2018.03.23 - imieniny: Pelagiusza, Oktawiana, Zbisława, Zbysława, Pelagii, Eberharda

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 107


Pytanie:

Witam,panie burmistrzu mam pytanie co zrobić z gruzem, starymi płytami kartonowo-gipsowymi, glazurą łazienkową i płytkami ceramicznymi? Jak pozbyć się starych cegieł, elementów pieca kaflowego itp. Wiele miast i gmin, walcząc z plagą dzikich wysypisk śmieci, organizuje punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Można tam – za darmo – przywieźć odpady poremontowe i „zrzucić je" w odpowiednie miejsce. Zatem moje pytanie brzmi czy w Zdunach czy okolicy jest miejsce bądź będzie miejsce na tego typu rzeczy?które miasto by choć raz w roku mogło przerobić np na kruszywo. Pozdrawiam

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2018-12-13 18:09:17

Odpowiedź:

Witam. Tego rodzaju materiały odbieramy w Zdunach przy oczyszczalni ścieków. Przyjmujemy materiały, które nadają się na przerobienie na kruszywo drogowe. Nie przyjmiemy płyt kartonowo-gipsowych. Proszę szczegóły omówić podczas zgłoszenia chęci wywiezienia materiału poremontowego. Proszę w związku z tym skontaktować się z Przedsiębiorstwem Eksploatacji Wodociągów i Kanalizacji: Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Zdunach Sp. z o.o. ul. Przemysłowa 1 63- 760 Zduny telefon: 62 72 15 784 poczta elektroniczna: biuro@pwik.zduny.pl Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam Pana Ponieważ z reguły spotkania z Panem wypadają jak mam drugą zmianę, chciałbym tą drogą zadać Panu kilka pytań. - Czy prawdą jest, że firma Konstal, buduje obiekty na terenie Konarzewa, w których poza biurowcem będą lakiernia i cynkownia ? Podobno w Krotoszynie nie dali im na to zgody więc budują to pod Krotoszynem w Konarzewie, w pobliżu bloków mieszkalnych i ośrodka specjalistycznego. Jeżeli jest to prawdą, to dlaczego odbyło się to „po cichu”, bez żadnej informacji o takiej inwestycji, w takiej lokalizacji i kto wyraził na to zgodę? Przecież to będzie chemia i cała tablica Mendelejewa. Może są to jednak tylko plotki i oby? Czy Konarzew posiada już plan zagospodarowania przestrzennego? Dlaczego cały ciężki transport, do wszystkich budów przy ul. Szczerkowskiej, (pomijam rolników, choć to też nie jest bez znaczenia), do budowli osiedla 50 domków przy ul. Spokojnej i Rolnej, puszczony jest ul. Ukośną. Jest to uliczka bardzo wąska, kręta i często zdarza się tak, że samochody osobowe muszą się cofać w spotkaniu z ciężarówką czy zestawem (dobrze jak jest jedno auto, gorzej gdy ktoś dojedzie za nami). Pomijam taki drobiazg, jak cienka warstwa asfaltu, która była położona na nieprzygotowane dobrze podłoże i w tej chwili nawierzchnia jest pozapadana i dziurawa. Finał będzie taki, ze ul. Ukośna przestanie być przejezdna i wówczas utwardzicie ul Rolną, która jest na wprost, dużo szersza i bliżej wspomnianych wyżej inwestycji i fabryki- gospodarstwa rolnego Pana K.. Z tego co wiem mieszkańcy ul. Szczerkowskiej i Spokojnej, też prosili o utwardzenie ul. Rolnej. Przecież to nie jest taki olbrzymi koszt. Przez utwardzenie nie mam na myśli asfaltowania (to tak dla wyjaśnienia). Będę wdzięczny za udzielenie rzetelnej odpowiedzi. Z poważaniem Marek Harasim

pytanie zadał(a): Marek Harasim
2018-11-29 10:37:37

Odpowiedź:

Witam. Na terenie Konarzewa firma P.P.H.U. Konstal realizuje przedsięwzięcie pn. Budowa wytwórni konstrukcji stalowych wraz z obiektami magazynowymi. Dla powyższej inwestycji została wydana decyzja środowiskowa po pozytywnych opiniach m. in. Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu i Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krotoszynie. Inwestor poinformował, że planowany zakład będzie produkował konstrukcje stalowe dla budownictwa przemysłowego. W projektowanej hali produkcyjno-magazynowej będą produkowane gotowe elementy stalowe, które następnie będą przewożone na teren budowy z przeznaczeniem montażu. Proces technologiczny będzie dzielił się na kilka etapów: magazynowanie stali, gięcie i cięcie na wymiar, czyszczenie stali przed montażem, montaż, lakierowanie i suszenie konstrukcji, kompletowanie gotowych elementów przed transportem. O przedmiotowe inwestycji zostali poinformowani właściciele gruntów sąsiadujących z inwestycją. Ponadto zostały wywieszone obwieszczenia w okolicy planowanej inwestycji oraz na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Zdunach aby poinformować społeczeństwo o planowanym przedsięwzięciu. Żadne uwagi czy skargi nie wpłynęły. Pozdrawiam.


Pytanie:

Panie burmistrzu. Jadąc ulicą jutrosińską, tuż przy lesie, zauważyłam umieszczoną tablicę UWAGA POLOWANIE. Mam więc pytanie a jdnoczesnie prosbę o zamieszczenie na stronie gminy wykazu polowań.

pytanie zadał(a): Maryla
2018-11-24 11:18:13

Odpowiedź:

Witam. Umieściliśmy stosowną informację na stronie zduny.pl.


Pytanie:

Witam, zastanawia mnie plac zabaw na osiedlu Madalinskiego, wszystko fajnie pieknie bo dzieci maja sie gdzie bawic ale czy jest ktos odpowiedzialny za otrzymanie porzadku?Wiadomo ze sprzatamy po dziecku ale i tak zostaja papierki itd pod kogo nalezy ten plac?bo moze jako rodzice bedziemy sprzatac?Wspolnie☺

pytanie zadał(a): Kornelia Matwisyk
2018-11-19 14:40:54

Odpowiedź:

Witam. Plac podlega Gminie Oczywiście jeżeli rodzice posprzątają będziemy bardzo zadowoleni. Mamy niewielu ludzi (dwoje) do działania w terenie, a nie chcemy takich zadań zlecać bo to kosztuje. Jednak jeśli nie, w miarę możliwości najszybciej jak się da zajmiemy się uporządkowaniem terenu. Dziękujemy za sygnał. Jeśli będzie taka konieczność proszę o kolejne. Gdyby udało się Państwu jakoś w kwestii sprzątania placu jakoś zorganizować obiecuję w przyszłym roku kolejne urządzenie na placu. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy gmina Zduny przewiduje dotacje do systemów fotogalwanicznych lub innych systemów poprawy środowiska np. zmiana pieca , docieplenie budynku ?

pytanie zadał(a): Hanna Szczotka
2018-11-17 01:35:29

Odpowiedź:

Witam. Od stycznia 2019 r. będzie obowiązywała uchwała Rady Miejskiej Zdun o dopłacie do wymiany źródła ciepła. Czyli wymianie pieca na ekologiczny. Maksymalna dopłata wynosi 2,5 tys. złotych, ale nie więcej niż połowę wartości urządzenia.

O szczegóły można pytać u inspektora ds ochrony środowiska. Pokój nr 213, drugie piętro, tel. 62 721 50 01 wew. 24, e-mail: adrian.matysiak@zduny.pl

Pozdrawiam


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE