2018.012.15 - imieniny: Niny, Celiny, Krystiany, Fortunaty, Waleriana


           UWAGA!!! BRAK WODY!!!

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zdunach Sp. z o.o. informuje, że
we WTOREK-  18.12.2018 r. nastąpi przerwa w dostawie wody do miejscowości BASZKÓW, DZIEWIĄTE, TRZASKI w godzinach 9 00  – 12 30.
Powyższe spowodowane jest pracami modernizacyjnymi na sieci wodociągowej.
W związku z powyższym prosimy  Mieszkańców o zabezpieczenie potrzebnej ilości wody na czas trwania prac.
Za utrudnienia przepraszamy.

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 91


Pytanie:

Witam myślę że sie pan orientuje że w zdunach jest grupa dzieci które trenuja piłkę nożną na orliku trenuje ich pan Kokot czy gmina niemoze zorganizować tym dzieciom jakiegoś wyjazdu na mecz np Lecha Poznań itp lub jakiegoś wyjazdu na oboz moim zdaniem trzeba rozwijać ich pasje a nasza gmina w tym kierunku nie robi nic proponowała bym panie burmistrzu przyjść na taki trening dzieci i zobaczyć bo dla nich granie w piłkę to jest to co chcą robić treningi są w środę i piątek o 17 pozdrawiam

pytanie zadał(a): Xcc
2017-10-26 12:09:48

Odpowiedź:

Proponuję zasugerować taki pomysł Panu Kokotowi. Nie po to mamy szefa Orlika, dyrektorów szkół, nauczycieli WF, żeby Gmina, czy Burmistrz zajmowali się organizacją wycieczek na mecze Lecha Poznań. Z resztą, z tego co wiem, dzieci jeżdżą na mecze. Wyjazdy organizują im rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół. Zadania Gminy są nieco inne. Pozdrawiam.


Pytanie:

Panie Burmistrzu, kiedy ścieżka rowerowa do Krotoszyna? Budowa była jużtyle razy odwlekana, że chyba nie powstanie.

pytanie zadał(a): Rowerzysta
2017-10-23 10:24:26

Odpowiedź:

Z informacji uzyskanych w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że budowa ścieżki zostanie zakończona w 2018 r. Opóźnienie wynika z konieczności zmiany dokumentacji technicznej. Ścieżka ma teraz mieć 3 m. szerokości, a nie 2,5 jak pierwotnie zakładano. Zmiana jest realizowana na życzenie Ministerstwa Infrastruktury. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam kiedy zostanie posprztane drzewo co zostalo zlamane po orkanie ksawery

pytanie zadał(a): Obywatel
2017-10-22 08:22:16

Odpowiedź:

Złomy, które znajdują się na placu Kościuszki są własnością Powiatu Krotoszyńskiego. Te, które w lasach Lasów Państwowych. Jeśli jest jakieś drzewo na ternie gminnym proszę o podanie lokalizacji.


Pytanie:

Czy jest możliwość by gmina (np. poprzez pomoc społeczną) sfinansowała przyłącze wody dla biednego mieszkańca, który w swoim domu nie ma wody? Z tego co się orientuje woda przebiega około 10-15m od jego domu. Do kogo ewentualnie kierować wniosek i co w nim zawrzeć?

pytanie zadał(a): Troskliwy
2017-09-15 13:14:25

Odpowiedź:

Jeśli mieszkaniec jest rzeczywiście nie zamożny powinien ubiegać się o zasiłki. Proszę złożyć stosowny wniosek z opisem sytuacji, po zbadaniu sprawy rozstrzygniemy , co można zrobić. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy to prawda że ma być budowany meczet w zdunach,a jeżeli to prawda proszę o referendum w tej sprawie-pieniadze to nie wszystko

pytanie zadał(a): Obywatel
2017-08-18 11:40:43

Odpowiedź:

Witam,

W przypadku takiego zamiaru inwestor musiałby złożyć wniosek o ustalenie warunków zabudowy. Jeśli chodzi o budynki sakralne do tej pory w Gminie Zduny wpłynął wniosek o warunki zabudowy na kaplicę w Konarzewie. Wnioskodawcą jest Parafia Rzymsko-Katolicka w Baszkowie.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE