2022.10.2 - imieniny: Teofila, Dionizji, Dionizego, Stanimira

Dzień Samorządu Terytorialnego

2021-05-27

Święto samorządowców

Szanowni Państwo,

Obchodzimy dzisiaj kolejną rocznicę powstania samorządów. To jedna z najlepszych i najbardziej udanych reform w historii Rzeczpospolitej. Przyczyniła się do zdecentralizowania władzy i przesunięcia jej do najniższego poziomu gminy.

Z samorządowcami gminnymi możecie się Państwo spotkać na swojej ulicy, placu, czy po prostu na pełnionych przez radnych dyżurach.

Jako burmistrz również jestem dla Państwa dostępny, i mam nadzieję, że spotkamy się wkrótce po ustaniu pandemii na licznych imprezach i spotkaniach osobiście. Bardzo mi tego brakuje.

Napewno my samorządowcy lepiej rozumiemy problemy lokalnych społeczności, niż rządzący z poziomu województwa czy z Warszawy.

Te zalety powodują, że wiemy co powinniśmy robić, żeby Wam żyło się lepiej. Z realizacją wszystkich potrzeb nie jest już jednak tak dobrze jak byśmy chcieli.

Pomimo niespotykanego w dziejach Gminy poziomu inwestycji jest jeszcze dużo do zrobienia. Nie na jedną czy dwie samorządowe kadencje, ale roboty jest dla kolejnych pokoleń na dziesięciolecia.

Trzeba ją wykonywać i krok za krokiem zmierzać ku lepszemu.

Z okazji święta samorządowców wszystkim byłym i obecnym samorządowcom życzę zdrowia i wytrwałości. Wiary, że to co robimy ma sens, i motywacji do dobrego działania dla mieszkańców.

Burmistrz Tomasz Chudy

 

Używamy Cookie

Ta strona używa cookie
zgodnie z ustawieniami
Twojej przeglądarki.
Czytaj więcej

Wyrażasz zgodę?

TAK
NIE