2022.12.5 - imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy, Sabiny, Krystyny, Geralda

Rozśpiewani miłośnicy twórczości Niemena

2014-11-20

22 uzdolnionych wokalistów wzięło udział w w tegorocznym V jubileuszowym Młodzieżowym Przeglądzie Twórczości Czesława Niemena.

22 uzdolnionych wokalistów wzięło udział w V jubileuszowym Młodzieżowym Przeglądzie Twórczości Czesława Niemena. Impreza odbyła się 19 listopada w Hotelu Restauracji Wawrzyniak w Perzycach. Młodzi wykonawcy byli oceniani w dwóch kategoriach gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W kategorii szkół gimnazjalnych najlepsza okazała Agnieszka Pietrzak z Publicznego Gimnazjum Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim, drugie miejsce wyśpiewała Weronika Ertel z ZS w Orpiszewie, natomiast trzecie zajęła Magdalena Wosiek z Sulmierzyc. W kategorii szkół ponagimnazjalnych najpiękniejszym wykonaniem wyróżniła się Anna Zuszek z Ostrowskiego Centrum Kultury wyprzedzając Weronikę Szczepanik z Ostrowa i Aleksandrę Roszak z LO w Koźminie Wielkopolskim. Występy młodych artystów oceniało jury w składzie Paweł Władysław Płócienniczak - przewodniczący, Beata Molenda, dyr. ZS w Orpiszewie, Marek Olejnik, dyr. PSM I Stopnia w Krotoszynie i dyrygent chóru HARMONIA w Zdunach Bogusława Dengusiak. Zwyciężcy otrzymali cenne nagrody. Na zakończenie przeglądu na scenie wystąpiła Hanna Banaszak, której towarzyszył pianista Jacek Szwaj.

Organizatorzy dziękują sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu w Krotoszynie, firmie Blending i firmie Ludzis, a w szczególności właścicielom Hotelu Restauracji Wawrzyniak za umożliwienie przeprowadzenia kolejnej edycji Przeglądu. Podziękowania także dla Macieja Kołodziejskiego za wsparcie działalności ZOK, posła Ziemi Krotoszyńskiej Macieja Orzechowskiego za patronat i ufundowanie cennej nagrody. Patronem Przeglądu ponownie był Starosta Krotoszyński Leszek Kulka.

(Fot.) ZOK

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE