządu samorządy się z nim nie uporają. My zamierzamy interwencyjnie zakupić mierniki zanieczyszczeń powietrza bez certyfikatów, ale wykonujących wiarygodne pomiary. Powiesimy je przy szkołach i przedszkolach, żeby nauczyciele nie wypuszczali dzieci na boiska podczas przekroczeń. Proszę również mieszkańców Gminy o przekazywanie informacji o podejrzeniach co do palenia śmieci w piecach. To bezsensowne i szkodliwe działanie musimy wyeliminować.


Pytanie:

Czy w tym roku plac Kościuszki doczeka się nowych ławek w parku dużo ludzi tu siedzi a ławki okropne

pytanie zadał(a): zdunowianin
2017-02-12 02:12:04

Odpowiedź:

Witam, Wiosną tego roku nastąpi naprawa lub wymiana uszkodzonych ławek. Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE