2022.8.18 - imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny


UWAGA ! UPAŁ /2 !

IMGW-PIB OSTRZEGA: UPAŁ/2  od 12:00 dnia 16.08.2022 r. do 20:00 dnia 19.08.2022r., temperatura maks.29-33 st., temp. min. 16-22st.


Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 21, fax  62 721 52 43), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Artur Jędrzak z Konarzewa i kolejne stypendium

2022-06-29

na zdjęciu uhonorowany naukowiec

W oczekiwaniu na galę wręczenia nagrody - stypendium START, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, która odbędzie się we wrześniu, na Zamku Królewskim w Warszawie (informowaliśmy o nim w maju br.) dr Artur Jędrzak, chemik pochodzący z Konarzewa otrzymał Stypendium Miasta Poznania dla młodych badaczek i badaczy z poznańskiego środowiska naukowego.

Te prestiżowe wyróżnienia Miasta Poznania przyznano 12 niezwykle zdolnym osobom, które mimo młodego wieku (nie ukończyły 30. roku życia) mogą pochwalić się imponującym dorobkiem naukowym. Stypendia naukowe przyznawane są od 1998 r., do tej pory - łącznie z tegoroczną edycją - otrzymało je 247 osób, które pochwalić mogą się imponującym dorobkiem naukowym.

- Stypendium, które dziś przyznajemy, nieodłącznie towarzyszy Nagrodzie Naukowej Miasta Poznania, która razem z Nagrodą Artystyczną jest jedną z najstarszych ustanowionych przez radę miasta - podkreślał Grzegorz Ganowicz, przewodniczący rady miasta. - Gratuluję zwycięzcom i dziękuję kapitule, która stanęła przed niełatwym zadaniem: spośród wielu bardzo dobrych kandydatur musiała wybrać te najlepsze.

- Wnioski, jakie wpłynęły do nas w tym roku były jakościowo albo bardzo dobre, albo wybitne - podkreślał prof. Witold Jurek, przewodniczący Kapituły Nagrody Naukowej.

Gratulujemy dr. inż. Arturowi Jędrzakowi, który - przypomnijmy -  pracuje na Wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej i w Centrum Nanobiomedycznym, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dodatkowo, współpracuje                                             z Uniwersytetem w Bristolu (Wielka Brytania) i z Uniwersytetem Technologicznym w Sydney (Australia). Z mieszkańcami Zdun spotkał się w 2019 roku w ramach popularnego w Bibliotece Publicznej Gminy i Miasta Zduny cyklu: ”Młodzi, zdolni i …ze Zdun”.

 

Źródło: Biblioteka Publiczna Gminy i Miasta Zduny

na zdjęciu przemawiający Artur Jędrzak

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE