2017.012.16 - imieniny: Albiny, Albina, Zdzisławy, Ananiasza

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 74


Pytanie:

Witam, tylko po części mogę sie z Panem zgodzic ponieważ tak jak Pan słusznie stwierdził na ul Jaśminowej było wysypane kruszywo granitowe tylko niestety od jej połowy drogi kończac przy ul. Baszkowskiej a zostala jeszcze druga część ulicy na której od 20 lat nigdy nic nie było posypane, raz ktoś przejechał równiarką co starczyło na krótki czas, więc jedna strona drogi była zrobiona ale druga część jak zwykle "tapla sie w błocie". I trochę mnie to dziwi skoro to droga znajdująca sie przy "centrum" Konarzewa. Druga kwestia związana z tym, że nikt nic nie zgłaszał też jest niesłuszna, ponieważ mieszkańcy zgłaszali ten fakt może nie pani Sołtys ale członkom Rady sołeckiej, jak by nie patrząc przedstawicielom mieszkańców wsi, a że nie informowali o tym dalej to nie wina mieszkańców. Też chciałem zauważyć fakt, że zawsze powinno się jakąś część pieniędzy zostawić na takie rzeczy bo czy ktoś potrafi przewidzieć że np. za 4-5 miesiący droga będzie w fatalnym stanie a tym bardziej, że zawsze się znajdzie w Konarzewie droga gdzie coś takiego by można było wysypać. Jedno jest pewne że jak Pan z góry zakłada, że nie wiadomo czy starczy pieniędzy na ul Jaśminową to już widać ze nie macie zamiaru nic z tym zrobić.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2017-03-30 18:26:46

Odpowiedź:

Witam. Tylko po części mogę się z Panem zgodzić. Kształtując budżet gminy musimy planować. Zaplanowaliśmy zwiększone środki na utwardzanie dróg zdając sobie sprawę z potrzeb. Nie zgłoszenie problemu przez Radę Sołecką, Sołtysa, lub Pana/Pani do Urzędu Miejskiego spowodował, że wymieniane przez Was ulice nie zostały ujęte w planie. Tak więc nie mogę zagwarantować, że będziemy utwardzali Konarzewską. Zapewniam jednocześnie, że bardzo chcielibyśmy natychmiast usuwać wszelkie niedogodności jakie spotykają mieszkańców naszej Gminy. Niestety nie mamy na to środków. Myślę, że Państwo przyjmą do wiadomości moje zapewnienie, że wolę spotykać się z zadowolonymi mieszkańcami, którzy dobrze oceniają działania Samorządu. Mamy jednak więcej zadań niż możliwości. Trzeba podejmować trudne wybory. Robimy to każdego dnia. Tak jak każdy, kto ma gospodarstwo domowe i decyduje o wydatkach. Rezygnacje z niektórych są konieczne, żeby zrealizować inne. W tym roku w Gminie Zduny zainwestujemy ponad 7 milionów złotych. To rekord nienotowany od lat. Jednocześnie pożyczamy TYLKO niewiele ponad 200 tys. Ale drogi gruntowe poprawę odczują tylko w niewielkim stopniu. Jednak skala utwardzeń w 2017 r. będzie stanowiła przynajmniej 150% tego, co wykonaliśmy w poprzednim roku. Między innymi z powodu skruszenia zebranego w punkcie zbornym koło Baszkowa gruzu i kamieni. W przypadku chęci dalszego kontynuowania dyskusji zapraszam do wysyłania listów na adres burmistrz@zduny.pl lub zduny@zduny.pl


Pytanie:

Dzień dobry, chciałbym poruszyć problem fatalnego stanu ulic Konarzewskiej oraz Szczerkowskiej w Konarzewie. Ulica Szczerkowska od skrzyżowania z Konarzewską do Zdunowskiej jest nieprzejezdna. Coraz więcej rodzin buduje się w Konarzewie które codziennie dojeżdżają do Krotoszyna ( Praca, szkoła itp.) Są to dwie strategiczne ulice znacznie ułatwiające komunikację. Proszę o informację czy są jakieś plany utwardzenia tych ulic? Na chwilę obecną wystarczy raz na pół roku wyrównać je spychaczem tak aby dało się tam przejechać.

pytanie zadał(a): MIeszkaniec
2017-03-13 08:35:49

Odpowiedź:

Witam, Przyjrzymy się tej sprawie. Jednak przypominam przy tej okazji, że każde sołectwo dysponuje funduszem sołeckim. Konarzew ma jeden z najwyższych funduszy sołeckich w naszej Gminie. O sposobie zagospodarowania funduszu sołeckiego decyduje zebranie wiejskie. Obecni na zebraniu wiejskim mieszkańcy Konarzewa nie zgłaszali konieczności utwardzania dróg gruntowych, co nas trochę zdziwiło, bo w innych wsiach ten temat był poruszany. I z reguły część funduszu była przeznaczana na kruszywo do utwardzania dróg. Nadmienię, że w ubiegłych latach Gmina utwardziła szereg dróg gruntowych również w Konarzewie. W tym roku również podejmiemy takie działania. Jednak nie zaplanowaliśmy utwardzania w Konarzewie z przyczyn podanych wyżej. Nie jestem w stanie dzisiaj określić, czy wystarczy kruszywa na ul. Szczerkowską. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy w niedalekiej przyszłości w planach jest utwardzenie ul Jaśminowej w Konarzewie? Wygląda ona tragicznie, nie wiem czy ktoś ją widział bo mam wrażenie, że chyba nie skoro nikt sie nią nie zajmie. Jest tam dziura przy dziurze. A w czasie opadow deszczu pełno błota I tak od kilku lat I nikt nic z tym nie zrobi. Co jakiś czas mieszkańcy tej ulicy próbuja ją choć troszke wyrównać maszynami rolniczymi ale na długo to nie wystarcza I przecież z tego co mi się wydaję to chyba nie należy to do ich obowiązku tylko powinna się tym zająć gmina. Nie wynagamy tam asfaltu ale chociażby wysypanie tam czegoś co choć trochę ją utwardzi.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Konarzewa
2017-03-12 19:39:01

Odpowiedź:

Witam, Ul. Jaśminowa była niedawno utwardzana kruszywem granitowym. Tak więc zarzut, że Gmina nic tu nie robi jest niesłuszny. Niestety utwardzanie dróg gruntowych kruszywem jest działaniem doraźnym. Jeżeli po tak utwardzonej drodze poruszają się samochody o znacznym tonażu może szybko ulec zniszczeniu. W takim przypadku oczywiście w miarę możliwości staramy się drogę naprawić. Przeprowadzimy wizję lokalną, jednak przypominam przy tej okazji, że każde sołectwo dysponuje funduszem sołeckim. Konarzew ma jeden z najwyższych funduszy sołeckich w naszej Gminie. O sposobie zagospodarowania funduszu sołeckiego decyduje zebranie wiejskie. Obecni na zebraniu wiejskim mieszkańcy Konarzewa nie zgłaszali konieczności utwardzania dróg gruntowych, co nas trochę zdziwiło, bo w innych wsiach ten temat był poruszany. I z reguły część funduszu była przeznaczana na kruszywo do utwardzania dróg. Nadmienię, że w ubiegłych latach Gmina utwardziła szereg dróg gruntowych również w Konarzewie. W tym roku również podejmiemy takie działania. Jednak nie zaplanowaliśmy utwardzania w Konarzewie z przyczyn podanych wyżej. Nie jestem w stanie dzisiaj określić, czy wystarczy kruszywa na ul. Jaśminową. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam Serdecznie Mam pytanie odnośnie wizytówki naszego Miasta czyli Parkingu w Zdunach... Odwiedzający goście Nasze Miasto nie mają gdzie zaparkować na rynku dla przykładu od strony apteki miejsca zajmują auta pracowników Banku Spółdzielczego oraz PKO... Czy nie można wytyczyć parkingu za UM dla pracowników ów Banków? Dodam że potrafią nawet zająć powierzchnie wyłączone z ruchu czy miejsca wokół przejścia dla pieszych co stwarza zagrożenie Pozdrawiam Serdecznie!

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2017-02-23 09:05:07

Odpowiedź:

Witam, Od grudnia 2014 r. wszyscy pracownicy UM w Zdunach parkują na zapleczu UM w Zdunach. Niestety niewiele to pomogło. Natomiast przypominam o istnieniu parkingu przy Domu Strażaka (ul. Masłowskiego) oddalonego o 50 m. od Rynku. Obecnie pracujemy nad bardziej widocznym oznakowaniem dojazdu do tego miejsca. Dodam tylko, że parking raczej nie jest wizytówką Zdun. Można tak powiedzieć o rynku lub ratuszu. Ale trudności z parkowaniem z pewnością nie pozostawiają w pamięci odwiedzających nasze miasto dobrego wrażenia. Pozdrawiam.


Pytanie:

Jakie są szanse na zakup oraz użytkowanie stacji pomiaru zanieczyszczenia powietrza. Wiem, że to wydatek około 250 tyś. zł ( tyle kosztowała w 2016 stacja w Krakowie, może istnieją tańsze opcje) Ludzie powinni mieć świadomość czym oddychają i skąd biorą się ich choroby oraz kiedy ograniczyć przebywanie poza domem. I inna aczkolwiek powiązana z tym tematem kwestia. Moim zdaniem jedynym sensownym i kompleksowym sposobem rozwiązania problemu złego stanu powietrza w mieście to budowa ciepłowni (takie wnioski można wyciągnąć patrząc na Słowację) Czy nie czas by zacząć nad tym choćby myśleć?? Zdaję sobie sprawę, że nie ma na to w tej chwili pieniędzy ale jeśli nie rozpocznie się rozmów i poszukiwania rozwiązania to nigdy nie będzie szans na taki projekt.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2017-02-18 22:23:59

Odpowiedź:

Witam, Problem jest rzeczywiście olbrzymi. Bez wsparcia rządu samorządy się z nim nie uporają. My zamierzamy interwencyjnie zakupić mierniki zanieczyszczeń powietrza bez certyfikatów, ale wykonujących wiarygodne pomiary. Powiesimy je przy szkołach i przedszkolach, żeby nauczyciele nie wypuszczali dzieci na boiska podczas przekroczeń. Proszę również mieszkańców Gminy o przekazywanie informacji o podejrzeniach co do palenia śmieci w piecach. To bezsensowne i szkodliwe działanie musimy wyeliminować.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE