UWAGA ! BURZE/1
IMGW-PIB OSTRZEGA:
 

od godz. 12:00 dnia 13.06.2026 do godz. 23:00 dnia 13.06.2026

Miejscami wystąpią burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20 mm.

Lokalnie w czasie burz i przelotnych opadów deszczu porywy wiatru do 75 km/h.

Możliwe opady gradu.

 Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska 70%

 

Wszelkie informacje dotyczące zagrożenia życia i zdrowia należy przekazać niezwłocznie do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie tel. 47/771-81-10 lub alarmowy 112, a  w godzinach pracy Urzędu Miejskiego - Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 62 721 50 01, wew. 17), w dni wolne od pracy oraz niedziele i święta tel. dyżurny 784 095 396.

Aktualności

VI Turniej Piłki Nożnej „GRAMY RAZEM”

14 maja 2026 r., już po raz VI, odbył się Turniej Piłki Nożnej „GRAMY RAZEM”. Na wstępie nastąpiło serdeczne powitanie wszystkich zaproszonych gości, przedstawicieli władz samorządowych, dyrektorów placówek, nauczycieli, terapeutów, opiekunów oraz uczestników wydarzenia.

W rozgrywkach wzięły udział zaproszone drużyny, a swoją obecnością rangę imprezy podkreślili przedstawiciele władz samorządowych m.in. Wicestarosta Stanisław Szczotka, Burmistrz Zdun Miłosz Zwierzyk, Zastępca Burmistrza Zdun Anna Pietrzak-Figlak, proboszcz zdunowskiej parafii Krzysztof Śliczny oraz dyrektorzy lokalnych instytucji. 

W turnieju udział wzięły drużyny reprezentujące: Dom Pomocy Społecznej w Baszkowie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Krotoszynie, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Krotoszynie, Zespół Szkół Specjalnych w Krotoszynie, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Konarzewie oraz gospodarze wydarzenia – mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Zdunach.

Słowa: „Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” stały się mottem przewodnim wydarzenia, przypominając wszystkim uczestnikom, że prawdziwa siła człowieka rodzi się z wiary, odwagi i serca. Uczestnicy turnieju mieli okazję wysłuchać specjalnie przygotowanej piosenki wykonanej przez Krystiana i Marcina, a na boisku każda z drużyn dała z siebie wszystko, pokazując ogromne zaangażowanie.

Po emocjonujących rozgrywkach klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: III miejsce zajęły WTZ w Krotoszynie, II miejsce wywalczyli gospodarze turnieju DPS Zduny, natomiast zwycięzcami turnieju zostali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Krotoszynie.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Zdunach, a turniej ten po raz kolejny udowodnił, że sport łączy ludzi, przełamuje bariery i buduje relacje. 

źródło: DPS Zduny