2018.010.17 - imieniny: Wiktora, Marity, Sulisławy, Małgorzaty

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 84


Pytanie:

Witam czytając różne zapytania mieszkańców pan panie burmistrzu nie robi nic w zdunach każdego mieszkańca pan zbywa bzdurnymi odpowiedziami ścieżki rowerowej nie ma miasto jest wyglądem od lat takie samo żadnej inwestycji .A. Co gorsze pod katzd sklepem pijaków co po zapomogi do opieki chodzą a w dwa dni to przepija żadnego zainteresowania z pańskiej strony w tym temacie wstyd panie burmistrzu

pytanie zadał(a): Nn
2017-11-15 20:42:49

Odpowiedź:

Widocznie Pan ma problemy ze wzrokiem. Zapraszam do okulisty. Otóż: 1. Zakończyliśmy gruntowny remont Szkoły Podstawowej w Zdunach za kwotę ok. 3 miliony zł. z czego 85% zapłaciła Unia Europejska. 2. Trwa remont Urzędu Miejskiego za kwotę 1,5 miliona, z czego ok 60 % zapłaciła Unia Europejska. 3. Budujemy kanalizację w Zdunach z jednoczesną modernizacją oczyszczalni ścieków. To 8 kilometrów sieci kanalizacyjnej, a więc ponad 2 razy tyle, ile wykonano od 1989 r. Inwestycja będzie kosztowała ok. 6,5 mln. zł. z czego Unia wyłoży ok. 4 mln. 4. Wdrażamy wysokiej jakości usługi informatyczne w UM w Zdunach. Za 300 tys. z czego ok. 250 tys. dołoży Unia Europejska. 5. Wyremontujemy przedszkole w Zdunach, wreszcie będzie nowa kuchnia. Cały projekt, z oddziałem w Bestwinie za prawie 2 miliony, z czego 1.300.000 zapłaci Unia Europejska. 6. Właśnie składamy wniosek na kolejne 10 km. sieci kanalizacyjnej w Zdunach. A ponieważ kryteria są podobne, jesteśmy pewni, że otrzymamy dotację z Unii Europejskiej w wysokości 5 mln. zł. Co do opieki społecznej realizujemy ją tak, jak chce i każe Rząd RP. Obligują nas do tego ustawy uchwalane przez Sejm RP. Nie mamy na to wpływu. Również mnie to denerwuje. Ale jak na coś nie mam wpływu to nad tym nie filozofuję. Tak więc, drogi anonimie, wstyd o tym wszystkim nie wiedzieć. Bo nawet jeśli masz problem ze wzrokiem, to można przecież znajomych zapytać. Pisałem z "głowy". Szczegółowy wykaz największych przedsięwzięć Gminy Zduny w najbliższym czasie z udziałem środków z Unii Europejskiej pod tym linkiem: http://zduny.pl/fundusze-europejskie.html Wprawdzie kompletnie nietrafione zarzuty, ale już przywykłem. Jest grupa ludzi w Zdunach, która straciła wpływy po poprzednich wyborach i na pewno chciałaby je odzyskać w następnych. Zrobię wszystko, żeby do tego nie doszło, i żebyśmy wykorzystali w Zdunach możliwości związane z pieniędzmi unijnymi. Nie pozwolę, żeby zaprzepaścić te szanse, które zaprzepaszczono w latach 2007-2014. Ja też tu mieszkam i poza wszystkim, poza uczciwym wykonywaniem swojej pracy, jako mieszkańcowi zależy mi na maksymalnym rozwoju naszej zaniedbanej gminy. Natomiast anonimowi polecam poduczenie się języka polskiego, bo jest w jego wykonaniu katastrofalny. Może Uniwersytet III wieku? Pozdrawiam.


Pytanie:

mam pytanie dotyczące ścieżki rowerowej łączącej zduny z krotoszynem czy jest szansa ze wogóle powstanie gdyż mamy już prawie połowę listopada a nic się nie dzieje w tej kwesti

pytanie zadał(a): zduniak
2017-11-10 10:52:47

Odpowiedź:

Ścieżka ma zostać ukończona do jesieni przyszłego roku. Opóźnienie wynika z decyzji Ministerstwa Infrastruktury o poszerzenie ścieżki do szerokości 3 m. Stąd wynikła konieczność przeprojektowania budowy. Pozdrawiam.


Pytanie:

Wracając do tematu poruszanego już przez innych mieszkańców osiedla Madalińskiego,czyli hałasu związanym z pociagami ,stawiam moje pytanie czy jest możliwa budowa ekranów dźwiękochłonnych .w ten sposób byłby rozwiązany drugi ,myślę że jeszcze większy problem związany z uciążliwym hałasem czyli rozładowywanie nawozów przez jedną firm(nowa rampa rozładunkowa w Krotoszynie)

pytanie zadał(a): Obywatel
2017-10-30 18:44:43

Odpowiedź:

Gmina nie planuje takiej inwestycji. Proszę się zwrócić z takim postulatem do PKP, lub firmy, która tak przeszkadza. Przypominam również, że inwestycje tego typu mogą realizować i spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam myślę że sie pan orientuje że w zdunach jest grupa dzieci które trenuja piłkę nożną na orliku trenuje ich pan Kokot czy gmina niemoze zorganizować tym dzieciom jakiegoś wyjazdu na mecz np Lecha Poznań itp lub jakiegoś wyjazdu na oboz moim zdaniem trzeba rozwijać ich pasje a nasza gmina w tym kierunku nie robi nic proponowała bym panie burmistrzu przyjść na taki trening dzieci i zobaczyć bo dla nich granie w piłkę to jest to co chcą robić treningi są w środę i piątek o 17 pozdrawiam

pytanie zadał(a): Xcc
2017-10-26 12:09:48

Odpowiedź:

Proponuję zasugerować taki pomysł Panu Kokotowi. Nie po to mamy szefa Orlika, dyrektorów szkół, nauczycieli WF, żeby Gmina, czy Burmistrz zajmowali się organizacją wycieczek na mecze Lecha Poznań. Z resztą, z tego co wiem, dzieci jeżdżą na mecze. Wyjazdy organizują im rodzice, nauczyciele, dyrektorzy szkół. Zadania Gminy są nieco inne. Pozdrawiam.


Pytanie:

Panie Burmistrzu, kiedy ścieżka rowerowa do Krotoszyna? Budowa była jużtyle razy odwlekana, że chyba nie powstanie.

pytanie zadał(a): Rowerzysta
2017-10-23 10:24:26

Odpowiedź:

Z informacji uzyskanych w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że budowa ścieżki zostanie zakończona w 2018 r. Opóźnienie wynika z konieczności zmiany dokumentacji technicznej. Ścieżka ma teraz mieć 3 m. szerokości, a nie 2,5 jak pierwotnie zakładano. Zmiana jest realizowana na życzenie Ministerstwa Infrastruktury. Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE