2022.10.2 - imieniny: Teofila, Dionizji, Dionizego, Stanimira

Wieczór w muzealnych murach

2013-05-31

W ostatnią noc majową drzwi Izby Muzealnej Zdunowskiego Ośrodka Kultury otwarły się dla zwiedzających mieszkańców Zdun. Od 16.00 do 22.00 w budynku muzeum odbywały się historyczne konkursy, zabawy, quizy. Zabrzmiała też muzyka.

W ostatnią noc majową drzwi Izby Muzealnej Zdunowskiego Ośrodka Kultury otwarły się dla zwiedzających mieszkańców Zdun. Od 16.00 do 22.00 w budynku muzeum odbywały się historyczne konkursy, zabawy, quizy. Zabrzmiała też muzyka. Przed szeroką publicznością wystąpiły dzieci i młodzież uczące się gry na gitarze w Izbie Muzealnej pod okiem Stanisława Szelągowskiego. Przygotowały utwory Starego Dobrego Małżeństwa czy Erica Claptona. Ich występy cieszyły się dużym zainteresowaniem, ponieważ salka muzealna wypełniona była po brzegi gośćmi. Miłośnicy historii regionu gościli na prelekcji pt. „Zasłużeni dla kultury polskiej księża i pastorzy wywodzący się ze Zdun”. Na zakończenie Nocy Muzeów goście zeszli do klimatycznego podziemia izby, gdzie zasiedli wspólnie przy kominku i wysłuchali ciekawostek z odległej przeszłości Zdun zapisanych na kartach historii.

Noc Muzeów to ogólnopolska inicjatywa, której celem jest udostępnienie zwiedzającym muzeów, galerii i instytucji kultury w godzinach nocnych. Izba Muzealna Zdunowskiego Ośrodka Kultury wzięła udział w tej akcji już po raz drugi.

Fot. Przejście do podziemia Izby Muzealnej.

Fot. Najbardziej rozśpiewane dziewczęta z grupy Stanisława Szelągowskiego.

Fot. W podziemiach Izby Muzealnej odbył się ostatni punkt spotkania.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE