2018.08.17 - imieniny: Żanny, Mirona, Anity, Jacka, Liberta

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 83


Pytanie:

Czy jest możliwość by gmina (np. poprzez pomoc społeczną) sfinansowała przyłącze wody dla biednego mieszkańca, który w swoim domu nie ma wody? Z tego co się orientuje woda przebiega około 10-15m od jego domu. Do kogo ewentualnie kierować wniosek i co w nim zawrzeć?

pytanie zadał(a): Troskliwy
2017-09-15 13:14:25

Odpowiedź:

Jeśli mieszkaniec jest rzeczywiście nie zamożny powinien ubiegać się o zasiłki. Proszę złożyć stosowny wniosek z opisem sytuacji, po zbadaniu sprawy rozstrzygniemy , co można zrobić. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy to prawda że ma być budowany meczet w zdunach,a jeżeli to prawda proszę o referendum w tej sprawie-pieniadze to nie wszystko

pytanie zadał(a): Obywatel
2017-08-18 11:40:43

Odpowiedź:

Witam,

W przypadku takiego zamiaru inwestor musiałby złożyć wniosek o ustalenie warunków zabudowy. Jeśli chodzi o budynki sakralne do tej pory w Gminie Zduny wpłynął wniosek o warunki zabudowy na kaplicę w Konarzewie. Wnioskodawcą jest Parafia Rzymsko-Katolicka w Baszkowie.


Pytanie:

Czy przy studni św. Marcina planuje Pan jakieś prace , słyszałem ,że w ramach rewitalizacji , czy to jest prawda ?

pytanie zadał(a): Andrzej Chmielarz
2017-08-09 12:23:06

Odpowiedź:

Witam, W plany rewitalizacyjne Gminy Zduny jest również wpisana studnia św. Marcina. Planowano wybudowanie tam ujęcia wody pitnej, ale po wykonanych badaniach hydrogeologicznych okazało się, że woda znajdująca się w studni pochodzi ze źródła morenowego i nie nadaje się do picia. Dlatego najprawdopodobniej we współpracy z Nadleśnictwem Krotoszyn (z którym jesteśmy w tym przedsięwzięciu w stałym kontakcie) wybudujemy zadaszenie dla turystów z miejscem do biwakowania, oraz odnowimy lub wymienimy istniejące obiekty (tablicę inf. cembrowinę i zadaszenie studni) na nowe. Szczegóły będą znane po opracowaniu projektu. Pozdrawiam.


Pytanie:

Panie Burmistrzu, Gmina Krotoszyn niebawem rozpocznie budowę ulicy Konarzewskiej do granic Gminy Zduny. Czy są plany kontynuowania tej ulicy w części należącej do Gminy Zduny? Proszę poruszyć tą kwestię na najbliższej Radzie. To bardzo ważna komunikacja dla wciąż rozbudowującego się Konarzewa.

pytanie zadał(a): Obywatel
2017-07-21 15:15:02

Odpowiedź:

Nie wiemy nic o planach Gminy Krotoszyn w tym względzie. Przy najbliższej okazji porozmawiam o tym z burmistrzem Marszałkiem. Nie ma w tej chwili żadnych planów dotyczących budowy tej drogi w Gminie Zduny. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy można zaktualizować informacje dotyczące basenu? Aktualne są z roku 2016. Dziękuję

pytanie zadał(a): Gosia
2017-07-17 17:01:06

Odpowiedź:

Dziękujemy za słuszną uwagę. Wprawdzie żadnych zmian w cenniku nie robiliśmy i cennik z 2016 r. jest aktualny w 2017 r. ale faktycznie zmiany daty nie było. Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE