2019.06.18 - imieniny: Marka, Elżbiety, Amandy

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 110


Pytanie:

Witam czy bedzie jeszcze projekt na dofinansowanie paneli słonecznych? Co z osobami ktore w 2017r wplacily pieniadze na wykonanie projektow byly zakwalifikowane do wykonania projektu i nic z tego nie wyszło?

pytanie zadał(a): Magda
2018-09-21 11:02:48

Odpowiedź:

Witam. Ciągle czekamy na ostateczne decyzje Urzędu Marszałkowskiego, oraz na wyniki przetargów w tym programie. Uważamy, że jeszcze może się okazać, że nasz projekt przejdzie. Każdy uczestnik projektu otrzymał wyczerpującą odpowiedź pocztą. Pozdrawiam.


Pytanie:

Dzień dobry. Mam pytanie, Panie burmistrzu. A mianowicie: " Dlaczego nowo wybudowana ścieżka rowerowa, do Krotoszyna została zamknięta dla ruchu rowerowego? Jakie są powody, dla których tak potrzeba trasa jest zamknięta, a mieszkańcy nadal muszą narażać życie podróżując rowerem trasą krajową nr 15? Czy to ma sens?

pytanie zadał(a): Szymon Szyrner
2018-09-18 15:09:37

Odpowiedź:

Witam, ścieżka pieszo-rowerowa Zduny-Krotoszyn ciągle nie jest oddana do użytku. W sensie formalnym nie powinny się po niej poruszać rowery. Ponieważ wkrótce nastąpi ocena tej inwestycji przez rozmaite organy kontrolne wykonawca postawił znaki, których wcześniej nie było. Ale sytuacja jest bez zmian od początku. Tzn. rowerzyści jeżdżą po ścieżce na własną odpowiedzialność. Bo teoretycznie budowa ścieżki trwa aż do jej dopuszczenia do użytkowania. Tak więc ścieżka nigdy jeszcze nie była otwarta. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam, czy coś wiadomo w sprawie ścieżki rowerowej Zduny - Chachalnia? Słyszałem, że są takie plany i byłoby fajnie, gdyby taka inwestycja postała.

pytanie zadał(a): chach
2018-08-13 09:53:45

Odpowiedź:

Witam,

Obecnie oczekujemy na rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie ze środków Unii Europejksiej fragmentu ścieżki pieszo-rowerowej w Chachalni, odcinek od restauracji "Światełko" do remizy strażackiej.

Jeśli uzyskamy dofinansowanie ścieżka powstanie w przyszłym roku. W kolejnych latach zamierzamy budować ścieżkę w Chachalni i w Konarzewie wspólnie z Powiatem Krotoszyńskim etapami.

Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy istnieje możliwość zwiększenie nadzoru policji na pl. Kościuszki w godzinach wieczornych i nocnych. Ponieważ (głównie) młodzież wieczorami i w nocy urządza sobie imprezki na ławeczkach. Niszczą ławki, śmiecą. Nieletni spożywają alkohol a jeden z sąsiadów który zgłosił kiedyś sprawę na policję miał później z "młodzieżą" nieprzyjemności. Ja rozumiem, że młodzież potrzebuje miejsca dla siebie ale niech się zachowują jak należy bo miejsce publiczne nie uprawnia do spożywania alkoholu szczególnie przez nieletnich.

pytanie zadał(a): Obywatel
2018-08-03 13:31:34

Odpowiedź:

Witam. Na Placu Kościuszki montujemy kamerę monitoringu wizyjnego. Kamera będzie rejestrowała obraz z Placu do wykorzystania przez Policję. Tak więc w przypadku kolejnych skarg na zakłócanie ciszy nocnej lub akty wandalizmu Policja będzie dysponowała materiałem dowodowym. Jednak podstawowa rola monitoringu wizyjnego to prewencja. A więc zapobieganie niepożądanym zdarzeniom. Krótko mówiąc mamy nadzieję, że po zamontowaniu monitoringu na Placu Kościuszki i w innych tego typu miejscach kłopoty się skończą. Pozdrawiam!


Pytanie:

Witam, czy dziury na łączniku ulicy Ostrowskiej i Sulmierzyckiej znajdującym się na Majdanie będą załatane? Nie sposób ich już omijać. Pozdrawiam.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2018-06-03 07:10:11

Odpowiedź:

Witam. Zarówno ul. Sulmierzycka jak i Ostrowska to drogi powiatowe. Niestety Powiat Krotoszyński w tym roku bardzo powoli wykonuje remonty dróg po zimie. Ten problem pojawia się co roku, jednak w tym wydaje się poważniejszy niż zwykle. Dziury w jezdniach dróg powiatowych są w zasadzie na każdym odcinku, który przebiega przez naszą gminę. Oczywiście monitujemy i zgłaszamy. Z mizernym skutkiem. Jedyne co mogę doradzić, to ostrożną jazdę, a w przypadku uszkodzenia auta domaganie się odszkodowania od właściciela drogi.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE