2017.012.16 - imieniny: Albiny, Albina, Zdzisławy, Ananiasza

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 74


Pytanie:

Czy w tym roku plac Kościuszki doczeka się nowych ławek w parku dużo ludzi tu siedzi a ławki okropne

pytanie zadał(a): zdunowianin
2017-02-12 02:12:04

Odpowiedź:

Witam, Wiosną tego roku nastąpi naprawa lub wymiana uszkodzonych ławek. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy jadąc do pracy nie widzi pan jak bardzo oblodzona jest droga z Baszkowa do Zdun? O którą nikt nie dba i na której próżno wypatrywać piaskarki. Nikt nie dba o bezpieczeństwo na tej trasie tym bardziej że jeżdżą tamtędy dzieci do szkoły.

pytanie zadał(a): zbulwersowany
2017-01-05 08:36:20

Odpowiedź:

Uprzejmie proszę o sygnalizowanie takich problemów w Gminie. Przekażemy sygnał do właściciela drogi, którym jest Powiat Krotoszyński, a zarządcą Powiatowy Zarząd Dróg. Niestety, gdybyśmy nawet chcieli wyręczyć powiat w tej czynności to z przyczyn formalnych nie możemy. Pod poniższym linkiem znajduje się wykaz dróg z podziałem na właścicieli. Pozdrawiam


Pytanie:

Panie Burmistrzu po raz kolejny na ulicy Wrocławskiej odbył się protest dotyczący obwodnicy. Niewielka ilość osób wzięło w niej udział, choć chętnych było by o wiele więcej, gdyby mieszkańcy zostali o tym planowanym proteście poinformowani. Sami ośmieszamy się tak małą ilością osób biorących udział w proteście a jest to bardzo ważna sprawa dla całego naszego miasteczka. Mamy pytanie czy Pan Burmistrz może wpłynąć na organizatora przyszłych protestów , aby poinformował chociażby mieszkańców ulicy Krotoszyńskiej, Rynek, Pocztowa i Wrocławska , ponieważ oni najbardziej są poszkodowani a ich domy ulęgają dewastacji poprzez nasilający się ruch pojazdów. Z góry dziękuję.

pytanie zadał(a): Mieszkanka ul. Wrocławskiej
2016-12-20 11:54:22

Odpowiedź:

Witam. Nie uczestniczę w organizacji protestów. Strona internetowa UM Zduny również z naszego punktu widzenia nie może informować o zamiarach organizatorów protestów. Ale uwagę przyjmuję i spróbuję przekazać organizatorom. Pozdrawiam,


Pytanie:

Dlaczego na placu Kościuszki Koło domu pani paternogi lampa nie jest naprawione ciągle się wyłącza jest strasznie ciemno strach iść

pytanie zadał(a): zdunowianin
2016-11-29 23:36:05

Odpowiedź:

Witam, Awaria już zgłoszona. Operator ma tydzień na jej usunięcie. Proszę każdorazowo w takiej sytuacji zgłaszać problem do Urzędu Miejskiego, my przekazujemy informację do Spółki Oświetlenie Uliczne, która jest właścicielem lamp ulicznych w Gminie Zduny.

tel.: (62) 721 50 01 

mail: zduny@zduny.pl


Pytanie:

Mam kwestie poruszenia sprawy dlaczego na ulicy Zacisze w Zdunach nie ma chociaż jednej lampy między wulkanizatorem a pierwszym domem? strach tamtędy przejezdzac rowerem a co dopiero iść pieszo nie wspominając w kałużach których nie widać jak jest ciemno.mam nadzieję że pojawi się tam oświetlenie bo można szybko się dostać na ulicę leśna ta droga i dużo ludzi spaceruje tamtędy.

pytanie zadał(a): Zdunowianin
2016-10-27 20:02:19

Odpowiedź:

Witam, W Gminie Zduny właścicielem oświetlenia ulicznego jest Spółka "Oświetlenie Uliczne SP. z o. o." do której Gmina przystąpiła wiele lat temu. Wnioski o wybudowanie dodatkowych lamp ulicznych Urząd Miejski w Zdunach kierował wielokrotnie. Niestety bez rezultatu. Problem nie dotyczy niestety jedynie ul. Zacisze, ale także wielu innych. Jednak udało nam się kilka tygodni temu porozumieć ze spółką. Od przyszłego roku w Gminie Zduny będziemy sukcesywnie eliminować ten problem przy współfinansowaniu przedsięwzięć po 50% Gmina i Spółka.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE