2022.10.2 - imieniny: Teofila, Dionizji, Dionizego, Stanimira

Będą nowe szatnie na stadionie w Zdunach. Z trybunami!

2022-07-19

1,8 miliona z Polskiego Ładu dla Zdun

Na zdjęciu burmistrz Zdun odbiera promesę na 1,8 miliona złotych

Gmina Zduny wybuduje nowe szatnie na stadionie w Zdunach. Z obiektu korzystają sportowcy trenujący w Cukrowniczym Klubie Sportowym Zdun.

Projekt będzie realizowany w trybie "Zaprojektuj i wybuduj". Koncepcja mówi o wybudowaniu dwóch zespołów szatni (dla dwóch drużyn, z zapleczem sanitarnym. Ponadto obiekt będzie wykorzystany do osadzenia trybun na obie strony, z widokiem na istniejący stadion CKS, i na stare boisko, które wkrótce będzie gruntownie modernizowane i okolone bieżnią.

Stosowną promesę z rąk przedstawicieli Rządu RP odebrał burmistrz Zdun Tomasz Chudy. W sumie za burmistrza T.Chudego Gmina Zduny pozyskała do tej pory prawie 20 milionów ze środków krajowych i prawie 30 milionów ze środków Unii Europejskiej.

W ciągu 8 lat Gmina Zduny stala się jedną z najbardziej efektywnych jednostek samorządu gminnego w Wielkopolsce. Widać to po inwestycjach dla mieszkańców w praktycznie każdym zakątku Gminy. A to nie nasze ostatnie słowo - zastrzega burmistrz T.Chudy.

Na rozpatrzenie czekają kolejne wnioski do Unii Europejskiej z zakresu prac modernizacyjnych w szkole ponadpodstawowej i gospodarki wodno-ściekowej na terenach wiejskich. W kolejce jest jeszcze pięć wniosków do Polskiego Ładu dotyczących podniesienia wydajności ujęć wodnych oraz przebudów bardzo ważnych a znajdujących się w opłakanym stanie dróg gminnych.

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE