2018.012.15 - imieniny: Niny, Celiny, Krystiany, Fortunaty, Waleriana


           UWAGA!!! BRAK WODY!!!

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zdunach Sp. z o.o. informuje, że
we WTOREK-  18.12.2018 r. nastąpi przerwa w dostawie wody do miejscowości BASZKÓW, DZIEWIĄTE, TRZASKI w godzinach 9 00  – 12 30.
Powyższe spowodowane jest pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej.
W związku z powyższym prosimy  Mieszkańców o zabezpieczenie potrzebnej ilości wody na czas trwania prac.
Za utrudnienia przepraszamy.

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 91


Pytanie:

Czy przy studni św. Marcina planuje Pan jakieś prace , słyszałem ,że w ramach rewitalizacji , czy to jest prawda ?

pytanie zadał(a): Andrzej Chmielarz
2017-08-09 12:23:06

Odpowiedź:

Witam, W plany rewitalizacyjne Gminy Zduny jest również wpisana studnia św. Marcina. Planowano wybudowanie tam ujęcia wody pitnej, ale po wykonanych badaniach hydrogeologicznych okazało się, że woda znajdująca się w studni pochodzi ze źródła morenowego i nie nadaje się do picia. Dlatego najprawdopodobniej we współpracy z Nadleśnictwem Krotoszyn (z którym jesteśmy w tym przedsięwzięciu w stałym kontakcie) wybudujemy zadaszenie dla turystów z miejscem do biwakowania, oraz odnowimy lub wymienimy istniejące obiekty (tablicę inf. cembrowinę i zadaszenie studni) na nowe. Szczegóły będą znane po opracowaniu projektu. Pozdrawiam.


Pytanie:

Panie Burmistrzu, Gmina Krotoszyn niebawem rozpocznie budowę ulicy Konarzewskiej do granic Gminy Zduny. Czy są plany kontynuowania tej ulicy w części należącej do Gminy Zduny? Proszę poruszyć tą kwestię na najbliższej Radzie. To bardzo ważna komunikacja dla wciąż rozbudowującego się Konarzewa.

pytanie zadał(a): Obywatel
2017-07-21 15:15:02

Odpowiedź:

Nie wiemy nic o planach Gminy Krotoszyn w tym względzie. Przy najbliższej okazji porozmawiam o tym z burmistrzem Marszałkiem. Nie ma w tej chwili żadnych planów dotyczących budowy tej drogi w Gminie Zduny. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy można zaktualizować informacje dotyczące basenu? Aktualne są z roku 2016. Dziękuję

pytanie zadał(a): Gosia
2017-07-17 17:01:06

Odpowiedź:

Dziękujemy za słuszną uwagę. Wprawdzie żadnych zmian w cenniku nie robiliśmy i cennik z 2016 r. jest aktualny w 2017 r. ale faktycznie zmiany daty nie było. Pozdrawiam.


Pytanie:

Chodzi o kwestię bezpieczeństwa zarówno dla pieszych, jak również kierowców. Kiedy zostaną zamontowane barierki (łańcuchy) na dzikim przejściu we wjeździe w ul. Krotoszyńską? Chyba wtedy kiedy.....

pytanie zadał(a): pieszykierowca
2017-07-07 17:55:09

Odpowiedź:

Witam, Niestety mimo kilkukrotnych próśb Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie zgodziła się na przywrócenie w tym miejscu przejścia dla pieszych pozostawiając jednak możliwość przechodzenia pieszych z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Tak więc GDDKiA nie zamierza tam montować łańcuchów. Gmina nie jest właścicielem drogi krajowej nr 15 i nie może podejmować na niej żadnych działań.


Pytanie:

Co z parkingiem na rynku? Pamiętam obietnice wyborczą, że zostanie powiększony

pytanie zadał(a): Parkingowy
2017-06-19 12:57:06

Odpowiedź:

Powiększenie parkingu na rynku w Zdunach jest planowane z udziałem środków z Unii Europejskiej w ramach projektów rewitalizacyjnych. Czekamy na ogłoszenie konkursu. W przypadku braku miejsc parkingowych zapraszamy na parking przy remizie strażackiej przy ul. Masłowskiego. To tylko kilkadziesiąt metrów od rynku. Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE