2017.06.29 - imieniny: Piotra, Pawła, Iwetty, Benity


UWAGA! BURZE Z GRADEM!

Synoptycy zapowiadają wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu do 40 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad.
Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazywać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 62725292 lub alarmowy 998, a w godzinach pracy Urzędu Miejskiego do Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 7215001. fax  62725243).
 

 
 

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 62


Pytanie:

Panie Burmistrzu po raz kolejny na ulicy Wrocławskiej odbył się protest dotyczący obwodnicy. Niewielka ilość osób wzięło w niej udział, choć chętnych było by o wiele więcej, gdyby mieszkańcy zostali o tym planowanym proteście poinformowani. Sami ośmieszamy się tak małą ilością osób biorących udział w proteście a jest to bardzo ważna sprawa dla całego naszego miasteczka. Mamy pytanie czy Pan Burmistrz może wpłynąć na organizatora przyszłych protestów , aby poinformował chociażby mieszkańców ulicy Krotoszyńskiej, Rynek, Pocztowa i Wrocławska , ponieważ oni najbardziej są poszkodowani a ich domy ulęgają dewastacji poprzez nasilający się ruch pojazdów. Z góry dziękuję.

pytanie zadał(a): Mieszkanka ul. Wrocławskiej
2016-12-20 11:54:22

Odpowiedź:

Witam. Nie uczestniczę w organizacji protestów. Strona internetowa UM Zduny również z naszego punktu widzenia nie może informować o zamiarach organizatorów protestów. Ale uwagę przyjmuję i spróbuję przekazać organizatorom. Pozdrawiam,


Pytanie:

Dlaczego na placu Kościuszki Koło domu pani paternogi lampa nie jest naprawione ciągle się wyłącza jest strasznie ciemno strach iść

pytanie zadał(a): zdunowianin
2016-11-29 23:36:05

Odpowiedź:

Witam, Awaria już zgłoszona. Operator ma tydzień na jej usunięcie. Proszę każdorazowo w takiej sytuacji zgłaszać problem do Urzędu Miejskiego, my przekazujemy informację do Spółki Oświetlenie Uliczne, która jest właścicielem lamp ulicznych w Gminie Zduny.

tel.: (62) 721 50 01 

mail: zduny@zduny.pl


Pytanie:

Mam kwestie poruszenia sprawy dlaczego na ulicy Zacisze w Zdunach nie ma chociaż jednej lampy między wulkanizatorem a pierwszym domem? strach tamtędy przejezdzac rowerem a co dopiero iść pieszo nie wspominając w kałużach których nie widać jak jest ciemno.mam nadzieję że pojawi się tam oświetlenie bo można szybko się dostać na ulicę leśna ta droga i dużo ludzi spaceruje tamtędy.

pytanie zadał(a): Zdunowianin
2016-10-27 20:02:19

Odpowiedź:

Witam, W Gminie Zduny właścicielem oświetlenia ulicznego jest Spółka "Oświetlenie Uliczne SP. z o. o." do której Gmina przystąpiła wiele lat temu. Wnioski o wybudowanie dodatkowych lamp ulicznych Urząd Miejski w Zdunach kierował wielokrotnie. Niestety bez rezultatu. Problem nie dotyczy niestety jedynie ul. Zacisze, ale także wielu innych. Jednak udało nam się kilka tygodni temu porozumieć ze spółką. Od przyszłego roku w Gminie Zduny będziemy sukcesywnie eliminować ten problem przy współfinansowaniu przedsięwzięć po 50% Gmina i Spółka.


Pytanie:

Witam, dlaczego na stronie Zdun nie można znaleźć informacji o spotkaniu Burmistrza np w Konarzewie ani przed, ani po spotkaniu oraz czego ono dotyczyło ? Nie ma wzmianki o tym w aktualnościach, informatorze, kalendarzu wydarzeń. Swoją drogą, informowanie mieszkańców dwa dni przed spotkaniem (kartka na drzewie przy ul. Ukośnej), biorąc pod uwagę, że nie wszyscy są rolnikami i pracują na zmiany, to trochę niepoważne. Pytałem innych mieszkańców Konarzewa, że jeśli nie byli, to chociaż może wiedzą czego dotyczyło to spotkanie z Burmistrzem. Nikt nie wie. Warto rozważyć informowanie mieszkańców nieco wcześniej a może w sobotę będzie większa frekwencja? Pozdrawiam Marek Harasim

pytanie zadał(a): Marek Harasim
2016-10-10 19:55:10

Odpowiedź:

Witam, Zebranie wiejskie zostało zwołane przez Radę Sołecką i Panią Sołtys w celu uchwalenia funduszu sołeckiego. Zostałem na nie zaproszony dość późno. Informację mieszkańcom Konarzewa przekazywała Pani Sołtys. Zwyczajowo robi się to przy pomocy kurendy. Gdyby Pani Sołtys poprosiła o zamieszczenie informacji na stronie Zdun na pewno byśmy to uczynili. Każdorazowo jednak jesteśmy informowani, że cała wieś jest skutecznie informowana o zebraniach. Proszę więc o kontakt w sprawie informowania i terminów zebrań wiejskich z Panią Sołtys.


Pytanie:

Czy jest już możliwe uzyskanie informacji na temat planowanych wydawnictw z okazji jubileuszu 750 lecia które miasto będzie obchodziło w przyszłym roku?Jesteśmy zainteresowani udziałem w procedurach przetargowych,jeżeli takowe będą ogłaszane.Należałoby już kontrolować stronę internetową urzędu miasta jeszcze w tym roku? Dziękuję i pozdrawiam.

pytanie zadał(a): janusz popiel-Wydawnictwo Vigen
2016-09-29 08:37:31

Odpowiedź:

Witam, Nie planujemy wydawnictwa, które wymagałoby stosowania procedur przetargowych. Pozdrawiam,


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE