2018.08.17 - imieniny: Żanny, Mirona, Anity, Jacka, Liberta

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 83


Pytanie:

mam pytanie dotyczące ścieżki rowerowej łączącej zduny z krotoszynem czy jest szansa ze wogóle powstanie gdyż mamy już prawie połowę listopada a nic się nie dzieje w tej kwesti

pytanie zadał(a): zduniak
2017-11-10 10:52:47

Odpowiedź:

Ścieżka ma zostać ukończona do jesieni przyszłego roku. Opóźnienie wynika z decyzji Ministerstwa Infrastruktury o poszerzenie ścieżki do szerokości 3 m. Stąd wynikła konieczność przeprojektowania budowy. Pozdrawiam.


Pytanie:

Wracając do tematu poruszanego już przez innych mieszkańców osiedla Madalińskiego,czyli hałasu związanym z pociagami ,stawiam moje pytanie czy jest możliwa budowa ekranów dźwiękochłonnych .w ten sposób byłby rozwiązany drugi ,myślę że jeszcze większy problem związany z uciążliwym hałasem czyli rozładowywanie nawozów przez jedną firm(nowa rampa rozładunkowa w Krotoszynie)

pytanie zadał(a): Obywatel
2017-10-30 18:44:43

Odpowiedź:

Gmina nie planuje takiej inwestycji. Proszę się zwrócić z takim postulatem do PKP, lub firmy, która tak przeszkadza. Przypominam również, że inwestycje tego typu mogą realizować i spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam myślę że sie pan orientuje że w zdunach jest grupa dzieci które trenuja piłkę nożną na orliku trenuje ich pan Kokot czy gmina niemoze zorganizować tym dzieciom jakiegoś wyjazdu na mecz np Lecha Poznań itp lub jakiegoś wyjazdu na oboz moim zdaniem trzeba rozwijać ich pasje a nasza gmina w tym kierunku nie robi nic proponowała bym panie burmistrzu przyjść na taki trening dzieci i zobaczyć bo dla nich granie w piłkę to jest to co chcą robić treningi są w środę i piątek o 17 pozdrawiam

pytanie zadał(a): Xcc
2017-10-26 12:09:48

Odpowiedź:

Proponuję zasugerować taki pomysł Panu Kokotowi. Nie po to mamy szefa Orlika, dyrektorów szkół, nauczycieli WF, żeby Gmina, czy Burmistrz zajmowali się organizacją wycieczek na mecze Lecha Poznań. Z resztą, z tego co wiem, dzieci jeżdżą na mecze. Wyjazdy organizują im rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół. Zadania Gminy są nieco inne. Pozdrawiam.


Pytanie:

Panie Burmistrzu, kiedy ścieżka rowerowa do Krotoszyna? Budowa była jużtyle razy odwlekana, że chyba nie powstanie.

pytanie zadał(a): Rowerzysta
2017-10-23 10:24:26

Odpowiedź:

Z informacji uzyskanych w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że budowa ścieżki zostanie zakończona w 2018 r. Opóźnienie wynika z konieczności zmiany dokumentacji technicznej. Ścieżka ma teraz mieć 3 m. szerokości, a nie 2,5 jak pierwotnie zakładano. Zmiana jest realizowana na życzenie Ministerstwa Infrastruktury. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam kiedy zostanie posprztane drzewo co zostalo zlamane po orkanie ksawery

pytanie zadał(a): Obywatel
2017-10-22 08:22:16

Odpowiedź:

Złomy, które znajdują się na placu Kościuszki są własnością Powiatu Krotoszyńskiego. Te, które w lasach Lasów Państwowych. Jeśli jest jakieś drzewo na ternie gminnym proszę o podanie lokalizacji.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE