2018.08.17 - imieniny: Żanny, Mirona, Anity, Jacka, Liberta

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 83


Pytanie:

Witam, czy coś wiadomo w sprawie ścieżki rowerowej Zduny - Chachalnia? Słyszałem, że są takie plany i byłoby fajnie, gdyby taka inwestycja postała.

pytanie zadał(a): chach
2018-08-13 09:53:45

Odpowiedź:

Witam,

Obecnie oczekujemy na rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie ze środków Unii Europejksiej fragmentu ścieżki pieszo-rowerowej w Chachalni, odcinek od restauracji "Światełko" do remizy strażackiej.

Jeśli uzyskamy dofinansowanie ścieżka powstanie w przyszłym roku. W kolejnych latach zamierzamy budować ścieżkę w Chachalni i w Konarzewie wspólnie z Powiatem Krotoszyńskim etapami.

Pozdrawiam.


Pytanie:

Czy istnieje możliwość zwiększenie nadzoru policji na pl. Kościuszki w godzinach wieczornych i nocnych. Ponieważ (głównie) młodzież wieczorami i w nocy urządza sobie imprezki na ławeczkach. Niszczą ławki, śmiecą. Nieletni spożywają alkohol a jeden z sąsiadów który zgłosił kiedyś sprawę na policję miał później z "młodzieżą" nieprzyjemności. Ja rozumiem, że młodzież potrzebuje miejsca dla siebie ale niech się zachowują jak należy bo miejsce publiczne nie uprawnia do spożywania alkoholu szczególnie przez nieletnich.

pytanie zadał(a): Obywatel
2018-08-03 13:31:34

Odpowiedź:

Witam. Na Placu Kościuszki montujemy kamerę monitoringu wizyjnego. Kamera będzie rejestrowała obraz z Placu do wykorzystania przez Policję. Tak więc w przypadku kolejnych skarg na zakłócanie ciszy nocnej lub akty wandalizmu Policja będzie dysponowała materiałem dowodowym. Jednak podstawowa rola monitoringu wizyjnego to prewencja. A więc zapobieganie niepożądanym zdarzeniom. Krótko mówiąc mamy nadzieję, że po zamontowaniu monitoringu na Placu Kościuszki i w innych tego typu miejscach kłopoty się skończą. Pozdrawiam!


Pytanie:

Witam, czy dziury na łączniku ulicy Ostrowskiej i Sulmierzyckiej znajdującym się na Majdanie będą załatane? Nie sposób ich już omijać. Pozdrawiam.

pytanie zadał(a): Mieszkaniec
2018-06-03 07:10:11

Odpowiedź:

Witam. Zarówno ul. Sulmierzycka jak i Ostrowska to drogi powiatowe. Niestety Powiat Krotoszyński w tym roku bardzo powoli wykonuje remonty dróg po zimie. Ten problem pojawia się co roku, jednak w tym wydaje się poważniejszy niż zwykle. Dziury w jezdniach dróg powiatowych są w zasadzie na każdym odcinku, który przebiega przez naszą gminę. Oczywiście monitujemy i zgłaszamy. Z mizernym skutkiem. Jedyne co mogę doradzić, to ostrożną jazdę, a w przypadku uszkodzenia auta domaganie się odszkodowania od właściciela drogi.


Pytanie:

Panie burmistrzu co ze sciezka rowerowa ze zdin do krotoszyna.nic sie niedzieje chyba latem niezdazymy pojezdzic.pozdrawiam

pytanie zadał(a): Rowerzysta
2018-05-11 15:01:47

Odpowiedź:

Witam, Ścieżka pieszo-rowerowa Zduny Krotoszyn jest budowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad na nasz wniosek. Jako wnioskodawcy nie mamy wpływu na przebieg i terminy realizacji inwestycji. Wiemy natomiast o trudnościach jakie ma inwestor. Na przykład o opóźnieniach wynikających z decyzji Ministerstwa Infrastruktury narzucających 3 m. szerokość ścieżki (wcześniej miała mieć 2,5 m). To spowodowało opóźnienia w realizacji. Jednak w ciągu najbliższych miesięcy budowa powinna zostać ukończona. Mamy takie informacje z Poznania, że odbiór jest zaplanowany na koniec czerwca. Pozdrawiam.


Pytanie:

Chciałabym zapytać dlaczego plac Kościuszki jest zaniedbany.Wokół ławek jest MNÓSTWO petów (zwłaszcza na wprost piekarni),z koszy wysypują się śmieci bo nikt ich nie opróżnia,wszędzie pełno butelek. Ja tamtędy chodzę dopiero od dwóch tygodni i taki stan jest początku,z dnia na dzień śmieci przybywa. Jak często są opróżniane miejskie kosze. Zapraszam burmistrza by usiadł na ławce na wprost piekarni i po prostu pooddychał...zapewniam,że poczuje jakby siedział w popielniczce.

pytanie zadał(a): Małgorzata
2018-05-09 09:40:59

Odpowiedź:

Witam, Szanowna Pani, Mamy dwóch pracowników, którzy zajmują się pracami porządkowymi. Nie są oni w stanie spacerować po mieście i wyglądać za nieprawidłowościami. Natomiast my staramy się jak najszybciej reagować na sygnały mieszkańców i usuwać nieprawidłowości po ich zgłoszeniu. Co i tak bywa niewystarczające, bo dwójka ludzi nie da rady wszystkiego natychmiast naprawić. Stąd takie sytuacje, za które przepraszam. Ale niestety nie jesteśmy bogatym miastem, które stać na liczniejszą ekipę sprzątającą. Oczywiście bardzo pomógłby fakt nie wyrzucania petów na trawnik. Ale na to nie liczymy. Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE