2018.08.21 - imieniny: Joanny, Kazimiery, Piusa, Baldwiny, Fidelisa


                                                                       UWAGA ! BRAK WODY !

Dnia 22 sierpnia (środa)  2018 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi zamknięcie dostaw wody w Zdunach na ulicach:
 
Kopernika, Krotoszyńskiej i Cegielskiego.  

Możliwe będą wahania ciśnienia wody w sieci, co wiąże się z możliwością chwilowego pogorszenia jakości wody. Woda o zmienionym kolorze nie jest niebezpieczna dla zdrowia.


W związku z powyższym prosimy Mieszkańców o zabezpieczenie potrzebnej ilości wody na czas trwania prac.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 83


Pytanie:

W lesie na drodze od stadionu w kierunku Zwierzyńca (właściwie chyba to jeszcze ul. Strzelecka) wysypane są duże ilości bardzo grubego gruzu czy wręcz betonowego materiału budowlanego. Czy ktoś uzyskał na to pozwolenie czy jest to samowola? Poza wątpliwymi walorami estetycznymi niemożliwy jest tam bezpieczny przejazd rowerem jak również bieg (jest to chyba również trasa Biegu o Zdunowskiego Kafla). Proszę o interwencję w tej sprawie.

pytanie zadał(a): MAREK
2018-05-08 10:28:45

Odpowiedź:

Witam. Droga należy do Lasów Państwowych i leży już na terenie Gminy Cieszków. Otrzymaliśmy już od mieszkańców Zdun kilkukrotnie informację o tej sytuacji. Niezwłocznie przekazaliśmy właścicielom terenu. My oczywiście żadnych pozwoleń na wywózkę gruzu nie wydawaliśmy. Mamy natomiast dwa funkcjonujące w Gminie wysypiska gruzu, na które można taki materiał przywozić. Po zebraniu większej ilości kruszarką przerabiamy gruz na drogowy tłuczeń. Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy gmina planuje wprowadzić dofinansowanie wymiany pieców CO. Jeśli tak, to kiedy?

pytanie zadał(a): Darek
2018-03-28 14:15:41

Odpowiedź:

Witam. Planujemy wprowadzić taką pozycję do budżetu gminy w połowie tego roku. Na razie rozważamy możliwości jakimi dysponuje Gmina w tym zakresie. Jaka mogłaby być wysokość takiej dopłaty i regulamin programu. Jeśli uruchomimy dofinansowanie, postaramy się o tym skutecznie poinformować wszystkich mieszkańców. Pozdrawiam. T.Chudy


Pytanie:

Czy na ulicy Słowackiego będzie robiona kanaliza i czy droga zostanie w końcu zrobiona bo to co jest robione do tej pory to tragedia dziury gorsze po tym wysypanym grysie na samej ziemi było lepiej

pytanie zadał(a): Sebastian
2018-01-23 21:36:29

Odpowiedź:

Witam. Ul Słowackiego uzyska nową nawierzchnię po wykonaniu na niej kanalizacji sanitarnej. Kanalizacja na tzw. Osiedlu Pisarzy zostanie zrealizowana w 2019/20 r. Równolegle ulice uzyskają nową nawierzchnię. Gdybyśmy nie wysypali tych ulic tłuczniem topiłby się Pan w każdy bardziej mokry dzień. Widocznie pamięć ludzka jest zawodna. Ja jednak pamiętam dzień, w którym na prośbę mieszkańców interwencyjnie nawieźliśmy tłucznia i utwardziliśmy Słowackiego i Reymonta. To jest rozwiązanie doraźne. Tłuczeń jest, zwłaszcza w miesiącach mokrych (a mamy najbardziej mokry rok w historii Wielkopolski) rozjeżdżany i tworzą się dziury. Jednak wiosną, jak będą odpowiednie warunki pogodowe zostaną one zasypane. Na pewno nie będziemy kładli nawierzchni na drogach, które za chwilę będą rozkopywane pod kanalizację. Dotyczy to również znajdującej się w fatalnym stanie ul. Reymonta, czy Masłowskiego. Jeśli podaje Pan adres mailowy to lepiej istniejący. Nie ma serwera "gmeil.pl". Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy na ulicy krotoszynski ej w okolicy dino będzie jakas lampa miejska odkąd pojawiło się. Dino mieszkańcy chodzą na zakupy a idą krotoszynska między budynkami przy dino jest ciemno od strony rynku .zapraszam na przejażdżkę w godzinach kiedy jest już ciemno.pozdrawiam

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2017-12-29 21:39:32

Odpowiedź:

Witam. Wiemy o trudnościach. Kontaktujemy się z właścicielami sklepu przy ul. Krotoszyńskiej i z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie poprawy sytuacji. Niestety nie należy liczyć na szybkie rozwiązanie problemu. Robimy co w naszej mocy, żeby sprawę przyspieszyć. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam czytając różne zapytania mieszkańców pan panie burmistrzu nie robi nic w zdunach każdego mieszkańca pan zbywa bzdurnymi odpowiedziami ścieżki rowerowej nie ma miasto jest wyglądem od lat takie samo żadnej inwestycji .A. Co gorsze pod katzd sklepem pijaków co po zapomogi do opieki chodzą a w dwa dni to przepija żadnego zainteresowania z pańskiej strony w tym temacie wstyd panie burmistrzu

pytanie zadał(a): Nn
2017-11-15 20:42:49

Odpowiedź:

Widocznie Pan ma problemy ze wzrokiem. Zapraszam do okulisty. Otóż: 1. Zakończyliśmy gruntowny remont Szkoły Podstawowej w Zdunach za kwotę ok. 3 miliony zł. z czego 85% zapłaciła Unia Europejska. 2. Trwa remont Urzędu Miejskiego za kwotę 1,5 miliona, z czego ok 60 % zapłaciła Unia Europejska. 3. Budujemy kanalizację w Zdunach z jednoczesną modernizacją oczyszczalni ścieków. To 8 kilometrów sieci kanalizacyjnej, a więc ponad 2 razy tyle, ile wykonano od 1989 r. Inwestycja będzie kosztowała ok. 6,5 mln. zł. z czego Unia wyłoży ok. 4 mln. 4. Wdrażamy wysokiej jakości usługi informatyczne w UM w Zdunach. Za 300 tys. z czego ok. 250 tys. dołoży Unia Europejska. 5. Wyremontujemy przedszkole w Zdunach, wreszcie będzie nowa kuchnia. Cały projekt, z oddziałem w Bestwinie za prawie 2 miliony, z czego 1.300.000 zapłaci Unia Europejska. 6. Właśnie składamy wniosek na kolejne 10 km. sieci kanalizacyjnej w Zdunach. A ponieważ kryteria są podobne, jesteśmy pewni, że otrzymamy dotację z Unii Europejskiej w wysokości 5 mln. zł. Co do opieki społecznej realizujemy ją tak, jak chce i każe Rząd RP. Obligują nas do tego ustawy uchwalane przez Sejm RP. Nie mamy na to wpływu. Również mnie to denerwuje. Ale jak na coś nie mam wpływu to nad tym nie filozofuję. Tak więc, drogi anonimie, wstyd o tym wszystkim nie wiedzieć. Bo nawet jeśli masz problem ze wzrokiem, to można przecież znajomych zapytać. Pisałem z "głowy". Szczegółowy wykaz największych przedsięwzięć Gminy Zduny w najbliższym czasie z udziałem środków z Unii Europejskiej pod tym linkiem: http://zduny.pl/fundusze-europejskie.html Wprawdzie kompletnie nietrafione zarzuty, ale już przywykłem. Jest grupa ludzi w Zdunach, która straciła wpływy po poprzednich wyborach i na pewno chciałaby je odzyskać w następnych. Zrobię wszystko, żeby do tego nie doszło, i żebyśmy wykorzystali w Zdunach możliwości związane z pieniędzmi unijnymi. Nie pozwolę, żeby zaprzepaścić te szanse, które zaprzepaszczono w latach 2007-2014. Ja też tu mieszkam i poza wszystkim, poza uczciwym wykonywaniem swojej pracy, jako mieszkańcowi zależy mi na maksymalnym rozwoju naszej zaniedbanej gminy. Natomiast anonimowi polecam poduczenie się języka polskiego, bo jest w jego wykonaniu katastrofalny. Może Uniwersytet III wieku? Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE