2018.08.20 - imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela, Sabiny, Sieciecha


                                                                       UWAGA ! BRAK WODY !

Dnia 22 sierpnia (środa)  2018 r. w godzinach od 8.00 do 15.00 nastąpi zamknięcie dostaw wody w Zdunach na ulicach:
 
Kopernika, Krotoszyńskiej i Cegielskiego.  

Możliwe będą wahania ciśnienia wody w sieci, co wiąże się z możliwością chwilowego pogorszenia jakości wody. Woda o zmienionym kolorze nie jest niebezpieczna dla zdrowia.


W związku z powyższym prosimy Mieszkańców o zabezpieczenie potrzebnej ilości wody na czas trwania prac.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Przyjaciele z Emleben pomogli pogorzelcom

2018-01-19

Na wieść o nieszczęściu zdunowskiej rodziny w niemieckim mieście partnerskim zorganizowano zbiórkę datków

Na zdjęciu Edgar Meder z Emleben przekazuje kopertę z zebranymi pieniędzmi Władysławowi Ulatowskiemu z Urzędu Miejskiego w Zdunach
Przyjaciele z miasta partnerskiego Zdun, Emleben w Niemczech, zorganizowali zbiórkę dla pogorzelców, którym przed Świętami Bożego Narodzenia spalił się w pożarze domu cały dobytek. Z informacją i prośbą o pomoc dla poszkodowanych zwrócił się do niemieckich partnerów burmistrz Zdun Tomasz Chudy. "Mieszkańcy miasta od razu z wielkim współczuciem odnieśli się do sytuacji i zorganizowali zbiórkę pieniędzy" - informuje burmistrz. Darczyńcy przekazali zebrane pieniądze samorządowcom. W styczniu za 600 EU, które zebrano w Emleben rodzina zakupiła elementy wykończeniowe do remontowanego po pożarze budynku. Dzięki pomocy mieszkańców, ludzi dobrej woli, wsparciu Samorządu Zdun, a także takich zbiórek jak w Emleben rodzina z dwójką dzieci niedługo znów zamieszka w swoim wyremontowanym domu. W imieniu poszkodowanych serdecznie wszystkim dziękujemy!

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE