2017.05.25 - imieniny: Grzegorza, Borysława, Magdy, Urbana

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 60


Pytanie:

Jakie są szanse na zakup oraz użytkowanie stacji pomiaru zanieczyszczenia powietrza. Wiem, że to wydatek około 250 tyś. zł ( tyle kosztowała w 2016 stacja w Krakowie, może istnieją tańsze opcje) Ludzie powinni mieć świadomość czym oddychają i skąd biorą się ich choroby oraz kiedy ograniczyć przebywanie poza domem. I inna aczkolwiek powiązana z tym tematem kwestia. Moim zdaniem jedynym sensownym i kompleksowym sposobem rozwiązania problemu złego stanu powietrza w mieście to budowa ciepłowni (takie wnioski można wyciągnąć patrząc na Słowację) Czy nie czas by zacząć nad tym choćby myśleć?? Zdaję sobie sprawę, że nie ma na to w tej chwili pieniędzy ale jeśli nie rozpocznie się rozmów i poszukiwania rozwiązania to nigdy nie będzie szans na taki projekt.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec Zdun
2017-02-18 22:23:59

Odpowiedź:

Witam, Problem jest rzeczywiście olbrzymi. Bez wsparcia rządu samorządy się z nim nie uporają. My zamierzamy interwencyjnie zakupić mierniki zanieczyszczeń powietrza bez certyfikatów, ale wykonujących wiarygodne pomiary. Powiesimy je przy szkołach i przedszkolach, żeby nauczyciele nie wypuszczali dzieci na boiska podczas przekroczeń. Proszę również mieszkańców Gminy o przekazywanie informacji o podejrzeniach co do palenia śmieci w piecach. To bezsensowne i szkodliwe działanie musimy wyeliminować.


Pytanie:

Czy w tym roku plac Kościuszki doczeka się nowych ławek w parku dużo ludzi tu siedzi a ławki okropne

pytanie zadał(a): zdunowianin
2017-02-12 02:12:04

Odpowiedź:

Witam, Wiosną tego roku nastąpi naprawa lub wymiana uszkodzonych ławek. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy jadąc do pracy nie widzi pan jak bardzo oblodzona jest droga z Baszkowa do Zdun? O którą nikt nie dba i na której próżno wypatrywać piaskarki. Nikt nie dba o bezpieczeństwo na tej trasie tym bardziej że jeżdżą tamtędy dzieci do szkoły.

pytanie zadał(a): zbulwersowany
2017-01-05 08:36:20

Odpowiedź:

Uprzejmie proszę o sygnalizowanie takich problemów w Gminie. Przekażemy sygnał do właściciela drogi, którym jest Powiat Krotoszyński, a zarządcą Powiatowy Zarząd Dróg. Niestety, gdybyśmy nawet chcieli wyręczyć powiat w tej czynności to z przyczyn formalnych nie możemy. Pod poniższym linkiem znajduje się wykaz dróg z podziałem na właścicieli. Pozdrawiam


Pytanie:

Panie Burmistrzu po raz kolejny na ulicy Wrocławskiej odbył się protest dotyczący obwodnicy. Niewielka ilość osób wzięło w niej udział, choć chętnych było by o wiele więcej, gdyby mieszkańcy zostali o tym planowanym proteście poinformowani. Sami ośmieszamy się tak małą ilością osób biorących udział w proteście a jest to bardzo ważna sprawa dla całego naszego miasteczka. Mamy pytanie czy Pan Burmistrz może wpłynąć na organizatora przyszłych protestów , aby poinformował chociażby mieszkańców ulicy Krotoszyńskiej, Rynek, Pocztowa i Wrocławska , ponieważ oni najbardziej są poszkodowani a ich domy ulęgają dewastacji poprzez nasilający się ruch pojazdów. Z góry dziękuję.

pytanie zadał(a): Mieszkanka ul. Wrocławskiej
2016-12-20 11:54:22

Odpowiedź:

Witam. Nie uczestniczę w organizacji protestów. Strona internetowa UM Zduny również z naszego punktu widzenia nie może informować o zamiarach organizatorów protestów. Ale uwagę przyjmuję i spróbuję przekazać organizatorom. Pozdrawiam,


Pytanie:

Dlaczego na placu Kościuszki Koło domu pani paternogi lampa nie jest naprawione ciągle się wyłącza jest strasznie ciemno strach iść

pytanie zadał(a): zdunowianin
2016-11-29 23:36:05

Odpowiedź:

Witam, Awaria już zgłoszona. Operator ma tydzień na jej usunięcie. Proszę każdorazowo w takiej sytuacji zgłaszać problem do Urzędu Miejskiego, my przekazujemy informację do Spółki Oświetlenie Uliczne, która jest właścicielem lamp ulicznych w Gminie Zduny.

tel.: (62) 721 50 01 

mail: zduny@zduny.pl


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE