2017.03.25 - imieniny: Marioli, Wieńczysława, Dyzmy, Marii, IreneuszUWAGA! ZMIANA NUMERU RACHUNKU BANKOWEGO GMINY ZDUNY!
Informujemy, że od 2 stycznia 2017 r. nastąpiła zmiana numeru rachunku Gminy Zduny. Pozostałe dane pozostają bez zmian.
Nowy nr: 05 8410 1026 2003 0202 0169 0001

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 53


Pytanie:

Pani Burmistrzu. W gminie Zduny jest bardzo dużo ludzi samotnych, schorowanych którzy ze względu na swoje zdrowie ( nie mogą chodzić, poruszają się na wózkach) nie wychodzą do ludzi, siedzą w „ czterech ścianach” .Osoby te jeszcze bardziej zamykają się w sobie gdyż brakuje im kontaktu z ludźmi. Panie Burmistrzu posiadamy tak piękny obiekt – salę Centrum Animacji Społecznej w Zdunach dostosowaną do ludzi ze schorzeniami ( winda) która chociażby dwa razy w tygodniu w godzinach południowych mogła by być użyczona bezpłatnie lub za małą opłatą na takie spotkania wraz z dowozem tych osób? Podczas tych spotkań można by było zorganizować im gimnastykę, pogadanki, oglądanie filmów czy zwykłe poplotkowanie przy kawie czy herbacie. Uważam, że z takiej formy spędzenia czasu wielu ludzi chętnie by skorzystało. Panie Burmistrzu prosimy o przemyślenie tego tematu, czy jest to możliwe do zrealizowania.

pytanie zadał(a): Mieszkanka Zdun
2016-03-02 14:32:36

Odpowiedź:

Witam, Dla osób starszych i samotnych wiele działań prowadzi Niezależny Krajowy Związek Zawodowy w Polsce Zarząd Oddziału Regionalnego w Zdunach. Proszę o kontakt ze Związkiem pod nr telefonu: (62) 721 50 01 w środę pomiędzy 10:00 a 12:00. Ponadto wiele zajęć i wydarzeń kierowanych do seniorów prowadzi Biblioteka, Zdunowski Ośrodek Kultury oraz organizacje pozarządowe. Konieczność dowiezienia na miejsce wydarzenia nie była dotąd zgłaszana. Proszę o informację o szczególnych potrzebach do liderów społecznych - prezesów stowarzyszeń i organizacji, lub kierowników jednostek. Spróbujemy pomóc. Pozdrawiam.


Pytanie:

Nieodpusujecie na pytania więc po Co zadawać pytania.pytałem o Dino na krotoszynskiej kiedy będzie i kiedy będzie ścieżka rowerowa do krotoszyna

pytanie zadał(a): mieszko
2016-02-25 22:23:47

Odpowiedź:

Witam, Odpowiedzi na pytania są publikowane dwa razy w miesiącu. Proszę zapoznać się z instrukcją. Pozdrawiam,


Pytanie:

Panie Burmistrzu. Mijając skrzyżowanie dróg i kierując się ulicą Wrocławską w stronę DINO po prawej stronie przy pierwszej posesji znajduje się bardzo wąski chodnik. Idąc nim człowiek boi się czy nie zostanie potrącony przez nadjeżdżające pojazdy a co dopiero gdy te samochody się mijają. Przy tym chodniku na płocie zwisa rosnący żywopłot, gałęzie te mogą „ wykuć oczy”, przeszkadzają, nie można się oprzeć o płot gdy przejeżdżają duże pojazdy. Wiosną żywopłot zacznie powiększać swoja objętość. Osoby starsze, dzieci oraz osoby jadące wózkami są zmuszone wejść na ruchliwą jezdnię aby przejść ten odcinek drogi. Panie Burmistrzu prosimy o wpłynięcie na właściciela owej posesji, aby zlikwidował żywopłot od strony ulicy Wrocławskiej. Z poważaniem mieszkańcy Zdun.

pytanie zadał(a): Mieszkańcy Zdun
2016-02-25 07:28:57

Odpowiedź:

Witam, Odpowiedź na to pytanie zostanie przesłana na maila po przeprowadzeniu wizji lokalnej. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy to prawda, że w 2012 Gmina Zduny zleciła ZOK prowadzenie oficjalnej strony internetowej? Czy do zakresu zadań zawartych w umowie należało uaktualnianie informacji w działach: Informacje, Charakterystyka, Infrastruktura, Edukacja, Kultura, Sport, Okolica, Historia, Organizacje, Pomoc potrzebującym, Ciekawi ludzie, a także rozbudowa strony o nowe działy tj. Gospodarka, Turystyka? Czy ZOK otrzymywał za to wynagrodzenie? Czy Pan jako Dyrektor ZOK otrzymywał za to również dodatkowe wynagrodzenie? Czy Pana zdaniem, jako aktualnego Burmistrza Zdun, ZOK wywiązywał się ze swoich obowiązków, skoro w udzielonej przez Pana odpowiedzi na pytanie zadane przez Mieszkańca Zdun między innymi czytamy : ”Niestety okazało się, że wiele działów skończyło swoje aktualizacje na 2005 r. Trudno nam wziąć za to odpowiedzialność”?

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-02-19 10:08:59

Odpowiedź:

Witam. To prawda, że w 2012 r. Gmina Zduny zleciła ZOK prowadzenie oficjalnej strony internetowej. Na pozostałe pytania również odpowiadam twierdząco. Jednak zaznaczam, że po 2012 roku były jeszcze kolejne 3 lata, w czasie których również nic się nie zadziało. Kolejną trudnością na którą ciągle zwracałem uwagę podczas wykonywania tej umowy była niemożliwość samodzielnej edycji informacji na stronie.


Pytanie:

Panie Burmistrzu. Ulica Wrocławska jest główną ulicą miasta. Kilka lat temu na tej ulicy spalił się dom po którym pozostał ogólny bałagan. Na dzień dzisiejszy na tej posesji są wszelkie odpady : butelki, śmieci, odchody zwierząt i ludzi. Czy właściciel tej posesji nie powinien zabezpieczyć i ogrodzić teren od ulicy Wrocławskiej , gdyż jest on „piękną wizytówka naszego miasta.”

pytanie zadał(a): Haln
2016-02-19 08:00:51

Odpowiedź:

Witam, Właściciel posesji był wielokrotnie upominany o obowiązku zabezpieczenia terenu i utrzymywania na nim porządku. Niestety wielomiesięczne procedury przywołania do porządku nie przyniosły skutku. Podejmujemy następne postępowania w tej sprawie. Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE