2020.02.25 - imieniny: Wiktora, Cezarego, Zygfryda

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 126


Pytanie:

Kiedy będą hulajnogi elektryczne za free?

pytanie zadał(a): Marek
2019-05-10 14:53:00

Odpowiedź:

Nie mamy takich planów. W najbliższym czasie pojawią się rowery miejskie. Pozdrawiam.


Pytanie:

Panie Burmistrzu .Pytanie dotyczy ścieżki rowerowej Chachalnia -Krotoszyn.Zaczyna się sezon rowerowy stan ścieżki po jesieni wygląda tak że zalega bardzo dużo zgniłych liści w niektórych miejscach jest ok 50 cm szerokości przejazdu.Czy można by było puścić sprzęt zamiatający chodnik. aby zgarnął ze ścieżki zgniłe liście.pozdrawiam.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2019-04-08 21:03:14

Odpowiedź:

Witam. Ścieżka należy do Powiatu Krotoszyńskiego i jest utrzymywana przez Powiatowy Zarząd Dróg w Krotoszynie. Poprosimy PZD o zajęcie się tą kwestią. Pozdrawiam.


Pytanie:

Szanowny Panie Burmistrzu, jestem mieszkanką Zdun studiującą we Wrocławiu. Bardzo cieszy mnie uruchomienie pociągu w tym kierunku. Korzystam z niego dwa razy w tygodniu, co wiąże się z wizytami na naszym zdunowskim dworcu. Zdaję sobie sprawę z tego, że rewitalizaja budynku dworca to ogromne koszta i o to nawet nie pytam. Perony też dają wiele do życzenia, ale da się to przeżyć. Nie da się przeżyć jednak oświetlenia na peronie. To miejsce oświetla tylko jedna lampa. Jest to niebezpieczne i może stać tam się tragedia. Czy jest możliwość wstawienia tam dodatkowego oświetlenia? Wszystkie nowe stacje relacji Krotoszyn-Wrocław zostały wyremontowane, poza Zdunami. Jest jakaś szansa na rewitalizację? Jeśli nie gmina się tym zajmuje to jakie można podjąć dalej środki?

pytanie zadał(a): W.
2019-04-07 22:22:15

Odpowiedź:

Witam. Teren PKP nie podlega Gminie. Na terenie może inwestować wyłącznie właściciel. Czyli poszczególne spółki PKP odpowiedzialne za poszczególne składowe majątku PKP, czyli tory, linie przesyłowe, infrastrukturę peronową i wreszcie dworce. Wyremontowanie linii kolejowej nie ma nic wspólnego z remontami innych elementów. Dlatego to właśnie tak wygląda. Niemniej wystosujemy pismo do spółki PKP zajmującej się oświetleniem dworców o polepszenie oświetlenia peronów w Zdunach. Pozdrawiam.


Pytanie:

Jak zapewne Panu wiadomo, przebudowywany jest fragment ulicy Konarzewskiej w Krotoszynie, firma która wykonuje te prace wywozi zebraną ziemię ciężkim sprzętem przez Konarzew dewastując tym samym pozostałą część ulicy Konarzewskiej. Proszę o zwrócenie uwagi po zakończonych pracach, aby nie zapomnieli naprawić wyrządzonych szkód, tj, wyprofilować tą ulicę. Swoją drogą przydałoby się częściej niż raz do roku wyprofilować tą drogę, z której korzysta coraz więcej przybywających w Konarzewie mieszkańców.

pytanie zadał(a): Jan
2019-03-26 09:30:02

Odpowiedź:

Dziękuję za informację. Będziemy monitorowali sytuację. Proszę o kolejne sygnały. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy na ulicy Slowackiego iReymonta jest przewidziana kanalizacjia na ten rok

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2019-03-16 21:58:57

Odpowiedź:

Witam. Wybudowanie kanalizacji sanitarnej, modernizacja deszczówki i ew. wymiana rury wodociągowej na obu tych ulicach jest przewidziana na 2019 r. Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE