2017.05.25 - imieniny: Grzegorza, Borysława, Magdy, Urbana

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 60


Pytanie:

Mam kwestie poruszenia sprawy dlaczego na ulicy Zacisze w Zdunach nie ma chociaż jednej lampy między wulkanizatorem a pierwszym domem? strach tamtędy przejezdzac rowerem a co dopiero iść pieszo nie wspominając w kałużach których nie widać jak jest ciemno.mam nadzieję że pojawi się tam oświetlenie bo można szybko się dostać na ulicę leśna ta droga i dużo ludzi spaceruje tamtędy.

pytanie zadał(a): Zdunowianin
2016-10-27 20:02:19

Odpowiedź:

Witam, W Gminie Zduny właścicielem oświetlenia ulicznego jest Spółka "Oświetlenie Uliczne SP. z o. o." do której Gmina przystąpiła wiele lat temu. Wnioski o wybudowanie dodatkowych lamp ulicznych Urząd Miejski w Zdunach kierował wielokrotnie. Niestety bez rezultatu. Problem nie dotyczy niestety jedynie ul. Zacisze, ale także wielu innych. Jednak udało nam się kilka tygodni temu porozumieć ze spółką. Od przyszłego roku w Gminie Zduny będziemy sukcesywnie eliminować ten problem przy współfinansowaniu przedsięwzięć po 50% Gmina i Spółka.


Pytanie:

Witam, dlaczego na stronie Zdun nie można znaleźć informacji o spotkaniu Burmistrza np w Konarzewie ani przed, ani po spotkaniu oraz czego ono dotyczyło ? Nie ma wzmianki o tym w aktualnościach, informatorze, kalendarzu wydarzeń. Swoją drogą, informowanie mieszkańców dwa dni przed spotkaniem (kartka na drzewie przy ul. Ukośnej), biorąc pod uwagę, że nie wszyscy są rolnikami i pracują na zmiany, to trochę niepoważne. Pytałem innych mieszkańców Konarzewa, że jeśli nie byli, to chociaż może wiedzą czego dotyczyło to spotkanie z Burmistrzem. Nikt nie wie. Warto rozważyć informowanie mieszkańców nieco wcześniej a może w sobotę będzie większa frekwencja? Pozdrawiam Marek Harasim

pytanie zadał(a): Marek Harasim
2016-10-10 19:55:10

Odpowiedź:

Witam, Zebranie wiejskie zostało zwołane przez Radę Sołecką i Panią Sołtys w celu uchwalenia funduszu sołeckiego. Zostałem na nie zaproszony dość późno. Informację mieszkańcom Konarzewa przekazywała Pani Sołtys. Zwyczajowo robi się to przy pomocy kurendy. Gdyby Pani Sołtys poprosiła o zamieszczenie informacji na stronie Zdun na pewno byśmy to uczynili. Każdorazowo jednak jesteśmy informowani, że cała wieś jest skutecznie informowana o zebraniach. Proszę więc o kontakt w sprawie informowania i terminów zebrań wiejskich z Panią Sołtys.


Pytanie:

Czy jest już możliwe uzyskanie informacji na temat planowanych wydawnictw z okazji jubileuszu 750 lecia które miasto będzie obchodziło w przyszłym roku?Jesteśmy zainteresowani udziałem w procedurach przetargowych,jeżeli takowe będą ogłaszane.Należałoby już kontrolować stronę internetową urzędu miasta jeszcze w tym roku? Dziękuję i pozdrawiam.

pytanie zadał(a): janusz popiel-Wydawnictwo Vigen
2016-09-29 08:37:31

Odpowiedź:

Witam, Nie planujemy wydawnictwa, które wymagałoby stosowania procedur przetargowych. Pozdrawiam,


Pytanie:

Czy i kiedy powstanie przed urzędem miasta miejsce na godne eksponowanie flagi państwowej? Mam tutaj na myśli jakiś estetyczny maszt (najlepiej biało-czerwony) w otoczeniu kostki brukowej i estetycznej zieleni. Ewentualnie z podświetleniem. Nie oszukujmy się, że flagi zakładane na budynku urzędu czy te maszty przy parkingu nie są najwyższych lotów. Niech będzie w końcu po wielkopolsku. Ładnie i schludnie.

pytanie zadał(a): Bolesław
2016-09-05 11:14:34

Odpowiedź:

Przyjmuję uwagę. Na razie zakupiliśmy większe flagi. Ustawienie masztu przed Urzędem rozważymy po zakończeniu remontu Urzędu Miejskiego w przyszłym roku i ujmiemy w planie rewitalizacji centrum Zdun także zmiany w ustawieniu i wielkości masztów przy ratuszu. Oczywiście uzgodnimy wszystko z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.


Pytanie:

Dlaczego burmistrz nie odpowiada na wszystkie pytania?

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2016-08-08 14:28:45

Odpowiedź:

Witam, Posty umieszczane w tym dziale powinny mieć formę pytania w konkretnej sprawie dotyczącej spraw bieżących. Mówi o tym zapis przy formularzu "Pytania do burmistrza". Jeżeli w "Pytaniach do burmistrza" internauta umieści wpis nie mieszczący się w tej kategorii otrzymuje odpowiedź na podanego w formularzu maila. Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE