2018.04.19 - imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

Sprzęt ratujący życie dla gminnych strażaków - ochotników

2018-11-28

Fundusz Sprawiedliwości i Gmina Zduny kupiły potrzebne urządzenia

Na zdjęciu Burmistrz Zdun przekazuje sprzęt jednostce OSP Zduny

W piątek, 23 listopada na specjalnie zwołanej konferencji prasowej trzem jednostkom OSP z Gminy Zduny przekazano sprzęt ratowniczy, który Gmina Zduny kupiła z dofinansowaniem Funduszu Sprawiedliwości z Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

Do OSP Baszków trafił Lukas, sprzęt do cięcia karoserii samochodów przydatny w czasie akcji dotyczących zdarzeń drogowych, OSP Zduny otrzymały nożyce do ucinania pedałów, nóż do ucinania pasów i wybijania szyb oraz dwa kliny do stabilizacji pojazdów, z kolei OSP Konarzew otrzymało defibrylator do przywracania akcji serca. Łączna wartość sprzętu to 37 tys. 600 zł.

Dzisiaj jesteśmy na spotkaniu informującym i formalnym przekazaniu, ale ten sprzęt został przekazany do jednostek natychmiast po jego otrzymaniu i już od jakiegoś czasu służy bezpieczeństwu mieszkańców – powiedział burmistrz Zdun Tomasz Chudy, przypominając jednocześnie, że strażacy w ostatnich latach pozyskali także dwa wozy bojowe i rozmaity sprzęt ratowniczy.

W Gminie Zduny macie jedną z lepiej wyposażonych i bardzo sprawnie działających ochotniczych straży pożarnych. Dziękuję strażakom i Panu Burmistrzowi za dobre działanie – dodał obecny podczas spotkania komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej Jacek Stróżyński.

Na spotkaniu obecny był także zstępca Burmistrza Zdun, radny Rady Powiatu Krotoszyńskiego Miłosz Zwierzyk, oraz skrbnik Gminy Zduny Iwona Klepacka.

Na zdjęciu uczestnicy spotkania po przekazaniu sprzętu

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE