2017.010.19 - imieniny: Piotra, Ziemowita, Skarbimira, Jana

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 68


Pytanie:

Czy jest już możliwe uzyskanie informacji na temat planowanych wydawnictw z okazji jubileuszu 750 lecia które miasto będzie obchodziło w przyszłym roku?Jesteśmy zainteresowani udziałem w procedurach przetargowych,jeżeli takowe będą ogłaszane.Należałoby już kontrolować stronę internetową urzędu miasta jeszcze w tym roku? Dziękuję i pozdrawiam.

pytanie zadał(a): janusz popiel-Wydawnictwo Vigen
2016-09-29 08:37:31

Odpowiedź:

Witam, Nie planujemy wydawnictwa, które wymagałoby stosowania procedur przetargowych. Pozdrawiam,


Pytanie:

Czy i kiedy powstanie przed urzędem miasta miejsce na godne eksponowanie flagi państwowej? Mam tutaj na myśli jakiś estetyczny maszt (najlepiej biało-czerwony) w otoczeniu kostki brukowej i estetycznej zieleni. Ewentualnie z podświetleniem. Nie oszukujmy się, że flagi zakładane na budynku urzędu czy te maszty przy parkingu nie są najwyższych lotów. Niech będzie w końcu po wielkopolsku. Ładnie i schludnie.

pytanie zadał(a): Bolesław
2016-09-05 11:14:34

Odpowiedź:

Przyjmuję uwagę. Na razie zakupiliśmy większe flagi. Ustawienie masztu przed Urzędem rozważymy po zakończeniu remontu Urzędu Miejskiego w przyszłym roku i ujmiemy w planie rewitalizacji centrum Zdun także zmiany w ustawieniu i wielkości masztów przy ratuszu. Oczywiście uzgodnimy wszystko z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.


Pytanie:

Dlaczego burmistrz nie odpowiada na wszystkie pytania?

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-08-08 14:28:45

Odpowiedź:

Witam, Posty umieszczane w tym dziale powinny mieć formę pytania w konkretnej sprawie dotyczącej spraw bieżących. Mówi o tym zapis przy formularzu "Pytania do burmistrza". Jeżeli w "Pytaniach do burmistrza" internauta umieści wpis nie mieszczący się w tej kategorii otrzymuje odpowiedź na podanego w formularzu maila. Pozdrawiam.


Pytanie:

Dlaczego niema polaczenia na Milicz do pract na godzine siQdma I powrotem do pracy gdy mQwi sie o walce z bezrobociem

pytanie zadał(a): Adam Andrzejewski
2016-08-03 23:06:18

Odpowiedź:

Witam, Niestety nie mamy wpływu na rozkład jazdy autobusów, które należą albo do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Krotoszynie albo do PKS Wołów lub Ostrów Wlkp. Mimo naszych próśb o zwiększenie częstotliwości połączeń autobusowych firmy przewoźników nie podejmują tematu tłumacząc brak odpowiedniej liczby pasażerów i opłacalności na tych trasach.


Pytanie:

Witam.Każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu jeździ po kraju (służbowo,wakacyjnie, itd)mało gdzie trafia się taka miejscowość jak nasza ,aby w rynku(centrum) parkowanie i "garażowanie" było za darmo, totalny bałagan,wie o tym każdy, kto próbuje zaparkować i załatwić sprawy w urzędzie, bankomat itp.Może warto stworzyć miejsce pracy i zatrudnić parkingowego,albo zainwestować w parkometry,skoro innym gminom się opłaca....?!

pytanie zadał(a): Marek
2016-07-27 12:15:44

Odpowiedź:

Witam, Rozważamy wprowadzenie opłat za parkowanie na miejscach parkingowych w rynku (pierzeja południowa i wschodnia). Celem byłoby wyeliminowanie pozostawiania aut na tych miejscach na całe dnie - garażowanie. Dlatego pod konsultacje społeczne poddamy pomysł, aby parking był płatny po pierwszej godzinie parkowania. Jednak wprowadzenie takiego rozwiązania wymaga czasu. Niestety wiąże się również z kosztami, które na pewno nie będą zrekompensowane wpływami z opłat. W tym roku to nie możliwe.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE