2018.011.19 - imieniny: Elżbiety, Seweryny, Seweryna, Faustyna

Burmistrz odpowiada na pytania

Witamy Państwa,
przedstawiam odpowiedzi na nadesłane pytania:

Liczba wszystkich pytań: 87


Pytanie:

Witam. Mam pytanie co z ograniczeniem prędkości w Chachalni o którym rozmawialiśmy na spotkaniu w sierpniu i wrześniu. Zapewniał Pan że temat biegnie, tymczasem ograniczenia prędkości nadal nie ma. Domyślam się że sprawa biegnie ale kiedy fizycznie staną znaki ograniczające prędkość wzdłuż osiedla przy ulicach Borowikowa, Brzozowa, Sosnowa?

pytanie zadał(a): Piotr Chachalnia
2018-10-30 17:22:51

Odpowiedź:

Witam. Wniosek jest rozpatrzony pozytywnie. Lada dzień pojawić się odpowiednie znaki. Pozdrawiam.


Pytanie:

Burmistrzu interesuje mnie odpowiedź na pytanie jaki jest koszt wysłania jednej wiadomości SMS z systemu powiadamiania? Może warto skorzystać z tego tego rozwiązania w zakresie udostępniania informacji o zabraniach rad osiedlowych w Zdunach?

pytanie zadał(a): Janusz Hyliński
2018-10-12 11:15:13

Odpowiedź:

Koszt wysłania jednej wiadomości sms jest trudny do ustalenia ponieważ zależy od wielu czynników. Kilka z nich jest zmiennych. Niemniej informację o zebraniach Rad Osiedlowych będziemy przekazywać również poprzez bezpłatne smsy. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam czy bedzie jeszcze projekt na dofinansowanie paneli słonecznych? Co z osobami ktore w 2017r wplacily pieniadze na wykonanie projektow byly zakwalifikowane do wykonania projektu i nic z tego nie wyszło?

pytanie zadał(a): Magda
2018-09-21 11:02:48

Odpowiedź:

Witam. Ciągle czekamy na ostateczne decyzje Urzędu Marszałkowskiego, oraz na wyniki przetargów w tym programie. Uważamy, że jeszcze może się okazać, że nasz projekt przejdzie. Każdy uczestnik projektu otrzymał wyczerpującą odpowiedź pocztą. Pozdrawiam.


Pytanie:

Dzień dobry. Mam pytanie, Panie burmistrzu. A mianowicie: " Dlaczego nowo wybudowana ścieżka rowerowa, do Krotoszyna została zamknięta dla ruchu rowerowego? Jakie są powody, dla których tak potrzeba trasa jest zamknięta, a mieszkańcy nadal muszą narażać życie podróżując rowerem trasą krajową nr 15? Czy to ma sens?

pytanie zadał(a): Szymon Szyrner
2018-09-18 15:09:37

Odpowiedź:

Witam, ścieżka pieszo-rowerowa Zduny-Krotoszyn ciągle nie jest oddana do użytku. W sensie formalnym nie powinny się po niej poruszać rowery. Ponieważ wkrótce nastąpi ocena tej inwestycji przez rozmaite organy kontrolne wykonawca postawił znaki, których wcześniej nie było. Ale sytuacja jest bez zmian od początku. Tzn. rowerzyści jeżdżą po ścieżce na własną odpowiedzialność. Bo teoretycznie budowa ścieżki trwa aż do jej dopuszczenia do użytkowania. Tak więc ścieżka nigdy jeszcze nie była otwarta. Pozdrawiam.


Pytanie:

Witam, czy coś wiadomo w sprawie ścieżki rowerowej Zduny - Chachalnia? Słyszałem, że są takie plany i byłoby fajnie, gdyby taka inwestycja postała.

pytanie zadał(a): chach
2018-08-13 09:53:45

Odpowiedź:

Witam,

Obecnie oczekujemy na rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie ze środków Unii Europejksiej fragmentu ścieżki pieszo-rowerowej w Chachalni, odcinek od restauracji "Światełko" do remizy strażackiej.

Jeśli uzyskamy dofinansowanie ścieżka powstanie w przyszłym roku. W kolejnych latach zamierzamy budować ścieżkę w Chachalni i w Konarzewie wspólnie z Powiatem Krotoszyńskim etapami.

Pozdrawiam.


Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE